- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 17 від 17.06.93
м.Київ
Про використання в практичній діяльності Угоди про правову допомогу і співробітництво між Генеральною прокуратурою України і прокуратурою Російської Федерації
Генеральна прокуратура України та прокуратура Російської Федерації уклали Угоду, яка набрала чинності 21 травня 1992 року. У зв'язку з цим
НАКАЗУЮ:
при виникненні питань, що потребують правової допомоги прокуратури Російської Федерації, необхідно керуватись їх переліком у статті 1.1. Угоди, при цьому мати на увазі, що слід дотримуватись порядку оформлення прохання про надання правової допомоги, який встановлено наказом
Генерального прокурора України N 3 від 10.01.93 р. щодо використання Угоди про правову допомогу і співробітництво між Генеральною прокуратурою України і Генеральною прокуратурою Литовської Республіки.
Під час розслідування злочинів, що мають міждержавний характер (організована злочинність, наркобізнес, тероризм, екологічні катастрофи та інші), керівники Сторін або уповноважені ними особи координують заходи, що вживаються. Питання розслідування злочинів, які вчинені на території обох держав, а також нагляду за слідством по цих справах вирішуються за погодженням керівників Сторін.
Запитуюча Сторона вправі бути присутньою при проваджені слідчих дій, що виконуються запитуваною Стороною.
Кожна з Сторін вживає необхідних заходів щодо збереження конфіденційності відомостей, що передані іншій Стороні, якщо вони мають закритий характер, або Сторона, що передає їх, вважає небажаним розголошення їхнього змісту.
З метою подальшого зміцнення співробітництва Сторони домовились не перешкоджати переходу працівників на службу в органи прокуратури іншої Сторони, питання збереження їм стажу роботи для виплати процентної надбавки за вислугу років, присвоєння класних чинів, оплати праці, надання прав і пільг, призначення державних пенсій вирішувати згідно з законами і нормативними актами своїх держав.
Наказ та Угоду надіслати прокурорам Республіки Крим, областей, міст Києва, Севастополя та прирівняним до них прокурорам для ознайомлення прокурорсько-слідчих працівників і використання у практичній діяльності, ознайомити працівників Генеральної прокуратури. У разі будь-яких порушень Сторонами положень негайно повідомляти Генеральну прокуратуру України.
Угода між Генеральною прокуратурою України і прокуратурою Російської Федерації про правову допомогу і співробітництво
Генеральна прокуратура України і прокуратура Російської Федерації, які далі іменуються Сторонами,
- виходячи з принципу державного суверенітету,
- грунтуючись на загальновизнаних нормах міжнародного права і міждержавних договорах,
- надаючи важливого значення зміцненню співробітництва в галузі правових відносин для забезпечення захисту прав громадян і юридичних осіб,
- керуючись принципами рівноправності, взаєморозуміння та взаємних інтересів,
- з метою визначення умов співробітництва в сфері діяльності прокуратур,
домовились про таке:
Стаття 1 Обсяг правової допомоги
1.1. Правова допомога надається Сторонами в межах їх компетенції з питань:
- пересилки матеріалів прокурорсько-слідчої діяльності, в тому числі архівних матеріалів;
- порушення кримінальних справ і розслідування злочинів;
- виконання окремих процесуальних дій;
- здійснення наглядових функцій, пов'язаних із розслідуванням злочинів, розглядом відповідно до законодавства країни, де виконується вирок, скарг громадян по кримінальних справах;
- сприяння в розшуку осіб, котрі вчинили злочини, пропали без вісти, а також у відправленні етапом арештованих і засуджених;
- реабілітації незаконно засуджених і репресованих осіб, відновлення їхніх втрачених прав, відшкодування матеріальної і моральної шкоди в установленому законом порядку;
- охорони навколишнього середовища.
1.2. Сторони вважають за можливе надавати правову допомогу і з інших питань прокурорської діяльності, а також розширювати інше співробітництво, в тому числі обмін досвідом роботи, статистичною інформацією, методичними розробками, відомостями про чинне законодавство і законопроекти, що розробляються, у підвищенні кваліфікації працівників прокуратур, матеріально-технічному забезпеченні.
Стаття 2 Форми співробітництва
2.1. Під час розслідування злочинів, що мають міждержавний характер (організована злочинність, наркобізнес, тероризм, екологічні катастрофи та інші), керівники Сторін або уповноважені ними особи координують заходи, що вживаються.
2.2. Питання розслідування злочинів, які вчинені на території обох держав, а також нагляду за слідством по цих справах вирішуються за погодженням керівників Сторін.
2.3. Працівники органів прокуратури обох держав мають право бути присутніми під час провадження слідчих дій, що виконуються запитуваною Стороною, за дорученням запитуючої Сторони.
2.4. Прокуратури повідомляють одна одну про кримінальне переслідування на території їхніх держав осіб, які вчинили злочини на території держави іншої Сторони.
2.5. Сторони на прохання подають одна одній відомості про порушення кримінальної справи, а також про вирок, що набрав законної сили відносно громадян держави іншої Сторони.
2.6. Сторони, виходячи з положень законодавства своїх держав про зовнішньоекономічну діяльність і порядок розв'язання господарських спорів, зобов'язуються при наявності відповідних звернень суб'єктів господарювання держави Сторони перевіряти законність і обгрунтованість рішень судів і арбітражних судів, що зачіпають їхні інтереси.
................Перейти до повного тексту