1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
11.01.2006 N 7
Про затвердження Положення про порядок конкурсного відбору науково-технічних та інноваційних проектів установ НАН України та контролю їх виконання
З метою впровадження результатів науково-технічних, науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, комерціалізації високотехнологічних і наукоємких науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок та вдосконалення механізму відбору науково-технічних та інноваційних проектів установ НАН України:
1. Затвердити Положення про порядок конкурсного відбору науково-технічних та інноваційних проектів установ НАН України та контролю їх виконання (додається).
2. Секціям НАН України у місячний термін сформувати та затвердити склад Експертних комісій з розгляду перспективних прикладних розробок наукових установ НАН України.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на Науково-організаційний відділ президії НАН України.
Президент Національної академії
наук України академік
НАН України
Перший віце-президент - головний
учений секретар Національної
академії наук України
академік НАН України


Б.Є.Патон



А.П.Шпак
Додаток
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок конкурсного відбору науково-технічних та інноваційних проектів установ НАН України та контролю їх виконання
1. Це Положення розроблене на виконання постанови президії НАН України від 28.09.2005 N 195 та постанови Бюро президії НАН України від 05.12.2005 N 262 і визначає процедуру конкурсного відбору науково-технічних та інноваційних проектів, реалізація яких сприятиме впровадженню в економічну і соціальну сферу результатів науково-технічних, науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт установ НАН України.
2. Визначення термінів:
2.1. науково-технічний проект - комплект документів, що визначає процедуру і комплекс усіх необхідних заходів (у тому числі інвестиційних) щодо реалізації та впровадження форм (видів) науково-технічної діяльності (термін "науково-технічна діяльність" вживається у значенні, наведеному у Законі України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
2.2. термін "інноваційний проект" у цьому Положенні вживається у значенні, наведеному у Законі України "Про інноваційну діяльність":
інноваційний проект - комплект документів, що визначає процедуру і комплекс усіх необхідних заходів (у тому числі інвестиційних) щодо створення і реалізації інноваційного продукту і (або) інноваційної продукції.
3. інноваційні проекти установ НАН України проходять попередню оцінку відділеннями, секціями та президією НАН України згідно пп. 8-15 цього Положення. Запити, реєстрація, фінансування та виконання інноваційних проектів проводяться згідно з Законом України "Про інноваційну діяльність".
4. Рішення про проведення конкурсу науково-технічних проектів (далі - проектів) приймається президією НАН України після затвердження бюджетного фінансування НАН України на відповідний рік та доводяться до установ НАН України в установленому порядку.
5. Обов'язкові вимоги до проектів установ НАН України:
- схвалення проекту вченою радою установи НАН України, в якій проект буде виконуватися;
- визначений строк виконання проекту (не більше 1 року);
- наявність завершеної розробки, або розробки що потребує незначного доопрацювання, яка може бути впроваджена в економічну або соціальну сферу;
- партнерське фінансування проекту: з боку замовників або зацікавлених промислово-фінансових, виробничих та інших (в тому числі іноземних) структур у розмірах, що визначаються умовами конкурсу;
6. До участі в конкурсному відборі не допускаються проекти заявників, які:
- перебувають у стані ліквідації або реорганізації, санації;
- подали документи, що містять недостовірну інформацію та оформлені з порушенням вимог, визначених п. 5 та п. 7 цього Положення;
- мають заборгованість перед бюджетом і державними цільовими фондами.
