- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Н А К А З
N 144 від 29.12.2000 м.Київ |
Про затвердження "Інструкції про порядок складання органами Державного казначейства України річних звітів про виконання державного бюджету"
З метою встановлення єдиних вимог до порядку складання органами Державного казначейства України річного звіту про виконання державного бюджету за 2000 рік
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити "Інструкцію про порядок складання органами Державного казначейства України річних звітів про виконання державного бюджету", що додається.
2. Встановити, що органи Державного казначейства України річний звіт складають у відповідності до вимог даної Інструкції.
3. Управлінню інформаційних технологій забезпечити органи Державного казначейства програмними засобами для складання та консолідації звітності.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника управління бухгалтерського обліку операцій державного бюджету і звітності Пилипчук С.І.
Голова Державного казначейства України | О.І.Кірєєв |
Додаток
до наказу Державного
казначейства України
від 29.12.2000 р. N 144
Інструкція про порядок складання органами Державного казначейства України річних звітів про виконання державного бюджету
Відповідно до Закону України
"Про Державний бюджет України на 2000 рік" та наказу Міністерства фінансів України від 21.01.2000 р.
N 10 "Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету" встановлюється слідуючий порядок складання та подання форм звітності про виконання державного бюджету за 2000 рік.
I. Загальні положення
1. Органи Державного казначейства складають річні звіти про виконання державного бюджету в наступному обсязі:
- форма N 1 "Баланс виконання державного бюджету" (додаток* N 1);
- форма N 2 "Звіт про виконання державного бюджету" (додаток N 2);
- форма 2-валюта "Звіт про виконання асигнувань з державного бюджету з міжнародної діяльності України" (додаток N 4);
- форма N 3 "Звіт про рух грошових коштів" (додаток N 5);
- форма N 4 "Звіт про депозитні суми" (додаток N 6);
- форма N 7 "Звіт про заборгованість бюджетних установ" (додаток N 7 );
- довідка про перераховані кошти державного бюджету транзитним управлінням Державного казначейства на здійснення видатків для розпорядників бюджетних коштів станом на 1 січня 2001 року (додаток N 8);
- довідка про звірку доходів державного та місцевих бюджетів між органами Державного казначейства, фінансовими органами та органами Державної податкової адміністрації станом на 1 січня 2001 року ;
( додаток N 9 )
- довідка установи банку, що підтверджує залишки коштів на рахунок, відкритих на ім'я органів Державного казначейства, станом на 1 січня 2001 року;
- пояснювальна записка до річного звіту.
____________
* Додатки в роботі.
2. Річні звіти про виконання державного бюджету складаються в тисячах гривень з трьома знаками після коми.
3. Строки подання Державному казначейству України річних звітів про виконання державного бюджету управліннями Державного казначейства встановлюються Міністерством фінансів України.
4. Управління Державного казначейства встановлюють строки подання річних звітів своїм підвідомчим органам та установам, які вони обслуговують, з таким розрахунком, щоб забезпечити своєчасне їх подання Державному казначейству України.
5. Відділення Державного казначейства встановлюють строки подання звітності бюджетним установам, організаціям та іншим одержувачам, яким вони перераховують кошти та/або здійснюють оплату рахунків з таким розрахунком, щоб забезпечити своєчасне подання звітів управлінням Державного казначейства в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
6. Органи Державного казначейства перевіряють і візують звіти та зведені фінансові звіти за 2000 рік розпорядників коштів, які останні подають до вищестоящих розпорядників коштів.
7. При несвоєчасному поданні або неподанні розпорядниками коштів бюджету фінансової звітності, органи Державного казначейства можуть припинити перерахування коштів з бюджету та/або здійснення оплати рахунків відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 р.
N 419 "Про затвердження Порядку подання фінансової звітності".
8. Річні звіти про виконання державного бюджету підписуюються керівником та головним бухгалтером.
9. Річні звіти подаються до вищестоящого органу Державного казначейства засобами електронного зв'язку. Підтвердження у паперовій формі подається особисто головним бухгалтером.
10. Зведені звітні дані органів Державного казначейства України повинні дорівнювати аналітичним даним зведеної фінансової звітності міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, інших головних розпорядників коштів бюджету (установи та організації, які повністю переведені на казначейське виконання кошторисів) за відповідними кодами бюджетної класифікації.
