1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї,
МОЛОДІ ТА СПОРТУ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ОЛІМПІЙСЬКИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
21.05.2007 N 1740/105
Про затвердження системи відбору спортсменів до олімпійської збірної команди України
З метою об'єктивного відбору кандидатів до складу збірної команди України для участі у XXIX Олімпійських іграх 2008 року, на підставі пропозицій, що надійшли від Експертної ради з питань підготовки та участі спортсменів України в XXIX літніх Олімпійських іграх та відповідних всеукраїнських федерацій з видів спорту,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити систему відбору спортсменів до олімпійської збірної команди України, що додається.
2. Департаменту спорту Міністерства:
2.1. Спільно з відповідними всеукраїнськими федераціями з видів спорту суворо дотримуватись вимог системи відбору спортсменів до олімпійської збірної команди України;
2.2. До 15 травня 2008 року надати виконкому НОК України узгоджені пропозиції щодо персонального складу команди.
3. Видавництву "Олімпійська література" Національного університету фізичного виховання і спорту України видати брошуру щодо системи відбору до XXIX Олімпійських ігор загальною кількістю до 500 екземплярів.
Взяти до відома, що виготовлення цієї брошури здійснюється за рахунок коштів НОК України.
Міністр України
у справах сім'ї,
молоді та спорту
Президент Національного
олімпійського комітету


В.П.Корж

С.Н.Бубка
Додаток
БОРОТЬБА ВІЛЬНА
Основними відбірковими змаганнями для включення в стартовий склад для участі у чемпіонаті Європи є Кубок України та Київський міжнародний турнір 2008 року. За результатами виступу спортсменів на цих змаганнях тренерська рада визначає стартовий склад для участі у чемпіонаті Європи (квітень 2008 року).
Не участь з поважних причин (хвороба, травма тощо) в головному відбірковому змаганні Київському міжнародному турнірі лідерів вагової категорії, за рішенням тренерської ради, повинні провести контрольні сутички (прикидки) з претендентом на участь у чемпіонаті Європи. Не участь у Кубку та МТ позбавляє права претендувати на участь у чемпіонаті Європи.
Умовою відбору на Олімпійські ігри є виконання плану підготовки, а також обов'язкова участь всіх претендентів у чемпіонаті України. Чемпіонам Європи поточного року дозволяється виступати на чемпіонаті України у вищій категорії, при умові проведення 2 - 3 контрольних сутичок з чемпіоном України в своїй ваговій категорії.
Контрольні сутички за рішенням тренерської ради проводяться через два тижні по закінченню головного відбіркового змагання з допуском 3 кг. Сутички проводяться згідно правил змагань, ввечері - зважування, вранці - 1 сутичка, ввечері - 2 сутичка.
Якщо результат 1:1 призначається 3 сутичка.
У разі виникнення спірних питань за рішенням тренерської ради претенденти повинні взяти участь у міжнародному турнірі в одній ваговій категорії. Переможець особистої сутички, або переможець турніру попадає до стартового складу.
У рівних умовах перевага віддається спортсмену, який виборов Олімпійську ліцензію. Рішення буде прийнято тренерською радою за результатами виступів спортсменів на чемпіонаті України та враховуючи результати участі у змаганнях протягом року.
БОРОТЬБА ГРЕКО-РИМСЬКА
Завоювання ліцензій для участі у Олімпійських іграх 2008 року проходить в декілька етапів і починається в вересні 2007 року на чемпіонаті світу.
I. Критерії відбору до участі у Чемпіонаті Європи та світу 2007 року.
- Склад збірної команди України на 2007 рік формується (основний склад - 3 чол. Кандидати - 3 чол. У кожній ваговій категорії) за результатами виступів спортсменів на чемпіонатах світу та Європи 2006 року та Кубка України 2007 року (рейтинг спортсменів).
- Стартовий склад на участь у Чемпіонаті Європи 2007 р. визначається за результатами виступів членів збірної команди на встановлених тренерською радою міжнародних турнірах.
- Стартовий склад на участь у Чемпіонаті світу 2007 року визначається за результатом кращих виступів спортсменів збірної команди на Чемпіонаті світу 2006 та Європи 2007 року та міжнародних турнірах, встановлених тренерською радою.
