1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
28.10.2002 N 2
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 2гн від 25.02.2004 )
Про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України
З метою укомплектування органів прокуратури України працівниками з належним рівнем професійної підготовки та загальної культури, необхідними діловими і моральними якостями, забезпечення стабілізації кадрів та вдосконалення роботи з добору, розстановки, професійної підготовки та виховання прокурорів і слідчих, керуючись ст. 15 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Заступникам Генерального прокурора України, начальнику Головного управління кадрового забезпечення, керівникам структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам:
1.1. Роботу з добору, розстановки, професійної підготовки і виховання кадрів органів прокуратури вважати одним із основних службових обов'язків, усвідомлюючи свою відповідальність за результати роботи підлеглих працівників, дотримання ними морально-етичних норм.
1.2. При доборі кадрів неухильно дотримуватись визначених статтями 46 та 46-1 Закону України "Про прокуратуру" вимог до осіб, що призначаються на посади прокурорів і слідчих. Вирішальними при цьому мають бути належний професіоналізм, високі моральні якості, принциповість, відданість дорученій справі, непримиренність до будь-яких порушень закону, здатність вирішувати завдання щодо утвердження верховенства права, захисту прав людини, інтересів держави та суспільства.
1.3. Забезпечити надання особами, які претендують на зайняття посад прокурорів та слідчих, відомостей про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан, у тому числі і за кордоном, щодо себе і членів своєї сім'ї. У разі необхідності за згодою кандидатів проводити перевірки повідомлених даних. У подальшому декларації про доходи прокурорсько-слідчими працівниками мають подаватися до кадрових підрозділів щорічно до 15 квітня.
1.4. При доборі та розстановці кадрів виходити з необхідності забезпечення раціонального співвідношення досвідчених і молодих працівників, враховувати стан їх здоров'я, маючи на увазі, що прокурорсько-слідча діяльність пов'язана з великими емоційними та фізичними навантаженнями. При прийомі на роботу, вирішенні питань про зарахування до кадрового резерву практикувати тестування та інші наукові методи перевірки особистих якостей, необхідних для працівників прокуратури.
1.5. Визначати щорічну і на перспективу (три роки) потребу в кадрах на прокурорсько-слідчі посади, своєчасно опрацьовуючи при цьому прогнози щодо заміщення працівників, які мають право на звільнення з роботи відповідно до законодавства. Вчасно формувати замовлення на підготовку кадрів у базових юридичних вузах, мати дієвий резерв для заміщення вакантних посад.
1.6. Цілеспрямовано займатися питанням добору абітурієнтів до державних юридичних навчальних закладів, поліпшувати зв'язки з цими вузами.
Забезпечувати належне стажування молодих спеціалістів, надавати їм всебічну допомогу в освоєнні професії, використовувати при цьому досвід кращих прокурорів та слідчих, ветеранів органів прокуратури. Глибоко вникати в проблеми молодих спеціалістів, своєчасно вживати необхідних заходів для створення їм належних умов праці та побуту.
1.7. З метою сприяння вихованню почуття професійної гордості та високої відповідальності за доручену справу організовувати для осіб, котрі вперше призначаються на прокурорсько-слідчі посади, прийняття в урочистій обстановці присяги працівника прокуратури.
2. Заступникам Генерального прокурора України, Головному управлінню кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України:
2.1. З метою створення висококваліфікованого кадрового потенціалу органів прокуратури України постійно вивчати професійні, ділові та моральні якості керівних кадрів, використовуючи сучасні науково обгрунтовані методи оцінки їх роботи. Особливу увагу приділяти прокурорам міст, районів та прирівняним до них прокурорам.
2.2. На посади керівників прокуратур висувати працівників, які мають системні професійні знання для вирішення завдань прокурорського нагляду за додержанням законів, досудового слідства, підтримання державного обвинувачення та представництва інтересів громадянина або держави в суді, організаторські здібності, успішно виконують свої службові обов'язки, проявляють ініціативу, постійно підвищують свій професійний рівень, перебувають у кадровому резерві.
2.3. На наступний строк повноважень рекомендувати лише тих прокурорів, які за результатами атестації відповідають займаній посаді, проявили необхідні якості в керівництві підлеглими, самостійні в прийнятті рішень, мають високий, заслужений практичною діяльністю авторитет, а очолювана ними прокуратура професійно й ефективно виконує завдання.
Подання про звільнення міських, районних, міжрайонних та прирівняних до них прокурорів надсилати до Генеральної прокуратури України не пізніше ніж за місяць до закінчення строку їх повноважень одночасно з представленням кандидатур на заміщення вакантних посад. Не допускати випадків необгрунтованого ініціювання дострокового звільнення з посад міськрайпрокурорів.
2.4. Забезпечити створення кадрового резерву для висунення на керівні посади. До резерву зараховувати професійно підготовлених та ініціативних працівників органів прокуратури, які успішно виконують службові обов'язки, мають організаторські здібності і необхідний життєвий та професійний досвід. Кадровий резерв формувати на підставі рекомендацій атестаційних комісій. Підвищити роль у цій справі керівників управлінь та відділів.
Для зарахування до резерву на заміщення керівних посад має бути згода працівника.
Заміщення керівних посад проводити, як правило, працівниками, які перебувають у резерві.
2.5. Кадровий резерв для висунення на вищі посади формується:
у Генеральній прокуратурі - на посади прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів та Військово-Морських Сил України та їх заступників, керівників структурних підрозділів апарату Генеральної прокуратури України;
у прокуратурах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратурах регіонів та Військово-Морських Сил України - на посади міських, районних, міжрайонних і прирівняних до них прокурорів та керівників структурних підрозділів обласних апаратів цих прокуратур.
2.6. Щорічно узагальнювати стан роботи по формуванню та підготовці кадрового резерву на керівні посади, забезпечити його дієвість, категорично позбуватися формалізму в цій важливій справі.
2.7. Підготовку кадрового резерву проводити за індивідуальними щорічними планами, затвердженими відповідно першим заступником Генерального прокурора України та прокурорами областей. Плани мають передбачати самоосвіту, періодичне навчання в Інституті підвищення кваліфікації Генеральної прокуратури України, стажування, участь у семінарах і конференціях, залучення до проведення перевірок підпорядкованих прокуратур, тимчасове виконання обов'язків на вищих посадах тощо. Ця підготовча робота має сприяти підвищенню професійного рівня та формуванню організаторських здібностей майбутніх керівників.

................
Перейти до повного тексту