7. Заявник подає до відповідної секції НАН України наступний пакет документів у трьох примірниках та електронній формі (документи складаються українською мовою):
7.1. запит на фінансування проекту, що в обов'язковому порядку повинен містити наступну інформацію:
- назва проекту;
- організація-виконавець від НАН України (найменування, місцезнаходження, номери телефонів);
- керівник проекту та відповідальні виконавці (П.І.Б., посада, контактні телефони);
- організація(ї)-партнер(и) (найменування, місцезнаходження, номери телефонів);
- мета проекту та терміни його виконання;
- обґрунтування необхідності здійснення проекту;
- зміст проекту;
- техніко-економічне обґрунтування проекту;
- назва актуальної для України народногосподарської проблеми, на вирішення якої спрямований проект та галузь застосування;
- характеристика науково-технічної продукції, об'єкти та власник інтелектуальної власності, які будуть створені;
- наявність ринку збуту на створюваний продукт;
- близькі за напрямом існуючі вітчизняні та зарубіжні аналоги розробки та основні переваги її кінцевого продукту, що буде запропоновано;
- наявний науково-технічний доробок та публікації учасників проекту з напряму проекту;
- обсяг необхідного фінансування з бюджету НАН України.
7.2. гарантійний лист від організації(й)-партнера(ів), що підтверджує згоду на інвестування проекту у розмірі, що визначені умовами конкурсу.
8. Проекти, що надійшли на розгляд секції НАН України, реєструються в секції із присвоєнням власного номера, про що робиться відмітка у спеціальному журналі.
9. Секції НАН України передають зареєстровані проекти до відділень НАН України відповідно до тематики для проведення попередньої рейтингової оцінки.
10. Відділення, у двотижневий термін, із залученням наукових рад та комісій з відповідних питань та проблем, проводять рейтингову оцінку проектів та повертають проекти разом з рейтинговим списком та висновками відділення на розгляд до відповідної секції НАН України.
11. Секції НАН України доручають постійно діючим експертним комісіям з розгляду науково-технічних та інноваційних проектів установ НАН України (далі - Експертні комісії) у двотижневий термін провести експертну оцінку проектів.
12. Експертні комісії формуються та затверджуються на засіданні секцій НАН України. Експертні комісії очолюють голови профільних секцій НАН України, секретарем Експертної комісії є учений секретар відповідної секції.
13. Експертні комісії організовують проведення експертизи проекту, та, у разі необхідності, мають право залучати до неї фахівців з відповідних галузей науки, вимагати від заявника додаткові матеріали та документи щодо наукових та науково-технологічних аспектів проекту, а також документи, що підтверджують спроможність заявника реалізувати проект.
14. Експертні комісії після проведення експертної оцінки проектів подають висновки на розгляд та затвердження відповідним Секціям НАН України.
15. Секції НАН України, провівши конкурсний відбір, подають відібрані проекти на затвердження президії НАН України.
16. Президія НАН України, враховуючи рішення секцій НАН України, розглядає подані проекти, визначає обсяги їх фінансування та затверджує їх.
17. Секції НАН України у тижневий термін після прийняття рішення президії НАН України повідомляють заявників про результати конкурсного відбору.
18. Керівники відібраних на конкурсі проектів у двотижневий термін після отримання результатів конкурсного відбору заключають договір на виконання проекту (далі - Договір) (Додаток 1), який з боку НАН України доручається підписати віце-президенту НАН України за розподілом обов'язків.
19. Суб'єктами права інтелектуальної власності на винаходи, корисні моделі, сорти рослин, промислові зразки, комп'ютерні програми, наукові твори, ноу-хау та інші об'єкти права інтелектуальної власності (далі - ОІВ), що створюються під час виконання договору, є установа(ви) НАН України - виконавець Договору (далі - Установа), творці цих об'єктів та інші особи, яким майнові права на ОІВ належать на підставі закону чи договору.
Майнові права на комп'ютерні програми та інші об'єкти авторського права, комерційні таємниці, право на подання заявки на отримання охоронного документа або реєстрацію майнових прав на сорт рослин, винахід, корисну модель, промисловий зразок, інші об'єкти промислової власності, що створені під час виконання Договору, набуваються Установою на підставі законів України та договору з творцями ОІВ.