II. Заповнення форм звітів
1. Форма N 1 "Баланс виконання державного бюджету" складається на підставі даних книги "Журнал-головна" (форма N 1ф), використовуючи такі класи рахунків:
ресурси бюджету;
розрахунки по боргових зобов'язаннях;
кошти в розрахунках;
результат;
доходи;
видатки.
До заповнення балансу проводиться звірка між даними синтетичного і аналітичного обліку на кінець року.
В активі балансу відображаються дебетові залишки по активних рахунках (рахунків класів 1; 6), залишки по дебету активно-пасивних рахунків (рахунки класів 2; 3) та залишок по дебету рахунків 411 "Результат виконання загального фонду бюджету в поточному році" (рахунок 4 класу "Результат (дефіцит/надлишок)").
В пасиві балансу відображаються кредитові залишки по пасивних рахунках (рахунки 5 класу), залишки по кредиту активно-пасивних рахунків (рахунки класів 2; 3) та залишки по кредиту рахунку 41 "Результат виконання бюджету".
Дані балансу повинні бути тотожні аналогічним даним інших форм звітності. Рекомендації щодо заповнення форми N 1 "Баланс виконання державного бюджету" та звірки показників балансу з іншими формами звітності наводяться в додатку N 10.
2. Форма N 2 "Звіт про виконання державного бюджету" включає три розділи, а саме:
1. Доходи
2. Видатки
3. Погашення позичок, наданих з державного бюджету в 1998-2000 роках за рішеннями Уряду.
Розділ 1 "Доходи" складається органами Державного казначейства по загальному та спеціальному фондах державного бюджету з виділенням негрошових операцій на підставі даних аналітичного обліку доходів, які повинні бути звірені з даними вищестоящих органів Державного казначейства України, Державної податкової адміністрації України та установами банків.
У нижченаведених графах 3-8 розділу 1 звіту відображаються дані про надходження доходів до загального фонду державного бюджету.
У графі 3 "Планові показники" - проставляються планові показники в розрізі бюджетної класифікації доходів загального фонду державного бюджету, з урахуванням внесених протягом року змін. Зазначена графа заповнюється управліннями Даржавного казначейства в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
У графі 4 "Надійшло з початку року" - загальна сума надходжень за відповідними кодами бюджетної класифікації доходів.
У графі 5 "По банку" - сума надходжень доходів на рахунки, відкриті на ім'я органів Державного казначейства за балансовим рахунком 3510(2510) Плану рахунків бухгалтерського обліку Національного та комерційних банків України> що відповідають даним банківської звітності (ф.412).
У графі 6 "По векселях" - сума погашених векселів, зарахованих у рахунок сплати до бюджету податків і зборів (обов'язкових платежів) при наявності законодавчих та нормативних актів, що є підставою для здійснення негрошових операцій по виконанню державного бюджету.
У графі 7 "По взаємних розрахунках" - сума надходження доходів за взаємними розрахунками між бюджетами при наявності законодавчих та нормативних актів, що є підставою для здійснення негрошових операцій по виконанню державного та місцевих бюджетів.
У графі 8 "Інші" - сума надходжень доходів по інших безгрошових операціях при наявності законодавчих та нормативних актів, що є підставою для здійснення негрошових форм розрахунків по виконанню державного бюджету.
По рядку "В тому числі, відшкодовано ПДВ" проставляються суми податку на додану вартість, відшкодовані з початку року, згідно чинного законодавства, які не включаються у загальну суму доходів по рядку "Всього доходів".
У нижченаведених графах 9-13 відображаються дані про надходження доходів до спеціального фонду державного бюджету.
У графі 9 "Планові показники" - проставляються планові показники спеціального фонду державного бюджету в розрізі бюджетної класифікації доходів (лише за власними надходженнями розпорядників коштів бюджету).
У графі 10 "Надійшло з початку року" - загальна сума надходжень за відповідними кодами бюджетної класифікації.
