1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Порядок


МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Міжвідомчої комісії
з погашення заборгованості
підприємств
паливно-енергетичного
комплексу
протокол N 24 06.07.2007
ПОРЯДОК
подання учасниками розрахунків документів до Міжвідомчої комісії з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу для затвердження вартості договорів погашення повної суми заборгованості шляхом часткової її оплати
1. Цей Порядок визначає порядок подання учасниками розрахунків документів до Міжвідомчої комісії з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу (далі - Міжвідомча комісія), включаючи перелік документів та вимоги до їх змісту, для затвердження Міжвідомчою комісією вартості договорів погашення повної суми заборгованості шляхом часткової її оплати відповідно до статті 8 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" від 23.06.2005 р. N 2711-IV (далі - Закон N 2711-IV).
2. У Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі N 2711-IV та Законі N 334/94.
3. Затвердження Міжвідомчою комісією вартості договорів погашення повної суми заборгованості шляхом часткової її оплати відповідно до Закону N 2711-IV здійснюється у разі, якщо однією із сторін таких договорів є державне, комунальне підприємство або господарське товариство, у статутному фонді якого частка держави становить більше ніж 50 відсотків.
4. При перевірці документів, що подаються учасниками розрахунків для затвердження вартості договорів погашення повної суми заборгованості шляхом часткової її оплати, та підготовці проектів рішень Міжвідомчої комісії Секретаріат керується Законом N 2711-IV, актами Кабінету Міністрів України, прийнятими на його виконання, Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.94 р. N 334/94-ВР (далі - Закон N 334/94), Регламентом Секретаріату, затвердженим рішенням Міжвідомчої комісії від 14.04.2006 р. (протокол N 4), та цим Порядком.
5. Для затвердження вартості договорів погашення повної суми заборгованості шляхом часткової її оплати учасники розрахунків - сторони договору подають до Секретаріату такі документи:
- копію акта про наявність та розмір заборгованості, узгодженої учасниками розрахунків для погашення за договором погашення повної суми заборгованості шляхом часткової її оплати;
- копію договору погашення повної суми заборгованості шляхом часткової її оплати;
- документ, що підтверджує первісну вартість товарів (робіт, послуг) за договором, що є предметом визначення звичайної ціни;
- пояснювальну записку;
- документи, що обґрунтовують рівень звичайної ціни товару (роботи, послуги), відносно якого учасниками розрахунків укладений договір погашення повної суми заборгованості шляхом часткової її оплати.
Відповідальність за повноту та достовірність поданих документів несуть керівники підприємств (установ, організацій), якими складені документи.
6. Документи подаються до Секретаріату керівником учасника розрахунків або іншою особою, уповноваженою діяти від імені такого учасника розрахунків, зокрема, подавати документи до Міжвідомчої комісії.
Повноваження керівника підтверджуються документом, що посвідчує особу, та засвідченою в установленому законодавством порядку копією наказу про призначення або рішення про обрання керівника. Керівник підприємства паливно-енергетичного комплексу, внесеного до Реєстру, подає зазначені документи лише у разі, якщо після внесення підприємства до Реєстру відбулася зміна керівника такого підприємства.
Повноваження представника учасника розрахунків підтверджуються довіреністю, виданою в установленому законодавством порядку, та документом, що посвідчує особу.
8. Акт про наявність та розмір заборгованості складається за формою, затвердженою рішенням Міжвідомчої комісії від 24.03.2006 р., протокол N 2 (додаток 1) та відповідно до Інструкції щодо порядку складання документів, затвердженої рішенням Міжвідомчої комісії від 07.04.2006 р., протокол N 3. Розмір заборгованості, узгоджений учасниками розрахунків в акті для погашення не повинен перевищувати значення різниці розміру заборгованості станом на дату складання акта (визначається за максимальним значенням граф 4 або 9 акта) та різниці між первісною вартістю договору та вартістю такого договору, визначеного виходячи зі звичайної ціни.
9. Первісна вартість товарів (робіт, послуг) за договором підтверджується одним з нижче наведених документів:
копія первісного договору або виписка з первісного договору з інформацією щодо предмету договору; товару (роботи, послуги), що є предметом поставки; ціни та обсягів товарів (робіт, послуг); умов застосування економічної відповідальності до сторін договору (пені, штрафні та фінансові санкції). Копія первісного договору або виписка з нього засвідчується підписом керівника та печаткою державного, комунального підприємства або господарського товариства, у статутному фонді якого частка держави становить більше ніж 50 відсотків;
копія судового рішення, яким встановлена сума заборгованості за первісним договором.
