1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Л И С Т
27.04.2007 N 7265/Мв
У Міністерстві внутрішніх справ розглянуто Вашу заяву, адресовану Голові Верховної Ради України Морозу О.О., щодо порядку надання інформації за запитами слідчих та інших працівників міліції.
Повідомляємо, що відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України "Про міліцію" для виконання покладених на МВС завдань надається право працівникам міліції одержувати безперешкодно і безоплатно від підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та об'єднань громадян на письмовий запит відомості (у тому числі й ті, що становлять комерційну та банківську таємницю), необхідні у справах про злочини, що знаходяться в провадженні міліції.
Згідно зі ст. 66 Кримінально-процесуального кодексу України (далі - КПК України) слідчий у справах, які перебувають у його провадженні, вправі вимагати від підприємств, установ, організацій, посадових осіб і громадян пред'явлення предметів і документів, які можуть установити необхідні у справі фактичні дані. Виконання цих вимог є обов'язковим для всіх громадян, підприємств, установ і організацій.
Статтею 114 цього Кодексу також передбачено, що постанови слідчого, винесені відповідно до закону в кримінальній справі, яка перебуває в його провадженні, є обов'язковими для виконання всіма підприємствами, установами і організаціями, посадовими особами і громадянами.
Вищезазначені законодавчі акти не передбачають запитів за відповідною формою до підприємств, установ, організацій, посадових осіб і громадян.
Крім того, на сьогодні у МВС відсутній відомчий нормативно-правовий акт, який передбачав або регулював би питання, пов'язані з наданням інформації, запитів тощо, до державних реєстраторів по лінії Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.
Разом з тим відповідно до п. 5 Положення про Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, затвердженого Указом Президента України від 9 вересня 2000 року N 1050/2000, у випадках, передбачених законодавством, рішення Держпідприємництва є обов'язковими для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності та громадянами.
Так, Положення про порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, затверджене наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 20.10.2005 N 97, таку форму запиту до державного реєстратора передбачає.
З огляду на вищевикладене, надаючи відповідь на перше запитання, повідомляємо, що викладені в Законі України "Про міліцію" та КПК України норми права мають вищу юридичну силу, оскільки прийняті вищим законодавчим органом - Верховною Радою України.

................
Перейти до повного тексту