- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
31.01.2003 N 16
Про затвердження Методичних вказівок до обгрунтування та розрахунку тарифів на послуги кабельного телемовлення
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2002 р. N 16641/24
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні вказівки до обгрунтування та розрахунку тарифів на послуги кабельного телемовлення, що додаються.
2. Взяти до відома, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.02 р.
N 273 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р.
N 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" тарифи на послуги кабельного телебачення встановлюють Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за погодженням з Мінекономіки.
3. Зміни до тарифів на послуги кабельного телебачення можуть вноситись у зв'язку зі змінами умов надання послуг, що не залежать від господарської діяльності оператора, або зміною обсягу пакета послуг.
4. Тарифи на інші послуги, що надаються абонентам кабельних мереж і не пов'язані з основною діяльністю операторів та їх надання не потребує спеціальних дозволів (адресне кодування, встановлення декодера, ДУ тощо), встановлюються операторами кабельного телемовлення самостійно, виходячи з економічно обгрунтованих витрат по наданню таких послуг.
5. Управлінню економічної політики (Артюшенко Л.В.) забезпечити розміщення Методичних вказівок до обгрунтування та розрахунку тарифів на послуги кабельного телебачення на Web-сайті Держкомзв'язку.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника голови Проживальського О.П.
В.о. Голови М.Лобунов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомзв'язку
31.01.2003 N 16
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
до обгрунтування та розрахунку тарифів на послуги кабельного телемовлення
1. Загальні положення
1.1. Методичні вказівки встановлюють єдині критерії та підходи до формування тарифів на послуги кабельного телемовлення.
1.2. Тарифи, що розраховуються за цими вказівками, забезпечують оператору кабельного телемовлення:
1.2.1. Відшкодування економічно обгрунтованих витрат, які відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати" відносяться на собівартість послуг (наказ Мінфіну України від 31.12.1999 р.
N 318).
1.2.2. Сплату всіх податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів.
1.2.3. Отримання прибутку, достатнього для здійснення господарської діяльності оператора кабельного телемовлення.
1.3. Пропозиції щодо тарифів на послуги кабельного телемовлення розраховуються та обгрунтовуються оператором кабельного телемовлення за цими Методичними вказівками та відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16
"Витрати" та Методичних рекомендацій з формування собівартості послуг зв'язку, затверджених наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації від 29.05.2001 р. N 87.
1.4. Наведені в Методичних вказівках терміни вживаються в такому значенні:
1.4.1. Послуга кабельного телемовлення - вид телекомунікаційної послуги, що полягає у розповсюдженні у кабельній мережі програм телерадіомовлення і надається абоненту на підставі його заяви та двосторонньої з оператором угоди.
1.4.2. Оператор кабельного телемовлення - суб'єкт господарської діяльності (юридична або фізична особа), який надає послуги телерадіомовлення у кабельних (проводових) мережах згідно з отриманими ним ліцензіями на вид діяльності та на користування каналом телерадіомовлення;
1.4.3. Об'єкт витрат - послуги, які потребують визначення пов'язаних з їх наданням витрат.
2. Групування витрат та розрахунок тарифів
2.1. В даних Методичних вказівках використано метод розрахунку тарифів на основі поділу витрат на постійні та змінні, виходячи із співвідношення між трьома групами економічних показників підприємства: витратами, обсягом наданих послуг та прибутком.
2.2. Собівартість наданих послуг складається з виробничої собівартості послуг, наданих протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та наднормативних виробничих витрат.
2.2.1. До виробничої собівартості послуг включаються:
- прямі витрати на оплату праці,
- прямі матеріальні витрати,
- прямі інші витрати;
- загальновиробничі витрати.
Перелік і склад статей калькулювання виробничої собівартості послуг кабельного телемовлення встановлюються оператором.
2.3. До складу прямих витрат по оплаті праці включається заробітна плата та інші виплати персоналу, який зайнятий у наданні послуг кабельного телебачення, і ці витрати можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат.
2.4. До складу прямих матеріальних витрат включається вартість основних, допоміжних та інших матеріалів, що використовуються при наданні послуг.
2.5. До складу інших прямих витрат включаються всі інші виробничі витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат (амортизація, відрахування на соціальні заходи тощо).
2.6. Загальновиробничі витрати оператора кабельного телемовлення поділяються на постійні та змінні.
2.6.1. До постійних загальновиробничих витрат відносяться витрати на обслуговування і управління виробництвом, які не залежать від зміни обсягів продажу послуг. Одна їх частина пов'язана з виробничою потужністю підприємства (амортизація, орендна плата, заробітна плата управлінського та обслуговуючого персоналу при погодинній оплаті і загальногосподарські витрати). Інша частина пов'язана з управлінням і організацією виробництва та продажу послуг (реклама, дослідницькі роботи, підвищення кваліфікації працівників тощо). Ці витрати розподіляються на кожний об'єкт витрат з використанням бази розподілу (години праці, заробітної плати, обсягу послуг, прямих витрат тощо). Нерозподілені постійні загальновиробничі витрати включаються до складу собівартості наданих послуг у період їх виникнення.
2.6.2. До змінних загальновиробничих витрат відносяться витрати на обслуговування і управління виробництвом, що змінюються прямо пропорційно до зміни обсягів наданих послуг. Змінні загальновиробничі витрати розподіляються на кожен об'єкт витрат з використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу наданих послуг, прямих витрат тощо).
2.7. Перелік і склад змінних і постійних загальновиробничих витрат установлюється оператором (юридичною або фізичною особою).
2.8. Витрати, пов'язані з операційною діяльністю, які не включаються до собівартості надання послуг, поділяються на адміністративні витрати, витрати на збут (надання) та інші операційні витрати.
2.9. Економічно обгрунтований тариф (без ПДВ) визначається як відношення всієї суми постійних витрат та прибутку до загального обсягу наданих послуг, збільшене на величину змінних витрат на одну послугу (2.1):
Спост + П пит
Ц = ----------- + Сзм , (2.1)
К
де:
Ц - середньозважений тариф в розрахунку на одну послугу,
грн.;
П - розрахункова сума планового прибутку в цілому по
підприємству, грн.;
К - планова кількість послуг у натуральному вираженні,
абонентів;
Спост - сума планових постійних витрат підприємства, грн.;
пит
Сзм - планові змінні витрати в розрахунку на 1 абонента, грн.
2.10. З урахуванням асортиментної структури наданих послуг кабельного телемовлення по видах пакетів телепрограм, що пропонуються, розраховується середньозважений тариф за наступною формулою:
S (Qі х Ці)
Ц = ----------- , (2.2)
S Qі
де:
S - знак суми;
Qі - кількість абонентів, які отримують і-ий пакет послуг кабельного телебачення;
Ці - тариф на і-у послугу, грн.
Абонентна плата за користування кабельним телемовленням може бути диференційована відповідно до категорії споживачів та величини пакета послуг кабельного телемовлення. При цьому середній розмір тарифу не повинен перевищувати значення середньозваженого тарифу, визначеного відповідно до формули (2.2) даних Методичних вказівок.
................Перейти до повного тексту