1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
23.03.2007 N 113
Про готовність лісогосподарських підприємств галузі до пожежонебезпечного періоду 2007 року
Колегія Державного комітету лісового господарства України розглянула наслідки пожежонебезпечного періоду минулого року та стан готовності лісогосподарських підприємств галузі до пожежонебезпечного періоду 2007 року і відмітила наступне.
Внаслідок недостатнього здійснення профілактичних і попереджувальних заходів та неповної готовності окремих лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду минулого року сталося 3266 пожеж. Вогнем пошкоджено 3399 га лісових насаджень, з них верховим - 384 га (11%). Збитки, заподіяні лісовому господарству, становлять 5,2 млн.грн. Пройдена вогнем площа лісу збільшилася на 74%, збитки на 58%, а середня площа однієї пожежі, в порівнянні до 2005 року, зросла у 2 рази. Зокрема по Волинському облуправлінню лісового господарства площа пожежі виросла в 14 разів, Донецькому - 4, Луганському - 3, Рескомлісу АР Крим в 2,3 рази.
Найбільше пошкоджено вогнем лісів у Волинському обласному управлінні лісового господарства - 1589 га, Донецькому - 428 га, Херсонському - 428 га, Луганському - 342 га, Рескомлісі АР Крим - 90 га, що складає 83 відсотки від загальних обсягів по Держкомлісгоспу.
Допущено 20 великих лісових пожеж (площею понад 5 га), в т.ч. верхові пожежі в Херсонському облуправлінні - 150 га, Луганському - 92 га, Донецькому - 86 га, Волинському - 18 га.
В результаті недостатньої роботи лісової охорони особи, з вини яких виникли лісові пожежі, не виявляються і не притягуються до відповідальності згідно з законодавством.
При 3266 випадках пожеж до правоохоронних органів було направлено тільки 62 справи. Це свідчить про недостатню співпрацю лісогосподарських підприємств, Рескомлісу АР Крим та обласних управлінь лісового господарства із правоохоронними органами.
Загальні витрати на охорону лісу від пожеж у 2006 році по Держкомлісгоспу склали 34,3 млн.грн., що становить тільки 4% від загальних витрат на ведення лісового і мисливського господарства. В Волинському облуправлінні цей показник складає 5%, Луганському 10%, Херсонському 21%, в той же час в Кіровоградському лише 1%, Одеському і Сумському - по 2%, Хмельницькому, Черкаському і Чернігівському - по 3%. В зв'язку з цим незадовільно вирішуються питання щодо забезпечення підприємств інфраструктурою з гасіння лісових пожеж (пожежні вежі, щогли, пункти, штучні протипожежні водойми, влаштування пірсів для забору води на природних водоймах, будівництво лісових пожежних станцій) та забезпечення пожежною технікою, засобами пожежогасіння та зв'язку.
Недостатнім залишалось виділення коштів на утримання лісових пожежних станцій. При середньому показнику 54 тис.грн. на утримання 1 лісової пожежної станції, у Кіровоградському облуправлінні лісового господарства на 1 станцію припадає 7,4 тис.грн., Волинському - 22,3 тис.грн., Сумському - 23,4 тис.грн., Чернігівському - 24,4 тис.грн., Черкаському - 30,2 тис.грн. та деяких інших.
Перевірками, проведеними в окремих підприємствах Волинського, Луганського і Херсонського обласних управлінь лісового господарства, виявлено, що більшість пожежних веж потребує ремонту. Лісові пожежні станції не укомплектовані засобами пожежогасіння, зокрема ранцевими лісовими вогнегасниками, пожежним інвентарем відповідно до нормативів. Власні кошти підприємств недостатньо спрямовуються на зміцнення матеріально-технічної бази з гасіння лісових пожеж, протипожежне облаштування лісів, створення системи протипожежних бар'єрів, що негативно впливає на їх протипожежну безпеку. Ускладнює ситуацію несвоєчасна ліквідація захаращеності лісових масивів.
Всупереч вимогам нормативних документів мають місце порушення у веденні технічної документації, зокрема журналів обліку лісових пожеж та оформленні актів про лісові пожежі.
У окремих підприємствах, що належать до сфери управління Луганського облуправління лісового господарства, не укомплектовані штатні посади працівників державної лісової охорони.
На низькому рівні здійснюється ліквідація наслідків великих лісових пожеж. Не розробляються згарища минулих років, що призводить до відповідних матеріальних втрат. Не розроблено 1135 га згарищ, з них найбільші за площею у Волинському - 323 га, Луганському - 150 га та Херсонському - 308,5 га облуправліннях.
Вимагає покращання робота обласних управлінь лісового господарства та підприємств галузі із ЗМІ і громадськістю щодо роз'яснення вимог пожежної безпеки в лісах.
З метою посилення охорони лісів від пожеж у 2007 році
НАКАЗУЮ:
1. Звернути увагу Голови Рескомлісу АР Крим (Кацай І.О.), начальників Волинського (Колісник Б.І.), Донецького (Стороженко В.І.), Луганського (Янченко В.І.), Херсонського (Слюсаренко В.О.) обласних управлінь лісового господарства на низький рівень організації роботи з посилення охорони лісів, попередження та гасіння лісових пожеж.
2. Заслухати на колегії начальників Волинського, Дніпропетровського, Донецького, Луганського і Херсонського облуправлінь лісового господарства про стан розробки згарищ, що виникли у попередні роки та їх залісення.
3. Голові Рескомлісу АР Крим, начальникам обласних управлінь лісового господарства, керівникам підприємств, що безпосередньо належать до сфери управління Держкомлісгоспу:
3.1. Розглянути та проаналізувати результати роботи з охорони лісів від пожеж на розширених колегіях за участю лісничих до 30 березня ц.р. і вжити заходів щодо забезпечення належної готовності лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2007 року.

................
Перейти до повного тексту