- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Науково-технічна рада
Р І Ш Е Н Н Я
20.02.2003 N 2
Про проект другої редакції "Програми поводження з твердими побутовими відходами в Україні"
Розглянувши результати розроблення проекту другої редакції "Програми поводження з твердими побутовими відходами в Україні", науково-технічна рада В И Р І Ш И Л А:
1. Схвалити основні положення проекту другої редакції "Програми поводження з твердими побутовими відходами в Україні".
2. Розробнику - інституту "УкркомунНДІпрогрес" до 1 травня 2003р. доопрацювати проект другої редакції "Програми поводження з твердими побутовими відходами в Україні" з врахуванням пропозицій та зауважень.
3. Управлінню благоустрою та комунального обслуговування (Стеценко Я.А.) після доопрацювання забезпечити в установленому порядку подання на розгляд міністерствам і відомствам проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами в Україні".
Заступник голови президії НТР В.І.Альохін
ДОВІДКА
Ситуація, що склалася в підгалузі санітарної очистки населених пунктів України, вимагає негайного реформування. На основі зібраної, систематизованої та проаналізованої інформації про стан санітарної очистки в Україні була розроблена "Програма поводження з твердими побутовими відходами в Україні"
Розробка Програми проводиться відповідно до наказу Держжитлокомунгоспу України від 16 серпня 2002 р.
N 22 на виконання рішення колегії
N 1 від 23.07.02 "Про стратегію та основні завдання Держжитлокомунгоспу України з реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2002-2005 роки та на період до 2010 року".
Метою програми є забезпечення повного збирання, вивезення, утилізації, знешкодження та захоронення ТПВ і обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров'я людини.
Програмою передбачено:
- поступове зменшення утворення ТПВ шляхом впровадження нових сучасних високоефективних методів окремого збирання, зберігання, вивезення, перероблення, утилізації, знешкодження та захоронення ТПВ відповідно до сучасних вимог охорони навколишнього природного середовища;
- організація контролю за діючими та закритими місцями захоронення ТПВ, їх санація та рекультивація для запобігання шкідливого впливу на довкілля та здоров'я людини;
- здійснення дослідно-промислового впровадження комплексного перероблення та утилізації ресурсно-цінних компонентів ТПВ і ефективного використання ТПВ як енергоресурсу;
- розроблення, перегляд та вдосконалення ряду нормативно-методичних та нормативно-правових документів у сфері поводження з ТПВ;
................Перейти до повного тексту