1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
16.05.2007 N 131
Про проект концепції державної науково-технічної програми "Розробка і впровадження в господарство України енергозберігаючих світлодіодних джерел світла та освітлювальних систем на їх основі"
Заслухавши та обговоривши доповідь завідувача відділу Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України доктора технічних наук В.М.Сорокіна про проект концепції державної науково-технічної програми "Розробка і впровадження в господарство України енергозберігаючих світлодіодних джерел світла та освітлювальних систем на їх основі", Президія НАН України відзначає, що енергозбереження взагалі й заощадження електроенергії зокрема є вкрай важливою загальнодержавною проблемою, вирішення якої матиме значний позитивний вплив на розвиток економіки держави. Так, реалізація заходів, спрямованих на проведення комплексу науково-технічних розробок та створення промислового виробництва енергозберігаючих світлодіодних джерел світла (твердотільне освітлення), може забезпечити різке зменшення витрат електроенергії на освітлення міст, будинків, приміщень. Очікується, що таким чином можна заощадити до 15-20% електроенергії, що виробляється в Україні.
У провідних країнах світу приділяється значна увага не лише розвитку науково-технічного забезпечення розробок освітлювальних приладів, а й становленню твердотільного освітлення як нової технології. Найбільш вагомі результати досягнуті завдяки успіхам фізики низьковимірних систем та наноелектроніки. Тому цей напрям вважається стратегічною технологією XXI століття.
Зволікання з розвитком робіт із твердотільного освітлення ставить країну в нерівноправне становище порівняно з іншими, оскільки обмежує розвиток магістральних напрямів науково-технічного прогресу та не відповідає інноваційному шляху розвитку економіки України. Доробки вчених інститутів фізики, фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова, металофізики ім. Г.В.Курдюмова, монокристалів, електродинаміки, електрозварювання ім. Є.О.Патона, технічної теплофізики, фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського, проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України в напрямах вивчення фізичних процесів, притаманних світлодіодним напівпровідниковим структурам, технології та метрології відповідних матеріалів і певний досвід у створенні та використанні світлодіодних джерел світла дозволили НАН України виступити з ініціативою започаткування державної науково-технічної програми з розробки і впровадження у господарство України енергозберігаючих світлодіодних джерел світла та освітлювальних систем.

................
Перейти до повного тексту