20. При використанні (створенні) під час здійснення наукових та інноваційних проектів ОІВ, права на які належать Установі, Установа зобов'язана виплачувати творцям винагороду за використання ОІВ згідно із законами України, колективними угодами та договором з творцем:
- при власному випуску продукції Установою з використанням ОІВ у сумі не менше 2 відсотків валового доходу від реалізації продукції, що вироблена на основі ОІВ, або доходу від реалізації частини продукції (деталі, механізму тощо), що вироблена з використанням ОІВ,
- при укладанні ліцензійного договору - у сумі не менше 30 відсотків доходу від сум доходів, що одержані за договором,
- при збереженні ОІВ у конфіденційності - щорічно у сумі, що визначається колективним договором,
- разову винагороду у розмірі та у строки, що встановлюється колективною угодою, при одержанні охоронного документа;
- при зменшенні вартості продукції (послуги), що виробляється (надається), іншій вигоді, що отримана Установою, - на умовах, визначених колективним договором.
21. Витрати, пов'язані з отриманням охоронних документів або реєстрацією майнових прав на ОІВ, підтримкою їх дії, а також з проведенням патентних досліджень здійснюються Установою за рахунок коштів, що надається за Договором, та інших надходжень.
22. Керівники відібраних на конкурсі проектів у місячний термін після заключення Договору подають до відповідної секції НАН України копію договору між установою НАН України та партнерами по виконанню проекту. У разі ненадходження копії договору секція НАН України має право звернутися до президії НАН України з пропозицією про припинення початку реалізації відповідного проекту.
23. Договором з організаціями-партнерами має бути визначено в тому числі:
- сторона(и), що набувають права на ОІВ, які створюються в рамках виконання договору;
- сторона(и), що забезпечують охорону прав на ОІВ, підтримку у силі охоронних документів;
- сторона, що сплачує винагороду творцям ОІВ.
24. При укладанні договору з організаціями-партнерами взяти до уваги, що надання права використання Установою ОІВ організаціям-партнерам здійснюється Установою на підставі ліцензійних договорів, укладених відповідно до статей 1107-1114 Цивільного кодексу України, договорів на передачу ноу-хау. При цьому зазначені договори мають передбачати виплату Установі роялті, що встановлюється за домовленістю сторін з урахуванням, що звичайна ставки роялті становить не менше 3-5 відсотків валового доходу від реалізації продукції за ліцензією, або не менше 20 відсотків чистого прибутку, що отримується від реалізації продукції за ліцензією.
25. Фінансування проектів здійснюється НАН України в межах коштів, передбачених державним бюджетом на фінансування НАН України за КПКВ 6541040 "Прикладні розробки у сфері розвитку галузей економіки" у відповідному році.
26. Керівники проектів звітують про виконання проекту за піврічний термін перед відповідною секцією НАН України, подаючи звіти в письмовій та електронній формі, оформлені згідно з Додатком 2.
27. По закінченню виконання проекту керівник проекту подає до секцій НАН України акт здачі-приймання науково-технічного проекту з доданими повним науковим та фінансовим звітом виконання проекту, оформлених згідно з Додатком 3, разом із пропозиціями подальшого використання результатів реалізації проекту.
Секції НАН України разом з Експертними комісіями та Фінансово-економічним відділом президії НАН України проводять експертизу наукового та фінансового звітів виконання всіх завершених проектів.
28. За результатами робіт за Договором Установа подає Замовнику Довідку про об'єкти права інтелектуальної власності, створені під час виконання проекту, та проведені патентні дослідження (Додаток 4). Установа здійснює патентні дослідження відповідно до ДСТУ 3575-97 "Патентні дослідження. Основні положення та порядок проведення" та ДСТУ 3574-97 "Патентний формуляр. Основні положення. Порядок складання та оформлення".
Голови секцій НАН України, у місячний термін після отримання звітів щодо виконання проектів, доповідають на засіданні президії НАН України про результати виконання проектів та можливості подальшого їх використання.
Додаток 1
до Положення про порядок
конкурсного відбору
науково-технічних
та інноваційних проектів
установ НАН України
та контролю їх виконання
ДОГОВІР N ___
на виконання науково-технічного проекту
"______________________________"
м. Київ "___" __________ 200_ р.
