1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА УКРАЇНИ У СПРАВАХ НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
П О С Т А Н О В А
N 195 від 04.06.97
м. Київ
Про діяльність установ НАН України щодо впровадження розробок, спрямованих на технологічне оновлення та відродження вітчизняного виробництва
Заслухавши та обговоривши доповідь академіка НАН України В.І. Трефілова щодо організації роботи по розвитку та впровадженню у виробництво новітніх технологій, які розробляються в установах НАН України, Президія НАН України і Колегія Міннауки України відзначають, що ця діяльність є пріоритетною і потребує тісного співробітництва та координації дій з метою створення ефективного механізму використання наукових розробок у господарському комплексі України.
Впровадження науково-технічних розробок у виробництво як на галузевих підприємствах, так і на власній виробничій базі має стати в перспективі одним із суттєвих додаткових джерел фінансування діяльності установ НАН України. Необхідне створення на державному рівні відповідних умов для залучення інвестиційних коштів і пільгового кредитування, забезпечення максимальної сприйнятливості розвитку науки і техніки для підприємств-замовників наукоємної продукції. У сучасних економічних умовах розробники повинні керуватися такими критеріями ефективності від впровадження технологій, як реальний прибуток, конкурентоспроможність, якість продукції, вивчати ринки збуту як в нашій країні, так і за кордоном, активно співпрацювати з підприємствами-споживачами, знаходити додаткові джерела фінансування. Необхідне вдосконалення законодавчої бази з питань передачі технологічних розробок у виробництво та захисту інтелектуальної власності.
Науково-експертною радою з питань високих та критичних технологій (далі - Рада) при Президії НАН України (голова-академік НАН України В.І. Трефілов) були відібрані науково-технічні розробки установ НАН України, які за висновками потенційних споживачів при відповідній фінансовій підтримці можуть бути впроваджені у різні галузі економіки України і сприяти виходу її з кризового стану. Пропозиції НАН України щодо впровадження зазначених технологій у вітчизняне виробництво знайшли підтримку з боку урядових структур. Проте поки що не визначені шляхи їх фінансування.
На сьогоднішній день в умовах обмеженості бюджетних надходжень впровадження найбільш ефективних технологічних розробок може бути здійснено за рахунок коштів Державного інноваційного фонду України, який підпорядковано Міннауки України. Потребує обов'язкового вирішення питання гарантування повернення коштів, що можуть бути одержані установами НАН України як інноваційні позики.

................
Перейти до повного тексту