- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
Л И С Т
20.01.2007 N 10/11-3/22-07 |
Підприємствам, установам,
організаціям
(за списком)
Міністерство культури і туризму України доводить до відома, що управління майном, яке є у державній власності, здійснюється відповідно до Закону України
"Про управління об'єктами державної власності" (далі - Закон), прийнятий 21.09.2006 та опублікований у Відомостях Верховної Ради України, 2006, N 46, ст. 456).
Декрет Кабінету Міністрів України від 15.12.92
N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" втратив чинність на підставі
Закону.
Закон врегульовує правовідносини у сфері управління об'єктами державної власності та визначає поняття управління об'єктами державної власності (ст. 1), об'єкти та суб'єкти управління державної власності (ст. ст. 3-4), повноваження суб'єктів управління об'єктами державної власності (ст. ст. 5-10).
Об'єктами управління державної власності є:
майно, яке передане казенним підприємствам в оперативне управління; майно, яке передане державним комерційним підприємствам (далі - державні підприємства), установам та організаціям; майно, яке передане державним господарським об'єднанням; корпоративні права, що належать державі у статутних фондах господарських організацій; державне майно, що забезпечує діяльність Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, управління яким здійснюється в порядку, визначеному окремими законами; державне майно, передане в оренду, лізинг, концесію; державне майно, що перебуває на балансі господарських організацій і не увійшло до статутних фондів або залишилося після ліквідації підприємств та організацій; державне майно, передане в безстрокове безоплатне користування Національній академії наук України, галузевим академіям наук; безхазяйне майно, що переходить у державну власність за рішенням суду.
Суб'єктами управління об'єктами державної власності згідно із
Законом є:
Кабінет Міністрів України; Фонд державного майна України; міністерства та інші органи виконавчої влади (далі - уповноважені органи); органи, які здійснюють управління державним майном відповідно до повноважень, визначених окремими законами; державні господарські об'єднання, державні холдингові компанії, інші державні господарські організації; юридичні та фізичні особи, які виконують функції з управління корпоративними правами держави; Національна академія наук України, галузеві академії наук.
Порівняно з Декретом Кабінету Міністрів України від 15.12.92
N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності"
Законом (ст. 6) встановлено ширший перелік повноважень щодо управління об'єктами державної власності для міністерств та інших органів виконавчої влади: приймають рішення про створення, реорганізацію і ліквідацію підприємств, установ та організацій, заснованих на державній формі власності; ініціюють створення господарських структур, розробляють проекти їх установчих документів; затверджують статути (положення) підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління, і господарських структур та здійснюють контроль за їх дотриманням; укладають і розривають контракти з керівниками державних підприємств, установ, організацій і господарських структур та здійснюють контроль за їх виконанням; розробляють стратегію розвитку державних підприємств і господарських структур; затверджують річні фінансові та інвестиційні плани, а також інвестиційні плани на середньострокову перспективу (3-5 років) державних підприємств і господарських структур, що належать до сфери управління, та здійснюють контроль за їх виконанням у встановленому порядку; проводять моніторинг фінансової діяльності, зокрема виконання показників фінансових планів підприємств, що належать до сфери управління; забезпечують проведення щорічних аудиторських перевірок окремо визначених державних підприємств і господарських структур; визначають посадових осіб, відповідальних за стан фінансово-господарської діяльності одного або кількох державних підприємств; ведуть облік об'єктів державної власності, що перебувають в їх управлінні, здійснюють контроль за ефективним використанням та збереженням таких об'єктів; здійснюють управління казенними підприємствами; погоджують підпорядкованим підприємствам, установам, організаціям відповідно до законодавства договори про спільну діяльність, за якими використовується нерухоме майно, що перебуває в їх господарському віданні чи в оперативному управлінні та інші повноваження визначені Законом.
................Перейти до повного тексту