1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
29.03.2007 N 661
Про затвердження Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій
Відповідно до ст. 19 Закону України "Про телекомунікації" та Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій, затвердженого рішенням НКРЗ від 27.10.2006 N 426 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.11.2006 за N 1207/13081, Національна комісія з питань регулювання зв'язку України
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити проект Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій, що додається.
2. Направити проект Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій на погодження до Держпідприємництва України та до Антимонопольного комітету України.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову НКРЗ Звєрєва В.П.
Голова В.Звєрєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з питань регулювання зв'язку
України
29.03.2007 N 661
ПОЛОЖЕННЯ
про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблене відповідно до Закону України "Про телекомунікації", Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій, затвердженого рішенням Національної комісії регулювання зв'язку України від 27.10.2006 N 426, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.11.2006 за N 1207/13081 (далі - Порядок), інших нормативно-правових актів в сфері телекомунікацій та визначає організаційно-правові засади здійснення вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж.
1.2. Терміни у цьому Положенні вживаються у значенні, визначеному Законом України "Про телекомунікації" та іншими актами законодавства та нормативними документами у сфері телекомунікацій.
1.3. Дія цього Положення поширюється на Державну інспекцію зв'язку (далі - ДІЗ), Український державний центр радіочастот (далі - УДЦР), операторів телекомунікацій, інших суб'єктів ринку телекомунікацій та суб'єктів господарювання, що здійснюють вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж.
1.4. Вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж є складовою підтримки параметрів телекомунікаційних мереж та технічних засобів телекомунікацій на встановлених рівнях якості щодо телекомунікаційних послуг та заходом державного нагляду за визначеними законодавством параметрами телекомунікаційних мереж і здійснюється за допомогою спеціалізованого вимірювального обладнання, яке може бути розташоване безпосередньо на телекомунікаційній мережі оператора, або будь-яким іншим можливим способом.
1.5. Організацію та проведення вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж в межах здійснення державного нагляду здійснює ДІЗ, в ході проведення цільових позапланових перевірок відповідно до Порядку.
До участі у вимірюваннях параметрів телекомунікаційних мереж ДІЗ має право залучати фахівців УДЦР з використанням технічних засобів УДЦР (за погодженням з його керівником).
У разі потреби до участі у вимірюваннях параметрів телекомунікаційних мереж як технічних консультантів, експертів, спостерігачів тощо ДІЗ може залучати фахівців наукових, науково-дослідних установ та інших організацій з використанням їх технічних засобів (за погодженням з їх керівниками).
1.6. Основними завданнями вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж є здійснення контролю технічними засобами за дотриманням вимог законодавства та нормативних документів в сфері телекомунікацій щодо:
якості телекомунікаційних послуг;
функціонування телекомунікаційних мереж;
експлуатації та взаємодії телекомунікаційних мереж в частині порядку маршрутизації телефонного трафіку.
1.7. Об'єктами вимірювань є телекомунікаційні мережі, в частині параметрів, технічних характеристик їх функціонування, вимоги до яких визначені нормативно-правовими актами та нормативними документами, в тому числі:
параметри міжстанційного обміну, транспортне середовище телекомунікаційних мереж, призначене для обслуговування трафіку, інші параметри телекомунікаційних мереж щодо порядку маршрутизації трафіку;
параметри сигнального обміну між автоматичними телефонним станціями (далі - АТС) та міжмережевим обладнанням телекомунікаційних мереж, в тому числі - формати IP-адрес і номерів абонентів (які викликають, та яких викликають), час встановлення з'єднання, тривалість розмови та причина роз'єднання;
параметри, які впливають на якість телекомунікаційних послуг, тощо.
2. Організація вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж
2.1. Підставою для проведення вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж є Посвідчення на проведення вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж (далі - Посвідчення), що оформляється згідно з додатком 1 та видається начальником ДІЗ або його заступником у порядку та на підставах визначених п. 2.4 Порядку.
2.2. Вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж здійснюється комісіями, призначеними ДІЗ, до складу яких можуть входити:
посадові особи ДІЗ;
фахівці УДЦР, за погодженням з його керівником, залучені ДІЗ до складу комісій ДІЗ для вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж на підставі Посвідчення;
інші особи, передбачені у пункті 1.5 цього Положення залучені ДІЗ за погодженням з їх керівниками до складу комісій ДІЗ для вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж на підставі Посвідчення.
2.3. Оператор телекомунікацій, на мережі якого проводяться вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж, повідомляється про проведення вимірювань комісією ДІЗ безпосередньо перед початком вимірювання шляхом ознайомлення з Посвідченням, про що керівник (уповноважена особа) оператора телекомунікацій робить запис на зворотній стороні Посвідчення.
У разі, якщо керівник (уповноважена особа) оператора телекомунікацій відмовляється від вчинення напису щодо ознайомлення з посвідченням, комісією ДІЗ робиться запис про цю відмову, який підписується усіма членами комісії.
У разі, якщо оператор телекомунікацій не допускає комісію ДІЗ до проведення вимірювань, або чинить перешкоди, які не дозволяють провести вимірювання в повному обсязі, комісією ДІЗ складається відповідний акт.
