- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
Л И С Т
Керівникам територіальних
органів у справах захисту
прав споживачів
Щодо надання роз'яснення
У зв'язку із зверненнями, які надходять від територіальних органів Держспоживстандарту України у справах захисту прав споживачів, та з метою однакового розуміння та правильного застосування норм законодавства, надаємо наступні роз'яснення.
Відповідно до ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.92 р.
N 13-92 громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів, одержаних від цієї діяльності, за фіксованим розміром податку (далі - фіксований податок) шляхом придбання патенту.
Документ, що засвідчує сплату фіксованого податку, є підставою для видачі податковим органом за місцем проживання громадянина патенту, в якому зазначаються: прізвище та ім'я цього громадянина; його ідентифікаційний номер; строк дії патенту; перелік осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, або членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності; місце здійснення підприємницької діяльності; назва органу, що видав патент.
У разі сплати фіксованого податку платник такого податку звільняється від ведення обов'язкового обліку доходів і витрат.
Звільнення від ведення обов'язкового обліку доходів і витрат інших суб'єктів господарювання (у тому числі, що працюють за спрощеною системою оподаткування) чинним законодавством не передбачено.
Відповідно до ст.
23 Закону України
"Про захист прав споживачів" у разі встановлення порушення, передбаченого зазначеною статтею, до суб'єктів господарювання, які не ведуть обов'язковий облік доходів і витрат, застосовуються фінансові санкції у розмірах, які визначаються певною кількістю неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заступник Голови | Н.В.Глинська |
Перейти до повного тексту