У графі 11 "По банку" - сума надходжень доходів на рахунки, відкриті на ім'я органів Державного казначейства за балансовим рахунком 3510 (2510), що відповідають даним банківської щомісячної звітності та/або на рахунки, відкриті на ім'я органів Державного казначейства за балансовим рахунком 3530 (2530), що відповідають даним аналітичного обліку органів Державного казначейства.
У графі 12 "По векселях" - надходження сум погашених векселів у рахунок сплати до бюджету податків і зборів (обов'язкових платежів) при наявності законодавчих та нормативних актів, що є підставою для здійснення негрошових операцій по виконанню державного бюджету.
У графі 13 "Інші" - сума надходжень доходів по інших негрошових операціях при наявності законодавчих та нормативних актів, що є підставою для здійснення негрошових форм розрахунків по виконанню державного бюджету.
У нижченаведених графах 14 - 18 відображаються дані про надходження доходів до державного бюджету.
У графі 14 "Надійшло з початку року" - загальна сума надходжень до державного бюджету за відповідними кодами бюджетної класифікації по загальному та спеціальному фондах державного бюджету (сума даних гр.4 та гр.10).
У графі 15 "По банку" - надходження доходів загального і спеціального фондів державного бюджету на рахунки, відкриті на ім'я органів Державного казначейства, що відповідають даним банківської звітності (ф.412) та аналітичного обліку державного казначейства (сума даних гр.5 та гр.11).
У графі 16 "По векселях" - надходження сум погашених векселів у рахунок сплати до загального та спеціального фондів бюджету податків і зборів (сума даних гр.6 та гр.12) при наявності законодавчих та нормативних актів, що є підставою для здійснення негрошових операцій по виконанню державного бюджету.
У графі 17 "По взаємних, розрахунках" - надходження доходів загального фонду бюджету за взаємними розрахунками між бюджетами (дані гр-7) при наявності законодавчих та нормативних актів, що є підставою для здійснення негрошових операцій по виконанню державного та місцевого бюджетів.
У графі 18 "Інші" - надходження доходів до загального та спеціального фондів бюджету по інших негрошових операціях (сума даних гр.8 та гр.13) при наявності законодавчих та нормативних актів, що є підставою для здійснення негрошових форм розрахунків по виконанню державного бюджету.
Слід мати на увазі, що надходження коштів в рахунок погашення заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання юридичними особами своїх зобов'язань щодо погашення та обслуговування наданих на умовах повернення кредитів, залучених державою або під державні гарантії, відображається у звіті по доходах загального фонду бюджету за кодом бюджетної класифікації 24061300.
Кошти від повернення інших бюджетних позичок (крім погашення позичок, наданих з державного бюджету в 1998-1999 роках за рішеннями Уряду) відображаються у звіті по видатках з мінусом, тобто відносяться на зменшення видатків за відповідними КФК, КВК та КЕКВ.
Розділ 2 "Видатки" складається в розрізі кодів функціональної, відомчої та економічної класифікації видатків загального та спеціального фондів державного бюджету, на підставі даних аналітичного обліку видатків органів Державного казначейства, звірених із звітами розпорядників коштів бюджету за формами N 2 "Звіт про виконання кошторису доходів і видатків установи (загальний фонд)", N 4-1 "Звіт про надходження і використання спеціальних коштів", N 4-2 "Звіт про надходження і використання сум за дорученнями", N 4-4 "Звіт про рух інших власних надходжень", N 4-5 "Звіт про використання субвенцій, одержаних з інших бюджетів" та N 4-6 "Звіт про надходження і використання інших доходів (спеціальний фонд)" з урахуванням всіх типів проведених операцій.
Цей розділ складається з наступних підрозділів:
2.1 Видатки загального фонду бюджету;
2.2 Видатки спеціального фонду бюджету.
Підрозділ 2.2 "Видатки спеціального фонду бюджету" ділиться на наступні частини:
2.2.1 Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок спеціальних коштів
2.2.2 Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок коштів, отриманих на виконання окремих доручень
2.2.4 Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок інших власних надходжень
2.2.5 Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок коштів, отриманих з бюджетів інших рівнів
2.2.6 Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок інших доходів (асигнування)
2.2.7 Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок інших доходів
Розділ 2 форми 2 "Видатки" (зведений)
У графі 5 "Касові видатки загального фонду" проставляються суми проведених за рік касових видатків по загальному фонду державного бюджету (дані гр.5 дорівнюють відповідним даним гр.8 підрозділу 2.1 звіту).
