- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
Про заходи з проведення соціального діалогу
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року
N 445 "Про затвердження плану заходів щодо розвитку соціального діалогу в Україні" та з метою узгодженого розв'язання проблем у соціально-економічній сфері, що стосуються прав та інтересів працівників і роботодавців,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити і погодити з Професійною спілкою працівників атомної енергетики та промисловості України Порядок проведення соціального діалогу та Положення про галузеву раду соціального партнерства, що додаються.
2. Сторонам соціального партнерства на галузевому, територіальному (регіональному) та виробничому рівнях утворити ради з питань соціального діалогу.
3. Покласти виконання функцій з проведення соціального діалогу на Департамент економіки і фінансів.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Болварі Т.Й.
Тимчасово виконуючий обов'язки Міністра | В.М.Антонець |
ПОГОДЖЕНО Професійна спілка працівників Наказ МНС України атомної енергетики та промисловості України ________________________ 5 грудня 2006 р. | ЗАТВЕРДЖЕНО 05.12.2006 N 771 |
ПОРЯДОК
проведення соціального діалогу
I. Загальні положення
1.1. Сторонами проведення соціального діалогу є Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - МНС України) і Професійна спілка працівників атомної енергетики та промисловості України (далі - Атомпрофспілка).
1.2. Мета соціального діалогу
Метою соціального діалогу є досягнення соціальної злагоди між Сторонами соціального партнерства в галузі шляхом забезпечення балансу соціально-економічних інтересів трудящих і роботодавців, сприяння взаєморозумінню між ними, запобігання конфліктам і розв'язання суперечностей для створення необхідних умов функціонування та соціально-економічного розвитку підприємств, установ та організацій /далі - Підприємства/, підвищення життєвого рівня трудящих.
1.3. Здійснення соціального діалогу Соціальний діалог здійснюється Сторонами соціального партнерства за їх домовленістю на двосторонній основі безпосередньо та, при необхідності, через створені ними органи соціального партнерства.
1.4. Рівні соціального діалогу
Соціальний діалог здійснюється на рівнях:
галузевому;
територіальному (регіональному);
виробничому.
На галузевому рівні:
від МНС - інтереси власника представляє Міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи або за його дорученням заступники;
від Атомпрофспілки - інтереси трудящих представляє Центральний комітет профспілки в особі Голови профспілки або за його дорученням заступники, або в окремих випадках - інші працівники ЦК профспілки.
На територіальному (регіональному) рівні:
від МНС - представляє інтереси власника уповноважений Міністром України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи відповідний орган (особа) (у зоні відчуження - Адміністрація зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення в особі керівника) або особа, що його заміщує;
від Атомпрофспілки - може представляти інтереси трудящих Чорнобильський територіальний комітет профспілки, у межах прав, наданих ЦК профспілки як орган, уповноважений представляти відповідні комітети профспілки підприємств, розташованих у зоні відчуження, або призначений в установленому президією ЦК профспілки порядку представник профспілки.
На виробничому рівні:
від МНС - представник власника або уповноваженого ним органу на підставі наказу (розпорядження) МНС (контракту);
від Атомпрофспілки - профспілковий комітет, якому надано право на ведення переговорів і укладення колективного договору Підприємства.
1.5. Ради соціального діалогу
На галузевому, територіальному (регіональному) та виробничому рівнях Сторони соціального партнерства можуть утворювати постійно діючі органи - галузеву, територіальну, регіональну або виробничу ради соціального партнерства, до складу яких входять на паритетних засадах представники кожної зі Сторін соціального партнерства.
Положення про галузеву, територіальну, регіональну або виробничу раду соціального діалогу затверджується спільно Сторонами соціального партнерства відповідного рівня.
1.6. Інші органи соціального діалогу
Сторони соціального діалогу у разі потреби можуть створювати, крім зазначених органів, інші постійні та (або тимчасові органи) дорадчі, консультативні, узгоджувальні, посередницькі, арбітражні тощо для розгляду і підготовки пропозицій з окремих питань соціально-трудових відносин.
1.7. Забезпечення соціального діалогу
Соціальний діалог забезпечується сторонами шляхом:
проведення спільних консультацій;
ведення переговорів;
укладення колективних договорів і угод;
сприяння запобіганню та розв'язанню колективних трудових спорів (конфліктів);
розгляду і вирішення претензій та розбіжностей, що можуть виникати між Сторонами соціального партнерства відповідного рівня;
наданим Сторонам соціального партнерства і отримання від них необхідної інформації;
спільної участі Сторін соціального партнерства у вирішенні питань соціально-трудових відносин.
II. Розгляд Сторонами проектів нормативно-правових актів
2.1. Якщо МНС або урядовий орган у складі Міністерства (далі - Розробник) за дорученням Кабінету Міністрів України є головним розробником проектів нормативно-правових актів, або прийматиме власні рішення з усіх соціально-трудових відносин, які є предметом Генеральної чи Галузевої угоди (далі - Угода), воно (він) ініціює проведення соціального діалогу з Атомпрофспілкою.
2.2. Розробник проекту акта з питань, що є предметом Угоди, забезпечує Атомпрофспілці: ознайомлення з цим проектом; розгляд пропозицій та зауважень; залучення її представників до складу робочої групи з розроблення проекту акта (у разі її створення).
2.3. Проект акта із зазначенням строку для висловлення пропозицій і зауважень надсилається Розробником Голові Атомпрофспілки.
2.4. У разі коли Розробник надсилає проект акта Голові Атомпрофспілки, зазначений проект розглядається Атомпрофспілкою у десятиденний строк або в інших випадках - в обумовлений МНС інший термін (за домовленістю керівників Сторін).
2.5. У листі-відповіді повинна зазначатися позиція Атомпрофспілки не тільки в цілому, а і конкретні пропозиції до окремих положень.
2.6. Невисловлення Атомпрофспілкою позиції щодо проекту акта у визначений строк вважається рівнозначним його узгодженню.
III. Заключні положення
3.1. Контроль за виконанням спільних домовленостей.
................Перейти до повного тексту