- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 174 від 29.06.94
Про розвиток економіко-правових досліджень у НАН України
Заслухавши наукову доповідь академіка НАН України В.К. Мамутова про розвиток економіко-правових досліджень в Національній академії наук України, Президія НАН України відзначає, що в період 1992-1994 р.р. відбулося організаційне становлення Інституту економіко-правових досліджень НАН України. Ним проведена певна робота по виробленню наукових основ кодифікації господарського законодавства України в нових економічних умовах. Зокрема, підготовлено аванпроект Господарського (Торгового) кодексу України, який отримав позитивну оцінку правознавців і економістів країн СНД та Федеративної Республіки Німеччини. Розроблені рекомендації щодо створення умов подолання монополізму і розвитку конкуренції, які використані у двох перших антимонопольних законах, прийнятих Верховною Радою України. Важливе значення має підготовлена інститутом і схвалена урядом України "Програма соціально-економічного розвитку шахтарських міст України до 2005 року".
В інституті склались фундаментальні напрями в галузі економіко-правових досліджень: господарське право, економіка міста, антимонопольне законодавство. Інститутом провадиться значна робота по виконанню госпрозрахункової договірної тематики з урядовими установ України, містами та виробничими об'єднаннями.
Розробки інституту склали наукову основу для прийняття важливих рішень державними органами щодо удосконалення регіонального управління, правового забезпечення функціонування змішаної економіки.
Разом з тим ще недостатньо уваги приділяється розвитку перспективних досліджень з правових проблем приватизації та її соціально-економічних наслідків, морегосподарських і рекреаційно-туристичних комплексів, формування великих господарських об'єднань. Вимагає поліпшення і діяльність по удосконаленню актів господарського законодавства. Недостатньо використовуються інститутом фінансові можливості Національного агентства морських досліджень для забезпечення розробки проблем, пов'язаних з використанням Азовського моря. Потребує поліпшення забезпечення економіко-правових досліджень висококваліфікованими кадрами.
Як головна наукова організація в питань економіко-правових досліджень, інститут має залучити більш активно академічні установи та вузи України до спільного виконання теоретичних і прикладних розробок.
Президія Національної академії наук України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Доповідь директора Інституту економіко-правових досліджень НАН України академіка НАН України В.К. Мамутова взяти до відома.
2. Погодитися з пропозиціями Відділення економіки НАН України щодо основних напрямів наукової діяльності інституту:
- державне регулювання економіки, правове забезпечення формування і функціонування змішаної економіки;
- економіко-правові проблеми соціально-економічного розвитку територіальних систем;
................Перейти до повного тексту