У графі 6 "З них, негрошові операції" проставляються суми проведених за рік касових видатків шляхом негрошових форм розрахунків по загальному фонду (дані гр.6 дорівнюють сумі відповідних даних гр. 10, 11, 12, 13, 14 підрозділу 2.1 звіту).
У графі 7 "Касові видатки спегрального фонду" проставляються суми проведених за рік касових видатків по спеціальному фонду державного бюджету (дані гр.6 дорівнюють відповідним даним гр.8 підрозділу звіту 2.2).
У графі 8 "З них, негрошові операції" проставляються суми проведених за рік касових видатків шляхом негрошових форм розрахунків по спеціальному фонду (дані гр.8 дорівнюють сумі відповідних даних гр.10, 11, 12, 13, 14 підрозділу 2.2 звіту).
У графі 9 "Всього" - проставляються суми проведених за рік касових видатків по загальному та спеціальному фондах державного бюджету (дані гр.9 дорівнюють сумі даних гр.5 і гр.7 зазначеного звіту).
У графі 10 "З них, негрошові операції" - проставляються суми проведених за рік касових видатків шляхом негрошових форм розрахунків по загальному та спеціальному фондах державного бюджету (дані гр.10 дорівнюють сумі даних гр.6 і гр.8 зазначеного звіту).
2.1 Видатки загального фонду бюджету
Підрозділ 2.1 складається в розрізі кодів функціональної, відомчої та економічної класифікації видатків на підставі даних аналітичного обліку видатків органів Державного казначейства звірених із звітами розпорядників коштів бюджету за формою N 2 "Звіт про виконання кошторису доходів і видатків установи (загальний фонд)".
У графі 5 "Бюджетні призначення" відображаються суми планових бюджетних призначень розпорядників коштів на 2000 рік по загальному фонду державного бюджету, з урахуванням внесених змін.
У графах 6 "Залишок на початок року" і 15 "Залишок коштів на кінець року" відображаються залишки коштів на реєстраційних рахунках на початок року та на кінець року.
У графі 7 "Надійшло коштів з початку року " відображаються суми коштів, що виділені з бюджету і надійшли на реєстраційні рахунки за рік.
Крім того, у цій графі з мінусом відображаються суми коштів, що надійшли в рахунок погашення позичок, виданих з державного бюджету в минулі, роки за рішеннями Уряду за винятком непогашених позичок, що обліковуються на рахунку 231 "Розрахунки по короткострокових боргових зобов'язаннях".
У графі 8 "Касові видатки, всього" - відображаються суми проведених за рік касових видатків розпорядників по відповідних кодах бюджетної класифікації з урахуванням всіх типів проведених операцій.
Крім того, у цій графі з мінусом відображаються суми коштів, що надійшли в рахунок погашення позичок, виданих з державного бюджету в минулі роки за рішеннями Уряду за винятком непогашених позичок, що обліковуються на рахунку 231 "Розрахунки по короткострокових боргових зобов'язаннях".
У графі 10 "Касові видатки, взаємозалік" - відображаються суми касових видатків, проведених шляхом взаємозаліку.
У графі 11 "Касові видатки, векселі" - відображаються суми касових видатків, проведених казначейськими векселями.
У графі 12 "Касові видатки, взаємні розрахунки" - відображаються суми касових видатків, проведених за взаємними розрахунками.
У графі 13 "Касові видатки, централізовані проплати" - відображаються суми касових видатків, проведених шляхом централізованих проплат.
У графі 14 "Касові видатки, децентралізовані проплати" - відображаються суми касових видатків, проведених за рахунок децентралізованих операцій.
2.2 Видатки спеціального фонду бюджету (зведений)
Підрозділ 2.2 складається в розрізі кодів функціональної, відомчої та економічної класифікації видатків на підставі даних аналітичного обліку видатків органів Державного казначейства, звірених із звітами розпорядників бюджетних коштів за формами N 4-1 "Звіт про надходження і використання спеціальних коштів", N 4-2 "Звіт про надходження і використання сум за дорученнями", N 4-4 "Звіт про рух інших власних надходжень" N 4-5 "Звіт про використання субвенцій, одержаних з інших бюджетів" та N 4-6 "Звіт про надходження і використання інших доходів (спеціальний фонд)".