Національна академія наук України в особі віце-президента НАН
України академіка НАН України ___________________________________,
який діє на підставі _____________________________________________
_____________________________________________ (далі - Замовник), і
рішення президії НАН України, яким
уповноважується укладати угоди
__________________________________________________________________
найменування установи
в особі _________________________________________________________,
посада, П.І.Б.
що діє на підставі Статуту установи (далі - Виконавець), уклали
договір про наступне.
1. Предмет договору
1.1. Замовник доручає, а Виконавець бере на себе виконання
відповідно до Положення про порядок конкурсного відбору
науково-технічних та інноваційних проектів установ НАН України та
контролю їх виконання (затверджене розпорядженням президії
НАН України від ___________________________ N ___) такого проекту:
__________________________________________________________________
назва проекту
1.2. Наукові, технічні, економічні та інші вимоги до проекту, що є предметом договору, визначаються Технічним завданням, яке становить невід'ємну частину цього договору (Додаток 1).
1.3. Термін здачі заключного звіту за договором - 31 грудня поточного року.
2. Вартість робіт та порядок розрахунків
2.1. Для виконання роботи згідно з цим договором Замовник
перераховує Виконавцю у 200_ році ________________________________
сума в гривнях прописом
тисяч гривень відповідно до кошторисної вартості робіт (Додаток 2)
та Протокол угоди про договірну ціну (Додаток 4)
2.2. Обсяги фінансування на 200_ рік визначаються відповідно до затверджених видатків згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 200_ рік".
Планова калькуляція кошторисної вартості робіт та розрахунки витрат за статтями наведена в Додатку 2.
2.3. Кошти, виділені на виконання роботи з державного бюджету, є цільовими асигнуваннями і не можуть бути використані Виконавцем з будь-якою іншою метою.
2.4. Кошти Виконавцю перераховуються Замовником у встановленому порядку, в межах фактично отриманого фінансування.
2.5. Джерело фінансування - загальний фонд Державного бюджету, код програмної класифікації 6541040.
3. Порядок здачі та приймання робіт
3.1. Виконавець подає Замовнику звіт про виконання проекту за піврічний термін (Додаток 2 до Положення про порядок конкурсного відбору науково-технічних та інноваційних проектів установ НАН України та контролю їх виконання).
3.2. До 31 грудня 200__ року Виконавець подає Замовнику акт здачі-приймання науково-дослідних робіт (Додаток 3 до Положення про порядок конкурсного відбору науково-технічних та інноваційних проектів установ НАН України та контролю їх виконання) з додатками до нього:
1 - заключного звіту про проведення науково-дослідних робіт;
2 - кошторису фактичних витрат із розрахунками за статтями.
4. Охорона прав на об'єкти права інтелектуальної власності
Питання створення та охорони об'єктів права інтелектуальної власності, що використовуються під час здійснення науково-технічних проектів, визначаються відповідно до Положення про порядок конкурсного відбору науково-технічних та інноваційних проектів (затверджене розпорядженням президії НАН України від ____________ N _____).
5. Відповідальність сторін
5.1. Виконавець несе відповідальність за цільове використання бюджетних коштів та фактичні витрати відповідно до бухгалтерського обліку та згідно з чинним законодавством.
5.2. Замовник і Виконавець частково або повністю звільняються від виконання своїх обов'язків за умов виникнення форс-мажорних обставин, передбачити які неможливо на час підписання договору, а саме: військові дії, стихійні лиха, громадські заворушення, рішення вищих органів держави про секвестрування державного бюджету та внесення інших змін до нього, які унеможливлюють подальше виконання договору та про які сторони договору повідомляють одне одного протягом 15 діб.
5.3. Замовник має право перевіряти фактичні затрати, а також використання наданих коштів за первинними документами бухгалтерського обліку Виконавця.
