1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
Л И С Т
10.11.2006 N 10040-6-11/18
Всеукраїнській молодіжній
організації
"Молодь проти корупції"
вул. Лютеранська, 27/29,
м. Київ, 01024
Щодо розгляду депутатських звернень
Держспоживстандарт України розглянув депутатські звернення народного депутата України Пачесюка С.Н. від 01.11.2006 р. N 32/10-06 та від 01.11.2006 р. N 37/10-06 про надання пояснень Всеукраїнській молодіжній організації "Молодь проти корупції" щодо застосування чинного законодавства з питань захисту прав споживачів та в межах компетенції повідомляє наступне.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. N 833 "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення", перевірка проводиться посадовою особою відповідного органу пред'явленням службового посвідчення та направлення на перевірку в присутності особи, що здійснює продаж товарів, і представника суб'єкта господарювання, що перевіряється. Суб'єкт господарювання повинен мати журнал реєстрації перевірок установленого зразка, в якому особи, що їх проводять, роблять відповідні записи.
Згідно п. 7 Указу Президента України від 23.07.98 р. N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності", відмова представника контролюючого органу від підпису в журналі є підставою для недопущення його до проведення перевірки. Про факт цієї відмови суб'єкт підприємницької діяльності повідомляє письмово у триденний строк контролюючому органу, в якому працює такий представник.
Штрафні санкції, встановлені ст. 23 Закону України "Про захист прав споживачів", підпадають під визначення адміністративно-господарських санкцій, у розумінні ст. 241 ГК України, і є грошовою сумою, яка сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Відповідно до ст. 250 Господарського кодексу України, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

................
Перейти до повного тексту