II. Стартовий склад на участь у Олімпійських іграх визначається за результатами виступів спортсменів на Чемпіонаті світу 2007 року, Чемпіонаті України, Європи 2008 року та двох міжнародних турнірах, встановлених тренерською радою та виконкомом федерації.
- У винятку (хвороба, травма, суддівські помилки і т. п.) за рішенням виконкому федерації та тренерської ради між двома основними претендентами на участь у Чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх може бути проведена контрольна зустріч.
ВАЖКА АТЛЕТИКА
Першочергову перевагу для включення до стартового складу олімпійської збірної команди мають атлети, які у передолімпійському сезоні мали високі досягнення на ліцензійному чемпіонаті світу 2007 року (1 - 6 місця).
У рік проведення Олімпійських ігор (2008 р.) зазначені провідні спортсмени та спортсменки залучаються до підготовки і зобов'язані взяти участь у контрольних змаганнях - Кубок України (середина лютого місяця) та чемпіонат України (початок червня) і показати контрольний результат.
Атлети, які претендують на включення до стартового складу (при наявності вільних ліцензій), проходять відбіркові змагання 2008 року - Кубок України, чемпіонат Європи (квітень), чемпіонат України.
Претенденти до стартового складу олімпійської збірної команди на відбіркових змаганнях повинні показати результат, що відповідає 1 - 8 місцю на ліцензійному чемпіонаті світу 2007 року.
Для претендентів, які успішно виступили на чемпіонаті Європи 2008 року (1 - 3 місце) за рішенням тренерської ради та Федерації важкої атлетики України чемпіонат України буде контрольним стартом з виконанням контрольного нормативу.
Контрольні результати у вагових категоріях (в кг) затверджуються тренерською радою та Федерацією важкої атлетики України на початку 2008 року.
На остаточне рішення впливають такі фактори, як стан спортивної форми на момент формування стартового складу, стан здоров'я спортсмена, досвід участі у міжнародних змаганнях, результат передзмагального допінг-контролю, висновки комплексної наукової групи, стабільність та надійність участі у змаганнях, бажання спортсмена змагатися в інтересах команди.
Диференційований підхід у системі відбору до стартового складу олімпійської збірної команди дозволяє уникнути зайвого психологічного перевантаження для лідерів команди, а для претендентів - об'єктивізувати процес відбору до збірної команди.
Участь лідерів у контрольних стартах дозволяє об'єктивно оцінювати рівень спортивної форми та хід підготовки спортсмена до Олімпійських ігор.
ВЕЛОСПОРТ-ТРЕК
Право участі в Олімпійських іграх надається спортсменам, які вибороли ліцензії за результатами рейтингу міжнародного союзу велосипедистів станом на 30 березня 2008 року.
Критерії відбору до стартового складу збірної команди України для участі у рейтингових змаганнях
Чемпіонат України 2007 року:
індивідуальна гонка переслідування - 1 - 3 місце на чемпіонаті України;
командна гонка переслідування - 4 спортсмени команди - чемпіона України, якщо у всіх 3-х заїздах при лідируванні вони не знизили швидкість більш ніж на 2 %;
- 5 - 6 номери учасників визначаються з числа команди, яка посіла друге місце, колегіальне за рішенням тренерської ради, у разі різниці між першою і другою командою менш ніж 2 секунди;
групова гонка - 1 - 3 місце на чемпіонаті України;
спринт - 1 - 3 місце на чемпіонаті України;
парна гонка - спортсмени команди - чемпіона України та 2 - 3 місця;
командний спринт - команда - чемпіон України;
керін - чемпіон України.
Рейтингові змагання:
1 етап Кубка світу листопад 2007 року Австралія
2 етап Кубка світу грудень 2007 року Китай
3 етап Кубка світу січень 2008 року США
4 етап Кубка світу лютий 2008 року Данія
Чемпіонат світу березень 2008 року Великобританія
За підсумками всіх етапів відборів тренерською радою розглядається остаточний склад олімпійської збірної команди, рішення якої затверджується виконкомом Федерації велосипедного спорту України.
ВЕЛОСПОРТ-МАУНТЕНБАЙК
Стартовий склад олімпійської збірної команди України з видів програми розглядається при умові завоювання ліцензій за результатами рейтингу Міжнародного союзу велосипедистів (UCI) станом на 15 жовтня 2007 року (чоловіки) та 1 червня 2008 року (жінки).
