1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
Л И С Т
03.09.2007
Роз'яснення про подання та розгляд звернень щодо коригування ціни договору
Відповідно до частини 2 статті 34 Закону, коригування ціни договору допускається лише у разі отримання відповідного висновку Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель (далі - Комісія).
Рішенням Комісії від 28.08.2007 р. N 01/13рш затверджено нову редакцію Порядку подання та розгляду звернень щодо коригування ціни договору (далі - Порядок) та розміщено на офіційному Інтернет-сайті Антимонопольного комітету України за адресою www.amc.gov.ua.
При цьому пунктом 2 зазначеного рішення рішення Комісії від 19.07.2007 р. N 01/8рш вважається таким, що втратило чинність.
Відповідно до нової редакції Порядку, можливим є розгляд питань щодо коригування ціни договору у випадках, якщо предметом закупівлі є виключно продукція харчової промисловості, лікарські засоби і медикаменти, пальне, продукти нафтоперероблення рідкі, послуги з організації гарячого харчування, транспортні послуги, роботи, а також товари і послуги, ціни на які регулюються Урядом.
У разі закупівлі інших товарів або послуг та у випадках, коли постачальник (виконавець) ініціював перед замовником зміну ціни договору раніше ніж через шість місяців з дня укладення такого договору, Комісія вважає за неможливе коригування ціни договору.
Коригування ціни договору відповідно до Порядку застосовується лише до тих обсягів закупівлі, стосовно яких договірні обов'язки ще не виконані, але не більше ніж 50% від обсягу закупівлі поточного року.
Ураховуючи економію державних коштів, зменшення ціни договору додаткового звернення до Комісії не потребує.
Беручи до уваги, що збільшення ціни договору ініціюється постачальником (виконавцем), а відповідальність за витрачання державних коштів несе замовник, звернення до Комісії готує та подає замовник.
Закон не передбачає можливості зміни умов договору, відмінних від ціни договору, а отже, збільшення ціни за одиницю товару в межах загальної ціни укладеного договору шляхом зменшення обсягу предмета закупівлі суперечить положенням Закону.
Замовник після одержання від постачальника (виконавця) звернення щодо збільшення ціни договору має право відмовити у збільшенні ціни та розпочати процедуру розірвання такого договору відповідно до положень Цивільного кодексу України та з урахуванням положень Закону.

................
Перейти до повного тексту