2.4. Вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж проводиться з використанням обладнання, яке має документ про підтвердження відповідності, відповідає вимогам щодо метрологічного забезпечення та за методикою, яка затверджується начальником ДІЗ та погоджується з керівниками організацій, що мають право здійснювати вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж.
3. Порядок оформлення результатів вимірювань
3.1. За результатами вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж та перевірки даних статистичної обробки сигнального міжстанційного обміну складається Акт вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж (далі - Акт) згідно з додатком 2.
3.2. Акт складається у двох, а у випадку виявлення в ході перевірки порушень щодо порядку маршрутизації трафіку - у трьох примірниках, підписується на кожній сторінці усіма членами комісії ДІЗ, які здійснювали вимірювання, керівником (уповноваженою особою) суб'єкта ринку телекомунікацій.
Оформлення Акта та його направлення (вручення) оператору телекомунікацій проводиться з додержанням вимог Порядку.
3.3. У разі виявлення при вимірюванні параметрів телекомунікаційних мереж оператора телекомунікацій порушень вимог законодавства чи нормативних документів, на мережі цього чи інших операторів телекомунікацій, вчиненого іншим суб'єктом ринку телекомунікацій, щодо цього суб'єкта складається Акт та вживаються заходи відповідно до законодавства.
3.4. Забороняється включати до Акту відомості, які не було виявлено під час вимірювань, раніше виявлені порушення, які було усунуто, та інші відомості, не підтверджені показами вимірювальних приладів чи документами.
3.5. ДІЗ на підставі Акта, надає суб'єкту ринку телекомунікацій, яким вчинено, виявлені в результаті вимірювань порушення законодавства, припис про усунення цих порушень, вживає інших заходів відповідно до законодавства.
3.6. У разі виявлення в ході вимірювань порушення маршрутизації трафіку, що може містити ознаки злочину, ДІЗ передає один примірник Акту з відповідним повідомленням до правоохоронних органів, відповідно до їх компетенції.
У разі виявлення в ході вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж інших правопорушень, що можуть містити ознаки злочину, ДІЗ інформує правоохоронні органи, відповідно до їх компетенції.
4. Права, обов'язки та відповідальність членів комісій ДІЗ при виконанні вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж
4.1. Члени комісій ДІЗ при виконанні вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж мають право:
доступу на територію у виробничі та інші приміщення, в тому числі на технічні майданчики операторів, якщо інше не визначено законодавством, для здійснення вимірювань;
знайомитись з документами, необхідними для виконання вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж;
отримувати від операторів телекомунікацій у письмовій формі інформацію про встановлений на мережі порядок пропуску та маршрутизації трафіку, проектну документацію та інші дані, щодо маршрутизації трафіку;
вимагати супровід технічних вимірювань станційними роздруківками комутаторних пристроїв, та об'єктивними даними про шляхи відправлення (отримання) тестового міжнародного та міжміського трафіка, іншими необхідними для проведення вимірювань даними;
підключати сертифіковане вимірювальне обладнання до телекомунікаційних мереж (обладнання) операторів телекомунікацій.
4.2. Члени комісій ДІЗ при виконанні вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж зобов'язані:
керуватись у своїй роботі вимогами законодавства;
під час проведення вимірювань не порушувати працездатність телекомунікаційної мережі;
забезпечувати збереження державної таємниці, іншої інформації з обмеженим доступом, отриманої під час виконання вимірювань;
об'єктивно відображати показники вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж;
надавати відповідну інформацію операторам, на телекомунікаційній мережі яких здійснювалися вимірювання;
за результатами вимірювань здійснювати статистичну обробку даних сигнального міжстанційного обміну з метою виявлення джерел надходження (відправлення) міжнародного та міжміського трафіка, за маршрутами, що суперечать законодавству та нормативним документам у сфері телекомунікацій;
складати Акт;
надавати керівництву ДІЗ документи та інформацію за результатами вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж не пізніше наступного дня після завершення вимірювань.
4.3. За порушення законодавства під час здійснення вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж члени комісій ДІЗ несуть відповідальність згідно з законодавством.
5. Обов'язки та права операторів телекомунікацій при проведенні вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж
5.1. Для забезпечення проведення вимірювань оператори, телекомунікацій зобов'язані:
надавати членам комісії ДІЗ, які проводять вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж;
можливість доступу до своїх виробничих і інших необхідних приміщень та технічних майданчиків;
можливість підключення вимірювального обладнання до своїх телекомунікаційних мереж, технічних засобів телекомунікацій;
усі необхідні для проведення вимірювань документи;
відомості про встановлений на мережі порядок пропуску та маршрутизації трафіку;
забезпечувати супроводження вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж станційними роздруківками комутаторних пристроїв та об'єктивними даними про шляхи відправлення (отримання) тестового міжнародного та міжміського трафіка і іншими необхідними для проведення вимірювань даними;
зберігати конфіденційність інформації про терміни та зміст вимірювань;
забезпечувати комісії ДІЗ належні умови для виконання вимірювань.
5.2. Оператори телекомунікацій при здійсненні заходів з вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж мають право:
ознайомлюватись з Посвідченням безпосередньо перед проведенням вимірювань;

................
Перейти до повного тексту