Чоловіки
До стартового складу включається кількість спортсменів, відповідно до здобутих ліцензій, але не більше 3 спортсменів.
Спортсмени стартують у гонці крос-кантрі.
- Чемпіонат України
гонка крос-кантрі 1 місце;
- За рейтингом UCI (станом на 01.07.2008) - 2 спортсмени.
В разі, якщо спортсмени вибороли звання чемпіонів України в гонці крос-кантрі та є кращими в рейтингу UCI, до складу команди включаються інші спортсмени в межах загальної квоти за рішенням тренерської ради, яке затверджується на засіданні виконкому Федерації велосипедного спорту України.
Жінки
- За рейтингом UCI (станом на 01.07.2008) - 1 спортсменка (при умові зайняття 2 - 3 місця в гонці крос-кантрі).
Питання щодо включення спортсменів, які не пройшли один з етапів критеріїв відбору, розглядаються тренерською радою та виконкомом Федерації велосипедного спорту України.
ВЕЛОСПОРТ-ШОСЕ
Стартовий склад олімпійської збірної команди України з видів програми розглядається при умові завоювання ліцензій за результатами рейтингу Міжнародного союзу велосипедистів (UCI) станом на 15 жовтня 2007 року (чоловіки) та 1 червня 2008 року (жінки).
Чоловіки
До стартового складу включається кількість спортсменів, відповідно до здобутих ліцензій, але не більше 5 спортсменів, та один спортсмен запасний.
У груповій гонці стартує 5 спортсменів, у гонці на час - 1 спортсмен (в гонці, на час може стартувати ще один спортсмен, якщо він входить у цьому номері програми до числа 15 сильніших спортсменів світу за результатом Чемпіонату світу 2007 року).
Критерії відбору до стартового складу олімпійської збірної команди:
- Чемпіонат України
групова гонка 1 місце;
гонка на час 1 місце.
- За рейтингом UCI "Про-Тур" (станом на 01.07.2008) - 2 спортсмени;
- За рішенням тренерської ради - 1 спортсмен за умови посісти 2 - 6 місце в груповій гонці на Чемпіонаті України (перевага надається з урахуванням рейтингу UCI "Про-Тур").
В разі, якщо спортсмени вибороли звання чемпіонів України в гонці на час і груповій гонці та є кращими в рейтингу UCI "Про-Тур", до складу команди включаються інші спортсмени в межах загальної квоти за рішенням тренерської ради, яке затверджується на засіданні виконкому Федерації велосипедного спорту України.
Жінки
- Чемпіонат України
групова гонка 1 місце;
гонка на час 1 місце.
- За рейтингом UCI (станом на 01.07.2008) - 1 спортсменка
(при умові зайняття 2 - 3 місця в груповій гонці або 2 - 3 місце гонці на час на Чемпіонаті України. Такі ж вимоги для запасної спортсменки).
Питання щодо включення спортсменів, які не пройшли один з етапів критеріїв відбору, розглядаються тренерською радою та виконкомом Федерації велосипедного спорту України.
ВЕСЛУВАННЯ АКАДЕМІЧНЕ
Мета відбору - комплектування найсильніших за складом екіпажів.
Екіпаж, який завоював ліцензію за підсумками чемпіонату світу 2007 року, є базовим на участь у Олімпійських іграх-2008.
До участі у відборі та комплектуванні допускаються спортсмени, які взяли участь у всіх змаганнях, що передбачені системою відбору, та виконали план підготовки збірної команди України (включаючи участь у контрольних тренуваннях та спецтестуваннях). Спортсмени, які розглядатимуться як кандидати на комплектування олімпійських екіпажів та до заключного олімпійського кваліфікаційного змагання, повинні виконати такі вимоги:
1. На зимовому чемпіонаті України 2008 року з концепту
Чоловіки - 2000 м - 6.00.
Чол. л/в - 2000 м - 6.20.
Жінки 2000 м - 6.55.
2. Нормативи з загальної фізичної підготовки за періодами та етапами підготовки
Загальнофізична підготовка
жінки чоловіки станд.
