- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 160 від 17.06.1992
Про шляхи можливої співпраці для розвитку математичних наук в Україні
Президія АН України відзначає, що протягом останніх років зусиллями наукових установ, вищих учбових закладів і широкої математичної громадськості України створено необхідні організаційні умови для безпосередньої інтеграції України в міжнародну систему розподілу праці в галузі математичних наук, їх численних застосувань і математичної освіти.
Разом з тим глибока економічна криза, відсутність валютних асигнувань та сучасного обладнання суттєво стримують розвиток міжнародного співробітництва і вимагають подальшого пошуку шляхів співпраці для розвитку математичних наук в Україні.
Президія Академії наук України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Доповідь іноземного члена АН України В.Петришина "Шляхи можливої співпраці для розвитку математичних наук в Україні" схвалити.
2. Відділенню математики АН України (академік Ю.О.Митропольський) у тижневий строк підготувати конкретні пропозиції щодо співробітництва з Радою по математичних науках Національної ради з досліджень США згідно зі зверненням цієї ради до АН України від 06.05.92.
3. Схвалити пропозицію Української математичної асоціації про організацію Фонду підтримки розвитку міжнародної співпраці математиків України (Фонд "Математика") і затвердити Статут Фонду "Математика" згідно з додатком.
4. З метою активізації діяльності Міжнародного енциклопедичного бюро з математики (МЕБМ), створеного у 1992 році в м.Києві Академією наук України та Українською математичною асоціацією, вважати за доцільне відкриття відділень - інститутів української математичної енциклопедії - цього бюро у США і Канаді, і просити очолити діяльність інституту української математичної енциклопедії (МЕБМ) у США іноземного члена АН України В.Петришина, а інституту української математичної енциклопедії МЕБМ у Канаді - професора М.Держка.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Науково-організаційний відділ Президії АН України.
Президент Академії наук України
академік Б.Є.Патон
Головний учений секретар АН України
академік АН України Б.С.Стогній
Додаток
до постанови Президії АН України
від 17 червня 1992 р. N 160
Статут Фонду підтримки розвитку міжнародної співпраці математиків України (Фонд "Математика")
1. Мета і завдання Фонду
1.1. Фонд підтримки розвитку міжнародної співпраці математиків України - Фонд "Математика" (далі - Фонд) є громадською благодійною некомерційною організацією громадян України та інших держав, які добровільно об'єднались з метою підтримки розвитку міжнародного співробітництва і співпраці у галузі математики, її застосувань і освіти.
Основними завданнями Фонду є:
- сприяння розвитку міжнародного співробітництва та обміну науковою інформацією у галузі математичних наук, освіти і підготовки кадрів;
- підтримка участі у діяльності міжнародних і національних математичних спілок, асоціацій і фондів;
- здійснення підтримки в організації і проведенні міжнародних конференцій, наукових шкіл, семінарів та інших наукових заходів, присвячених актуальним напрямам сучасної математики;
- участь в діяльності по виданню математичної літератури;
- сприяння в організації інформаційних банків даних з математики;
- участь у впровадженні нових інформаційних технологій в організації зв'язків між провідними математичними центрами;
- підтримка найбільш актуальних напрямів у сучасній математиці;
- підвищення соціальної захищеності вчених-математиків, підтримка талановитої молоді;
- збереження творчої спадщини і увічнення пам'яті видатних вітчизняних і зарубіжних математиків.
Фонд створений і діє у відповідності зі Статутом Української математичної асоціації і законодавством України щодо громадських об'єднань. У своїй діяльності Фонд керується діючим законодавством і Статутом Фонду.
Місцем знаходження Фонду є Україна, м.Київ.
Фонд може відкривати свої відділення, філіали і представництва як на території України, так і на території інших держав. Статус і місцеперебування відділень, філіалів і представництв визначаються Фондом й угодами, що укладаються Фондом з відповідними повноважними органами.
2. Управління Фондом.
2.1. Вищим органом управління Фондом є загальні збори членів Фонду. Кожен член Фонду має один ухвальний голос. Член Фонду може передати право голосу іншому члену Фонду за своїм розумінням, видавши відповідну довіреність. Збори вважаються правомочними, якщо на них присутні більше половини членів Фонду, враховуючи видані довіреності.
2.2. Загальні збори членів Фонду збираються не рідше одного разу на рік і мають право приймати рішення з будь-яких питань діяльності Фонду.
Більшістю голосів загальні збори обирають правління Фонду строком на три роки, включаючи президента (президентів) Фонду, віце-президентів, відповідального секретаря, секретаря правління, а також обирають ревізійну комісію строком на три роки.
2.3. Загальні збори Фонду мають виключне право на:
- прийом нових членів Фонду;
- обрання правління Фонду, президента (президентів), віце-президентів, відповідального секретаря і секретаря правління, ревізійної комісії;
- щорічне затвердження плану роботи і бюджету Фонду, а також затвердження звіту правління і ревізійної комісії;
................Перейти до повного тексту