- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Н А К А З
N 18 від 14.08.2002
Про профілактику виробничого травматизму у водопровідно-каналізаційному господарстві
За останні роки на підприємствах і в організаціях житлово-комунального господарства проводилась планомірна робота, спрямована на поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. Розроблено низку важливих нормативних документів з охорони праці, безпечних технологій, обладнання тощо.
Питання профілактики травматизму розглядалися на засіданнях колегії, семінарах-нарадах за участю керівників та головних інженерів управлінь і об'єднань житлово-комунального господарства і, як наслідок, загалом у галузі рівень виробничого травматизму зі смертельними наслідками дещо знизився.
Разом з тим, на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства кількість травмованих ще залишається значною. Тільки у минулому році на КП "Хмельницькводоканал" під час проведення ремонтних робіт на КНС через спалах газоповітряної суміші постраждало шестеро осіб, двоє з яких загинуло. На КП "Кривбасводоканал" у каналізаційному колодязі загинуло троє робітників. У Первомайському управлінні водопровідно-каналізаційного господарства внаслідок нехтування засобами захисту під час роботи в каналізаційному колодязі постраждало троє робітників, один з яких загинув.
За оперативною інформацією вже у цьому році мали місце нещасні випадки зі смертельними наслідками на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства Дніпропетровського, Одеського, Харківського, Запорізького і Закарпатського облжитлокомунуправлінь.
Мінпраці України листом від 13.05.02 N 09-02-11/1838 звертає увагу Комітету, облміськдержадміністрацій та територіальних управлінь Держнаглядохоронпраці на істотні недоліки в роботі з профілактики виробничого травматизму у водопровідно-каналізаційному господарстві.
Головними причинами виробничого травматизму є грубі порушення вимог охорони праці, в першу чергу, через невикористання працівниками засобів індивідуального і колективного захисту під час виконання особливо небезпечних робіт у підземних колодязях і камерах, грубі порушення трудової та технологічної дисципліни, низький рівень знань окремими посадовими особами вимог охорони праці та незадовільний контроль з їхнього боку за безпечним виконанням працівниками ремонтних і аварійних робіт.
Є істотні недоліки в організації навчання посадових осіб і спеціалістів підприємств водопровідно-каналізаційного господарства з питань охорони праці в Державній академії житлово-комунального господарства. Як показала перевірка Держнаглядохоронпраці в травні поточного року, в академії ще недостатня матеріально-технічна база для навчання посадових осіб, окремі навчальні плани і програми не відповідають чинним вимогам. У зв'язку з вказаними недоліками навчання з питань охорони праці посадових осіб і спеціалістів в академії призупинено до їх усунення.
Негативно впливає на профілактику виробничого травматизму в галузі малочисельність, а іноді й відсутність штатних посадових осіб з охорони праці як в обласних управліннях житлово-комунального господарства, так і на їх підприємствах.
З метою профілактики виробничого травматизму
НАКАЗУЮ:
1. Запропонувати керівникам Ресжитлокомунгоспу АР Крим, облжитлокомунуправлінь. Севастопольських міськкомунуправління і міськжитлоуправління, галузевих управлінь і об'єднань м.Києва:
- особисто проаналізувати стан роботи щодо профілактики виробничого травматизму на підприємствах та в організаціях, що належать до сфери управління, в першу чергу, на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства, та терміново здійснити комплекс профілактичних заходів щодо його попередження;
- зміцнити служби охорони праці, укомплектувавши їх досвідченими фахівцями;
- організувати та провести в поточному році позачергове навчання і перевірку знань працівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, що виконують газонебезпечні, земляні та аварійні роботи;
................Перейти до повного тексту