- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Л И С Т
10.11.2006 N 05-13048/321 |
Щодо порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволів на початок роботи і оренду приміщень
По пункту 1. Нормативно-правовими актами не визначено поняття "спірних питань". Разом з тим, відповідно до вимог Інструкції з організації роботи органів державного пожежного нагляду з питань видачі дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень, затвердженої наказом МНС від 11.05.2006 р.
N 278 та у встановленому порядку зареєстрованої в Мін'юсті 26.05.2006 р. за N 608/12482 (далі - Інструкція), суб'єкт господарювання має право звертатися до центрального органу в разі виникнення спірних питань з трактування протипожежних вимог норм та правил пожежної безпеки територіальним або місцевим органом державного пожежного нагляду, необґрунтованої відмови у видачі дозволу, безпідставному вимаганню додаткових матеріалів для його одержання тощо.
Суб'єкту господарювання не заборонено звертатися до центрального органу державного пожежного нагляду для отримання дозволу на об'єкт (приміщення), які не входять до відповідного Переліку
Інструкції. Як правило, в таких випадках центральний орган державного пожежного нагляду направляє подані матеріали за належністю у відповідний орган державного пожежного нагляду, до компетенції якого відноситься їх розгляд.
По пункту 2. Питання щодо наявності адміністраторів, що організовують видачу суб'єкту господарювання документів дозвільного характеру та забезпечують взаємодію місцевих дозвільних органів щодо видачі документів дозвільного характеру у міських радах, районних та районних у містах Києві і Севастополі державних адміністраціях, входить до компетенції Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва. На сьогодні представники органів державного пожежного нагляду беруть участь у роботі всіх створених дозвільних центрів на місцях.
По пункту 3. Згідно з пунктом 3.2.
Інструкції тимчасові дозволи видаються за наявності окремих фактів порушення правил пожежної безпеки (крім тих, що можуть призвести до виникнення пожежі або створювати перешкоди при її гасінні та евакуації людей) із зазначенням терміну дії та умов забезпечення пожежної безпеки. Після своєчасного виконання цих умов термін дії дозволу продовжується на підставі заяви власника (орендаря). У разі невиконання зазначених умов орган, який видав дозвіл, або вищий орган державного пожежного нагляду має право його скасувати.
Одночасно повідомляємо, що зазначені вимоги викладені в нормативно-правовому акті, що за статусом вищий, ніж лист-роз'яснення Держпідприємництва та МНС від 21.02.2006 р.
N 1343/01-2183/211, дія якого була тимчасовою.
Відповідно до
Інструкції у разі, якщо об'єкт не відноситься до потенційно небезпечних, у тому числі до вибухопожежонебезпечних або об'єктів з масовим перебуванням людей, після закінчення дії тимчасового дозволу на нього в подальшому суб'єкт господарювання має право здійснювати свою діяльність за декларативним принципом.
По пункту 4. Відповідно до вимог статті
5 Закону України
"Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та пункту 111 Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2001 р.
N 150, у разі надання у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря або іншого користувача не вимагається одержання документа дозвільного характеру, крім потенційно небезпечних об'єктів, у тому числі вибухопожежонебезпечних та об'єктів з масовим перебуванням людей. У таких випадках вони розпочинають свою діяльність за декларативним принципом.
По пункту 5. В окремих випадках суб'єкти господарювання мають право розпочати свою діяльність за декларативним принципом, без оформлення документів дозвільного характеру. Застосування зазначеного принципу передбачає, що суб'єкт господарювання на достатньому рівні знає протипожежні вимоги норм та правил пожежної безпеки, що передбачено статтями
2 та
5 Закону України
"Про пожежну безпеку". При зверненні органи державного пожежного нагляду можуть надавати безоплатну консультативну допомогу в частині правильності заповнення декларації.
................Перейти до повного тексту