вага / легка
вага
Витривалість Біг 3000 м відмінно 11'30" 10'00"
добре 12'00" 10'30"
задовільно 12'30" 11'00"
Силова
витривалість
Тяга
штанги
лежачи на
дошці
відмінно 40 кг 7' 180 55
кг
6'
45
кг
л/в
180
добре 170 170
задовільно 160 160
Присідання
зі штангою
відмінно 40 кг 7' 180 45
кг
6'
40
кг
л/в
180
добре 160 170
задовільно 160 160
Максимальна
сила
Тяга
штанги
лежачи на
дошці
відмінно 1,05 % 1,15 %
добре 1,00 % 1,05 %
задовільно 0,90 % 1,00 %
Спеціальна підготовка
Концепт 6000 м відмінно 21'00" 19'30"/20'00"
добре 21'30" 19'40"/20'20"
задовільно 22'00" 19'50"/20'40"
2000 м відмінно 640" 5'50"/6'15"
добре 6'45" 5'55"/6'20"
задовільно 6'10" 6'00"/6'25"
Модельні
хар-ки
2000 м 7'07.71" 6'35.40"
6'38.78" 6'03.25"
2- 6'53.80" 2- 6'14.27"
6'10.80" 5'37.31"
8+ 5'55.50" 8+ 5'19.85"
4- 5'41.35"

л/в
6'10.80"
4-
л/в
5'45.60"
3. Проходження ПМО та спец. тестування
Етапи відбору
Попередній етап відбору - регата 2008 року пам'яті першого Президента ФАВУ В. Кохненка.
На підготовку у складі збірної команди України зараховуються спортсмени, які вибороли наступні місця:
1х 1 - 6 місце (парне весло чоловіки і жінки);
2- 1 - 2 місце (розпашне весло чоловіки і жінки);
1х1 - місце (парне весло легка вага чоловіки);
2- 1 - місце (розпашне весло легка вага чоловіки);
Як кандидати на підготовку розглядаються спортсмени, які посіли місця:
1х - чоловіки 7 - 10 місце, чоловіки легка вага - 2 - 5 м.;
жінки - 7 - 8 м
2- чоловіки - 3 - 5 м; чоловіки легка вага - 2 - 4 м;
жінки - 3 - 4 м.
З числа спортсменів, відібраних на підготовку у складі збірної команди України за результатами внутрішніх контрольних тестувань та спеціальних тестувань, рішенням тренерської ради комплектуються екіпажі для участі у Кубку України.
I етап відбору - Кубок України
Відбір до стартового складу на участь у чемпіонаті України та етапах Кубка світу, а також етап відбору для попереднього комплектування екіпажів на участь в Олімпійських іграх та заключного кваліфікаційного змагання.
Участь спортсменів у двох класах човнів обов'язкова.
Парне весло:
Відбір здійснюється до класів човнів M1X, M2X, M4X, M2xл/в, W1X,W2X, W4X.
Розпашне весло:
Відбір здійснюється до класів човнів M2-, M4-, M8+, M4-л/в, W2-, W8+. Виконавшими критерії відбору вважаються спортсмени, які вибороли перше місце у вищезазначених класах човнів та показали наступні результати у другому класі:
Чоловіки Жінки
1 - 10 1 - 8
2- 1 - 4 1 - 3
4- 1 1
1 - 2 1 - 2
2- л/в 1 - 3 -
1х л/в 1 - 3 -
Команди, які претендують на участь у особистому чемпіонаті України та в етапі Кубка світу, рішенням тренерської ради збірної команди України можуть бути доукомплектовані з числа спортсменів, які виконали критерії відбору на Кубку України (див. табл.).
II етап відбору - особистий чемпіонат України
Відбираються екіпажі для участі в:
- Олімпійських іграх,
- заключному кваліфікаційному змаганні до участі у Олімпійських іграх.
Екіпаж - чемпіон України (олімпійський клас) при наявності ліцензії затверджується екіпажем на участь у Олімпійських іграх, а її тренер - тренером команди в даному виді програми. Тренер базового екіпажу має право посилити склад команди в період підготовки до Олімпійських ігор з числа призерів чемпіонату України у відповідному номері програми.
ВЕСЛУВАННЯ НА БАЙДАРКАХ І КАНОЕ
Головний відбір - Чемпіонат України (червень 2008 року), в якому необхідно вибороти 1 місце у видах програми, де виборені олімпійські ліцензії.
