- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
Л И С Т
22.06.2007 N 71/ВАП/17-901-721 |
Державна митна служба
України
Щодо змін у митних правилах ЄС
Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні поінформувало МЗС України про набуття з 15 червня 2007 року чинності
Регламентом N (EG) 1889/2005 про контроль за ввозом/вивозом готівкових коштів до/з Європейського Союзу.
Згідно зазначеного Регламенту подорожуючі при в'їзді до держав-членів ЄС чи при виїзді з держав-членів ЄС мають з власної ініціативи подавати до компетентних установ, як правило, митних, декларацій в письмовій формі щодо готівкових коштів в розмірі 10000 євро і більше (або іншу валюту у відповідному еквіваленті).
При подорожах у межах ЄС готівкові кошти у розмірі понад 10000 євро (або інша валюта у відповідному еквіваленті) декларуються в усній формі на вимогу.
У разі виявлення порушень положення про обов'язкове дотримання шляхом недекларування або неправдивого декларування порушнику загрожують грошові штрафи у розмірі до 1 мільйона євро.
У ноті Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні зазначається, що запровадження обов'язкового декларування на зовнішніх кордонах ЄС створює інструмент для ефективної боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням терористичних об'єднань.
Директор Департаменту консульської служби | Б.М.Базилевський |
Додаток
( va721321-07 )
ПАМ'ЯТКА
про обов'язкове декларування готівкових коштів у розмірі 10000 євро і більше для подорожуючих, які в'їжджають на територію ЄС або виїжджають з території ЄС
Обов'язкове декларування готівкових коштів, за недотримання якого накладається штраф. На що слід звертати увагу?
З 15 червня 2007 року подорожуючі, які в'їжджають до ЄС із країн, які не є членами ЄС - так званих третіх країн, з готівковими коштами у розмірі 10000 євро і більше або виїжджають до таких країн, повинні задекларувати свої готівкові кошти у компетентному національному органі. У Німеччині письмову декларацію слід подавати до митної адміністрації.
Подорожуючі підпадають під обов'язкове декларування, недотримання якого тягне за собою накладання штрафу. Таке декларування ґрунтується на статті 3 Постанови (EG) N 1889/2005 Європейського парламенту та Ради від 28 жовтня 2005 року і діє не тільки у Федеративній Республіці Німеччина, а й на всіх зовнішніх кордонах Європейського Союзу. Завданням митної адміністрації у Німеччині є нагляд за дотриманням обов'язкового декларування готівкових коштів заходами контролю. Якщо готівкові кошти, що ввозяться чи вивозяться, будуть незадекларовані або задекларовані невірно, передбачено суттєві грошові штрафи аж до мільйона євро.
Що має бути досягнуто з введенням обов'язкового декларування на зовнішніх кордонах Європейського Союзу?
Метою обов'язкового декларування на зовнішніх кордонах Європейського Союзу та заходів контролю з боку митної адміністрації є запобігання зростанню грошових потоків з нелегальних джерел через зовнішні кордони й ефективніше переслідування і перешкоджання потраплянню виручки з кримінальних злочинів в європейське співтовариство (перешкоджання і переслідування відмивання грошей).
Крім того, особи, які перебувають у контакті з терористичними об'єднаннями і везуть з собою значні суми, мають бути ідентифіковані, а гроші, які вони везуть з собою, мають бути вилучені для припинення транскордонного фінансування тероризму. Обов'язкове декларування та заходи контролю з боку митної адміністрації не означають обмеження вільного руху капіталу. Готівкові кошти можна буде і в майбутньому перевозити без дозволу в необмеженій кількості.
................Перейти до повного тексту