10. Пояснювальна записка повинна містити, у тому числі, інформацію про:
10.1. учасника розрахунків, який є стороною договору про погашення повної суми заборгованості шляхом часткової її оплати і подає документи до Секретаріату.
Зазначається назва учасника розрахунків, код ЄДРПОУ, місцезнаходження, П.І.Б. керівника, контактний телефон;
10.2. учасника розрахунків, який є контрагентом за договором про погашення повної суми заборгованості шляхом часткової її оплати.
Зазначається назва учасника розрахунків, код ЄДРПОУ, місцезнаходження, П.І.Б. керівника, контактний телефон;
10.3. товар (роботу, послугу), оплата заборгованості за яким є предметом договору погашення повної суми заборгованості шляхом часткової її оплати.
Обов'язково зазначаються характерні основні ознаки товару (роботи, послуги), що дозволяють здійснити співставлення його з іншими товарами (роботами, послугами), зокрема, назва та місцезнаходження виробника (постачальника) товару (роботи, послуги), технічні специфікації товару (у разі їх наявності) тощо;
10.4. наявність (відсутність) ринку ідентичних (однорідних) товарів.
На підтвердження наявності ринку ідентичних товарів вказуються товари (роботи, послуги), що належать до ринку ідентичних товарів, з визначенням їх виробників (постачальників), їх місцезнаходження, технічних специфікацій (у разі наявності) тощо. У разі відсутності ринку ідентичних товарів (робіт, послуг) встановлюється наявність ринку однорідних товарів (робіт, послуг). При цьому вказуються характеристики такого однорідного товару, його компоненти, що дозволяють їм виконувати однакові функції та (або) бути взаємозамінними, а також зазначаються основні виробники (постачальники) таких однорідних товарів (робіт, послуг). За відсутності на відповідному ринку товарів операцій з ідентичними та однорідними товарами, або за відсутності чи недоступності вірогідної інформації про ціни, учасник розрахунків зазначає про цей факт;
10.5. умови продажу товару (роботи, послуги).
Вказується одна з нижче наведених умов продажу товару (роботи, послуги):
- товар (робота, послуга) реалізований на особливих умовах;
- товар (робота, послуга) реалізований на загальних умовах (шляхом вільного укладання договорів купівлі-продажу між суб'єктами господарювання)
У разі, якщо товар (робота, послуга) реалізовувалась на особливих умовах, додатково зазначається у який з способів:
- шляхом прилюдного оголошення умов продажу товару (роботи, послуги);
- з використанням конкурсу, аукціону, біржової пропозиції або пропозиції на організованому ринку цінних паперів, або коли продаж здійснюється в примусовому порядку;
- товар продається за цінами, встановленими відповідно до законодавства про державне регулювання цін та ціноутворення;
10.6. інформація про обраний учасниками розрахунків порядок визначення звичайної ціни товару (роботи, послуги) з посиланням на відповідний підпункт пункту 1.20 Закону N 334/94.
При цьому слід враховувати, що порядок визначення звичайної ціни товару (роботи, послуги) залежить від умов його продажу на ринку (особливі або загальні умови продажу).
Якщо встановлено, що товар (робота, послуга) мав особливі умови продажу, то Законом N 334/94 встановлено особливий порядок визначення звичайної ціни, а саме:
- у разі, якщо продаж товару (роботи, послуги) здійснювався шляхом прилюдного оголошення умов його продажу, застосовується правило визначення звичайної ціни, встановлене підпунктом 1.20.3 Закону N 334/94.
В обґрунтування рівня звичайної ціни такого товару (роботи, послуги) учасником розрахунків можуть подаватись оригінали або в установленому порядку засвідчені копії з оригіналів рекламних оголошень, прайс-листів тощо, опублікованих в засобах масової інформації, у тому числі електронних, а також поширені іншими загальновідомими способами. При цьому, звичайною для такого товару (роботи, послуги) визнається ціна, що міститься у такому прилюдному оголошенні;

................
Перейти до повного тексту