1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ПРЕЗИДІЯ ЦЕНТРАЛЬНОГО КОМІТЕТУ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА, МІСЦЕВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ,
ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
15.06.2007 N 4
Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства N 69 від 21.06.2007 )
Розглянувши і обговоривши питання щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства, а також заслухавши інформацію керівників управлінь житлово-комунального господарства облдержадміністрацій, колегія Міністерства з питань житлово-комунального господарства і президія ЦК профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення відзначають, що у 2007 році ситуація з погашенням боргів із виплати заробітної плати на підприємствах галузі залишається складною.
З початку 2007 року Президентом України, Урядом дано низку доручень Раді міністрів АР Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям проаналізувати стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності, визначити причини, які зумовлюють наявність заборгованості, розробити та реалізувати заходи щодо їх усунення, скласти відповідні графіки.
Для розв'язання проблеми погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства та з метою вирішення системних проблем, які лежать в основі рішень Європейського суду з прав людини, винесених щодо України, у квітні 2007 року Міністерство надіслало на виконання Раді міністрів АР Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям наказ від 26 березня 2007 року N 92, яким затверджено План заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства на 2007 рік.
За даними Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, станом на 01.05.2007 заборгованість із виплати заробітної плати мали 396 підприємств галузі (11,3%) на суму 37,8 млн. гривень. З початку 2007 року заборгованість зменшилась на 1,4 млн.грн. (3,5%), у тому числі у квітні збільшилася - на 0,6 млн.грн. (1,6%).
У структурі боргу 6,9 млн.грн. (18,3%) припадає на підприємства комунальної теплоенергетики, 4,7 млн.грн. (12,4%) на підприємства водопровідно-каналізаційного господарства, 11,5 млн.грн. (30,6%) на підприємства житлового господарства, 4,2 млн.грн. (11,0%) на підприємства міськелектротранспорту, 10,5 млн.грн. (27,7%) на інші підприємства житлово-комунального господарства.
Найбільші обсяги заборгованості із виплати заробітної плати мають підприємства АР Крим (В.В.Баженов) - 3,2 млн.грн., Луганської (В.П.Головін) - 8,6 млн.грн., Донецької (В.М.Лукашенко) - 7,1 млн.грн., Дніпропетровської (О.А.Таслицький) - 2,5 млн.грн., Кіровоградської (О.М.Романюк) - 2,1 млн.грн., Львівської (О.Д.Худюк) - 2,2 млн.грн. і Харківської (А.І.Бесараб) - 1,8 млн.грн., Житомирської (Ю.Т.Гамкрелідзе) - 1,8 млн.грн., Вінницької (Р.Б.Аксельрод) - 1,6 млн.грн. областей.
У січні - квітні цього року борги з виплати заробітної плати працівникам підприємств галузі зросли у 13 регіонах, зокрема найбільше в АР Крим (В.В.Баженов) - на 0,5 млн.грн. (20,5%), Луганській (В.П.Головін) - на 2,0 млн.грн. (31%), Донецькій (В.М.Лукашенко) - на 0,6 млн.грн. (8,8%), Черкаській (Л.Г.Лукієнко) - на 0,5 млн.грн. (90,4%), Закарпатській (заст. нач. М.В Зозулинець) - на 0,4 млн. грн. (у 9 разів) областях.
Найвищими темпами з початку року заборгованість зменшувалась у Одеській (О.М.Кураков) області - на 70,1% (1,5 млн.грн.).
Коефіцієнт співвідношення суми заборгованості із виплати заробітної плати до величини середньомісячного фонду оплати праці коливається по регіонах - від 0,02 у Сумській області до 0,33 у Луганській області і є значним у АР Крим (0,15), Вінницькій (0,18), Донецькій (0,12), Житомирській (0,20), Закарпатській (0,09), Кіровоградській (0,30), Луганській (0,33), Львівській (0,11), Миколаївській (0,09%), Херсонській (0,10), Хмельницькій (0,09), Черкаській (0,11) областях.
Тривалий час (2005-2006 роки, I кв. 2007 року) працювали без боргів підприємства житлово-комунального господарства Рівненської області (Н.І.Весельська). Лише у квітні цього року виникла заборгованість через борги селищної ради за виконані роботи з благоустрою населеного пункту на ЖКП "Млинівське" із загальною сумою боргу 28,0 тис. гривень.
За інформацією Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, на місцях триває робота щодо погашення боргів із виплати заробітної плати, зокрема: здійснюється аналіз динаміки заборгованості у розрізі підприємств-боржників та виконання заходів з її погашення, проводяться спільні засідання колегій обласних галузевих управлінь та відповідних органів профспілки, запроваджується практика виїзних засідань комісій з питань погашення заборгованості, проводяться наради з керівниками підприємств-боржників, застосовуються стягнення до керівників підприємств, організацій, які порушили трудове законодавство щодо виплати заробітної плати.
Так, розірвано контракт з керівниками: КП "Дніпрорудненський водоканал" Запорізької області, КП смт Володарсько-Волинського Житомирської області, КП Новодністровський "Житловик" Чернівецької області, КЖЕП "Соборне" Центрального району м. Миколаєва та КП "Світанок" Єленецького району Миколаївської області, КП "Бориславводоканал" Львівської області, ЖЕК-502 та ЖЕК-505 м. Львова, Зборівського ККП, Козівського ККП, Кременецького КП "Житло" Тернопільської області та ін.
Регіональні профспілкові органи постійно надсилають звернення до місцевих органів влади щодо надання фінансової допомоги підприємствам для погашення заборгованості із заробітної плати, покриття різниці між затвердженими тарифами та вартістю послуг.
З метою захисту трудових та соціально-економічних прав трудящих профспілка здійснює громадський контроль за додержанням законодавства про працю, зокрема у питанні своєчасної виплати заробітної плати.
У цьому році під час перевірок виявлено порушень прав понад 20 тис. працівників з питань строків виплати заробітної плати.
За результатами проведених перевірок було надіслано близько 600 подань про усунення виявлених порушень, 39 матеріалів передано до органів прокуратури.
Через численні порушення законодавства про працю часто виникають конфліктні ситуації: пікетування міських рад, страйки, стихійне припинення роботи (Житомирська, Донецька, Тернопільська, Черкаська області). На контролі Національної служби посередництва і примирення перебуває 14 колективних трудових спорів. Протягом січня-травня вирішено 7 колективних спорів.
Найбільш продуктивно у напрямі спільного розв'язання проблеми боргів із заробітної плати працюють органи управління та профспілкові органи у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Житомирській, Кіровоградській, Львівській, Полтавській, Тернопільській, Херсонській областях, АР Крим та м. Севастополі.

................
Перейти до повного тексту