5.4. Замовник не відповідає перед Виконавцем за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань у разі затримки фінансування з Державного бюджету України.
5.5. Все обладнання та матеріали, придбані для виконання цього договору, залишаються у власності Виконавця.
6. Термін дії договору та юридичні адреси сторін
6.1. Договір набирає чинності з 1 січня 200__ р. і діє до 31 грудня 200__ р.
6.2. Юридичні адреси і банківські реквізити:
Замовник: 01601, м. Київ-30, вул. Володимирська, 54, Національна академія наук України, тел./факс ____________________, телефон _____________________.
Виконавець: _________________________________________________
__________________________________________________________________
поштовий індекс, адреса, N телефаксу і телефону, e-mail.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
повна назва установи, розрахункові рахунки ВДК р-ну ЗКПО,
________________________________________________________________
відділення банку, МФО, реєстрац. рахунок
(для довідки): ___________________________________________________
П.І.Б., кімната, телефон, e-mail
7. Додатки, що є невід'ємною частиною договору, затверджені Замовником:
1. Технічне завдання (Додаток 1);
2. Планова калькуляція кошторисної вартості робіт (Додаток 2) та розрахунки витрат за статтями (Додаток 3);
3. Протокол угоди про договірну ціну (Додаток 4);
4. Поквартальний календарний план виконання проекту.
ЗАМОВНИК: ВИКОНАВЕЦЬ:
віце-президент НАН України Керівник організації
академік НАН України ____________________________
__________________________ ____________________________
(підпис) (підпис)
М.П. М.П.
Додаток 1
до Договору на виконання
науково-технічного проекту
від _____________ N ____
ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ
на виконання науково-технічного проекту
1. Найменування науково-технічного проекту
"_______________________________________________________________":
"_______________________________________________________________".
2. Організація-виконавець ___________________________________
(за Статутом без скорочень
і абревіатури)
3. Керівник проекту _________________________________________
4. Напрямок наукової діяльності організації, по якому
проводяться роботи _______________________________________________
__________________________________________________________________
5. Терміни проведення: початок - ___________________________,
закінчення - ____________________________ Плановий обсяг коштів на
проведення робіт _________________________________________________
(________________________________________________________________)
(сума гривнями прописом)
6. Мета роботи ______________________________________________
7. Наявний науковий доробок _________________________________
8. Зміст, основні вимоги до проведення робіт, рівня і
способів рішення _________________________________________________
9. Очікувані науково-технічні результати ____________________
__________________________________________________________________
10. Використання результатів виконання проекту ______________
__________________________________________________________________
11. Перелік науково-технічної та іншої документації, що
представляється по закінченню проекту ____________________________
__________________________________________________________________
ВИКОНАВЕЦЬ: ЗАМОВНИК:
Керівник організації Національна академія наук
________________ (розшифровка) України
(підпис) М.П. віце-президент НАН України
академік НАН України
______________ (розшифровка)
(підпис) М.П.
Науковий керівник
________________ (розшифровка)
(підпис)
Додаток 2
до Договору на виконання
науково-технічного проекту
від _____________ N _____
ПЛАНОВА КАЛЬКУЛЯЦІЯ
кошторисної вартості проекту
Найменування проекту _____________________________________
Строк виконання проекту: початок 1 січня 200_ р. закінчення: 31 грудня 200_ р.
NN
п/п
Найменування Сума, грн.
1 Заробітна плата (1111)
2 Нарахування на заробітну плату (1120)
3 Придбання предметів постачання і
матеріалів, оплата послуг та інші видатки
(1131)
4 Видатки на відрядження (1140)
5 Оплата транспортних послуг та утримання
транспортних засобів (1135)
6 Послуги зв'язку (1138)
7 Оплата комунальних послуг та енергоносіїв
(1160-1166)
8 Дослідження і розробки, державні програми
(1171)
9 Придбання обладнання і предметів
довгострокового користування (2110)
Разом

................
Перейти до повного тексту