1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Методика


РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Міжвідомчої комісії
з питань державних
закупівель
21.08.2007 N 01/12рш
Набула чинності
з 29.08.07 р.
МЕТОДИКА
визначення суми завданих замовниками збитків у разі недотримання ними вимог чинного законодавства під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/31рш від 20.12.2007 )
1. Загальні положення
1.1. Ця Методика встановлює спосіб визначення суми збитків в результаті недотримання замовниками вимог законодавства у сфері державних закупівель.
1.2. Терміни, що вживаються в цій Методиці, застосовуються у значеннях, визначених Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" від 22.02.2000 р. N 1490-III (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон).
Крім того, у цій Методиці використовуються такі терміни:
- ціна - грошове відображення вартості товару, послуги, роботи за кількісну одиницю;
- ринкова ціна - ціна, сформована під впливом попиту та пропозиції на товар, послугу, роботу в умовах конкурентного ринку;
- середньоринкова ціна - середній рівень ціни, розрахований на базі відображених в документах ринкових цін на конкретні товари, послуги, роботи;
- документи - передбачена законом матеріальна форма одержання, зберігання, використання і поширення інформації шляхом фіксації її на папері, магнітній, кіно -, відео -, фотоплівці або на іншому носієві.
1.3. Враховуючи вимоги статті 22 Цивільного кодексу України, під збитками у цій Методиці розуміються втрати та упущена вигода, яких замовники зазнали внаслідок порушення законодавства про державні закупівлі.
1.4. Ця Методика використовується під час здійснення контрольних заходів щодо дотримання замовниками вимог законодавства у сфері закупівель відповідно до Закону та інших законів України.
1.5. Рішення про нанесення державі збитків приймається Міжвідомчою комісією з питань державних закупівель на підставі висновків Тендерної палати України стосовно ефективності використання замовниками державних коштів на всіх стадіях державних закупівель та стосовно дотримання процедур державних закупівель, з урахуванням висновків Тендерної палати України щодо середньоринкових цін на предмет закупівлі, що діяла на момент його придбання.
( Підпункт 1.5 пункту 1 в редакції Рішення Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/31рш від 20.12.2007 )
1.6. Підставою для визначення збитків є прийняття Комісією рішення про відміну процедури закупівлі чи виявлені факти укладання замовником договорів закупівлі без застосування або з порушеннями визначених Законом процедур державних закупівель, які підтверджуються документами замовника.
( Підпункт 1.6 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/31рш від 20.12.2007 )
2. Визначення суми завданих збитків внаслідок непроведення процедур
2.1. Сума завданих збитків внаслідок закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування відповідних процедур розраховується як різниця між загальною вартістю придбаних товарів, робіт і послуг та їх вартістю за середньоринковими цінами.
n
З без процедур = Е ((Цф - Цексп ) х Кф),
i = 1
де
3 без процедур - сума завданих збитків внаслідок закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування відповідних процедур;
n - кількість предметів закупівлі (товарів, робіт, послуг), придбаних без застосування передбачених чинним законодавством процедур закупівлі;
Цф - фактична ціна одиниці одного предмета закупівлі за договором;
Цексп - середньоринкова ціна одиниці одного предмета закупівлі, що діяла на момент його придбання;
К - фактична кількість придбаних предметів закупівлі;
Е - знак суми.
3. Визначення суми завданих збитків внаслідок поділу предмета закупівлі
3.1. Сума завданих збитків внаслідок поділу предмета закупівлі з метою уникнення проведення процедур закупівель розраховується як різниця між загальною вартістю придбаних товарів, робіт і послуг та їх вартістю за середньоринковими цінами. Предмет закупівлі визначається відповідно до порядку, затвердженого Міжвідомчою комісією з питань державних закупівель. Під час визначення суми збитків використовується інформація, яка надається структурами, зазначеними у пункті 1.5 цієї Методики для встановлення ціни, на предмет закупівлі, що діяла на момент здійснення першої закупівлі.
n
З поділ предмета = Е ((Цф - Цексп ) х Кф),
i = 1
де
З поділ предмета - сума завданих збитків внаслідок поділу предмета закупівлі;
n - кількість проведених впродовж року закупівель однорідних предметів закупівлі;
Цф - фактична ціна одиниці одного предмета закупівлі;
Цексп - середньоринкова ціна одиниці одного предмета закупівлі, що діяла на момент першої закупівлі;
Кф - фактична кількість придбаних предметів закупівлі;
Е - знак суми.
4. Визначення суми завданих збитків внаслідок порушення процедур, в тому числі, при оцінці тендерних пропозицій
4.1. Сума завданих збитків внаслідок порушення процедур, якщо такі порушення призвели до неправомірного вибору переможців або неправомірного відхилення тендерних пропозицій учасників, розраховується як різниця між загальною вартістю придбаних товарів, робіт і послуг та їх вартістю.
З порушення процедур = Е ((Цф - Цвиг ) х Кф),

................
Перейти до повного тексту