На заключний етап підготовки до Олімпійських ігор залучаються спортсмени, які посіли на чемпіонаті України 2008 року 1 - 5 місце в одиночці, 2 місце у К-2 (чол.), К-2 (жін.) та С-2 з урахуванням модельно-часових показників проходження дистанції 500 м та 1000 м, що додаються, з урахуванням проходження медичного і спеціального обстеження та допінг-контролю.
Члени олімпійської збірної команди України мають показувати стабільні результати на міжнародних змаганнях. Спортсмени, які отримали ліцензії для збірної команди України на чемпіонаті світу 2007 року та чемпіонаті Європи 2008 року, є кандидатами на участь в Олімпійських іграх.
У разі, якщо з поважних причин спортсмен, який виборов право участі в Олімпійських іграх, не зможе взяти у них участь, за рішенням тренерської ради, яке затверджується виконкомом Федерації каное України, він може бути замінений на спортсмена, залученого до заключного етапу підготовки до Олімпійських ігор:
- у командних екіпажах (четвірки) (з числа спортсменів, які посіли 1 - 5 місце на чемпіонаті України в одиночці на олімпійській дистанції з урахуванням модельних показників);
- у двійках - з урахуванням можливості переукомплектації двійки, яка виборола право взяти участь в Олімпійських іграх, або заміни на двійку, яка посіла 2 місце на чемпіонаті України на даній олімпійській дистанції.
Модельно-часові показники проходження дистанцій 500 м, 1000 м впродовж 2007 року для участі у чемпіонатах Європи та світу з веслування на байдарках і каное
Клас
човна
січень лютий березень квітень травень червень липень серпень Відставання
від
світових
лідерів на
кінець
сезону
Байдарка чоловіки 500 м
К-1 - 1.45,0 1.44,0 1.41,5 1.41,0 1.41,0 1.40,0 1.39,0 +1.5
К-2 - - - 1.33,5 1.32,5 1.31,5 1.31,0 1.30,5 +2.0
1000 м
К-1 - 3.44,0 3.41,0 3.40,0 3.38,5 3.37,5 3.35,0 3.33,0 +4.0
К-2 - - - 3.22,0 3.20,0 3.18,5 3.16,5 3.15,0 +2.5
К-4 - - - 2.58,0 2.57.00 2.55,5 2.54,5 2.53,0 +2.0
Каное - чоловіки 500 м
С-1 - 2.02,0 1.56,0 1.54,0 1.53,0 1.52,0 1.51,0 1.50,0 +1.0
С-2 - - - 1.45,0 1.44,0 1.43,0 1.42,5 1.41,0 +1.5
1000 м
С-1 - 4.06,0 4.04,0 4.02,0 3.59,0 3.57,0 3.55,0 3.54,0 +4.0
С-2 - - - 3.45,0 3.43,5 3.42,0 3.41,0 3.40,0 +3.5
Байдарка - жінки 500 м
К-1 - 1.57,5 1.57,0 1.56,0 1.54,0 1.53,5 1.53,0 +1.5
К-2 - - - 1.45,0 1.43,5 1.42,5 1.42,0 1.41,0 +2.0
К-4 - - - 1.37,0 1.36,5 1.35,5 1.34,5 1.34,0 +2.0
Модельні показники будуть змінені у січні 2008 року відповідно до результатів виступу збірної команди України на Чемпіонаті світу 2007 року.
ВІТРИЛЬНИЙ СПОРТ
1. Право на включення до складу Олімпійської збірної команди України 2008 року отримують спортсмени штатної збірної команди України, які посіли місця на чемпіонатах світу 2007 - 2008 рр., що дають право країні отримати у відповідних номерах програми ліцензію на участь у вітрильній регаті Олімпійських ігор.
2. У тих номерах програми, де тільки один український екіпаж виконав вимоги п. 1, для цього екіпажу подальших відборів не проводиться і до основного складу олімпійської збірної включається саме цей екіпаж.
3. У номерах програми, де кількість екіпажів, які виконали п. 1 на чемпіонаті світу 2007 року, є більше за один, відбір серед них до складу олімпійської команди відбувається за результатами виступу цих екіпажів на чемпіонаті світу 2008 року, а саме:
- посісти місце у кращих серед 40 % флоту та одержати перемогу в особистому заліку над іншими екіпажами - кандидатами до олімпійської збірної команди України на включення саме їх до складу Олімпійської команди України.

................
Перейти до повного тексту