1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
В К А З І В К А
N 16-81 від 22.08.94
м.Київ
Прокурорам Республіки Крим, областей,
м.м.Києва, Севастополя, транспортним
прокурорам ( на правах обласних ),
військовим прокурорам регіонів, ЧФ і
ВМС України, Київському міжобласному
прокурору по нагляду за додержанням
законів на підприємствах оборонної
промисловості та інших особливо
режимних об'єктах
Начальникам ГУВС Республіки Крим,
м.Києва, Київської області, УВС
областей, м.Севастополя, УВСТ
Щодо виконання вимог ст. 120 КПК України та усунення порушень в обліково-реєстраційній дисципліні
Законом України "Про внесення до деяких законодавчих актів України змін і доповнень щодо удосконалення попереднього розслідування" від 30 червня 1993 року стаття 120 КПК України "Строки попереднього слідства" доповнена частиною п'ятою такого змісту: "Правила, викладені в цій статті, не поширюються на справи, в яких не встановлено особу, що вчинила злочин. Перебіг строку слідства в таких справах починається з дня встановлення особи, яка вчинила злочин".
Із змісту вказаного доповнення видно, що воно стосується виключно строків попереднього слідства. Але, як показала практика, окремі слідчі та дізнавачі органів внутрішніх справ невірно розуміють зміст і положення частини п'ятої статті 120 КПК України, своєчасно не зупиняють слідства і дізнання в справах, по яких не встановлено особу, яка вчинила злочин, допускають тяганину.
Такі дії органів дізнання і слідчих є грубим порушенням вимог кримінально-процесуального законодавства та обліково-реєстраційної дисципліни.
З урахуванням викладеного роз'яснюємо:
1. За наявності ознак злочину, що не є тяжким, органи дізнання повинні порушувати кримінальну справу і, керуючись правилами кримінально-процесуального закону, проводити слідчі дії до встановлення особи, яка його вчинила (ч.1 ст.104 КПК України) .

................
Перейти до повного тексту