Якщо бюджетною установою протягом року проводились операції у іноземній валюті або у натуральній формі за коштами спеціального фонду, то за такими операціями розпорядники коштів складають і подають до органів Державного казначейства окремі звіти за формами N 4 в розрізі видів спеціального фонду кошторису, що передбачено "Інструкцією про порядок складання за 2000 рік річних фінансових звітів установами та організаціями, які отримують кошти державного та/або місцевих бюджетів".
Органи Державного казначейства, на підставі окремих звітів розпорядників, відображають зазначені операції в бухгалтерському обліку по виконанню державного бюджету в загальноприйнятому порядку та у відповідних формах звітності частин 2.2.1 "Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок спеціальних коштів", 2.2.2 "Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок коштів, отриманих на виконання окремих доручень", 2.2.4 "Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок інших власних надходжень" підрозділу 2.2 "Видатки спеціального фонду бюджету" звіту.
У графі 5 "Затверджено на рік" відображаються суми планових бюджетних призначень розпорядників коштів на 2000 рік по спеціальному фонду державного бюджету, з урахуванням внесених змін (сума даних за відповідними КФК та КВК граф 5 частин 2.2.1; 2.2.2; 2.2.4; 2.2.5; 2.2.6 та 2.2.7 звіту).
У графі 6 "Залишок на початок року" відображаються залишки коштів на спеціальних реєстраційних рахунках на початок року (сума даних за відповідними КФК та КВК граф 6 частин 2.2.1; 2.2.2; 2.2.4; 2.2.5; 2.2.6 та2.2.7 звіту).
У графі 7 "Надійшло коштів з початку року" по рядках "Надходження та використання коштів спеціального фонду бюджету^ відображаються загальні суми надходжень до спеціального фонду (суми даних по відповідних КФК і КВК граф 7 частин 2.2.1; 2.2.2; 2.2.4; 2.2.5; 2.2.6 та 2.2.7 звіту).
У графі 8 "Касові видатки, всього" по рядках "Надходження та використання коштів спеціального фонду бюджету" проставляються загальні суми проведених касових видатків за відповідними кодами функціональної і відомчої класифікації з урахуванням всіх типів проведених операцій.
За кодами економічної класифікації видатків проставляються суми проведених за рік касових видатків (суми даних за відповідними КФК, КВК та КЕКВ граф 8 частин 2.2.1,2.2.2, 2.2.4, 2.2.5, 2.2.6 та 2.2.7 звіту).
У графі 9 "Касові видатки, грошові операції"- відображаються суми касових видатків розпорядників, проведених через рахунки, відкриті на ім'я органів Державного казначейства в установах уповноважених банків за балансовим рахунком 3530 (2530) Плану рахунків бухгалтерського обліку Національного та комерційних банків України (суми даних за відповідними КФК, КВК та КЕКВ граф 9 частин 2.2.1, 2.2.2, 2.2.4, 2.2.5, 2.2.6 та 2.2.7 звіту).
У графах 10-16 "Касові видатки", за типом операції - відображаються суми касових видатків, проведених шляхом негрошових форм розрахунків (взаємозалік, векселі, взаємні розрахунки, централізовані проплати, децентралізовані проплати, бартерні операції та операції проведені у валюті) при наявності законодавчих та нормативних актів, що є підставою для їх здійснення в процесі виконання державного бюджету (суми даних за відповідними КФК, КВК та КЕКВ граф 10-16 частин 2.2.1, 2.2.2, 2.2.4, 2.2.5, 2.2.6 та 2.2.7 звіту).
У графі 17 "Залишок коштів на кінець року" по рядках "Надходження та використання коштів спеціального фонду бюджету" відображаються суми, які дорівнюють різниці між сумами надходжень (з урахуванням залишків на спеціальних реєстраційних рахунках на початок року) та сумами проведених касових видатків (суми даних за відповідними КФК, КВК та КЕКВ граф 15 частин 2.2.1, 2.2.2, 2,2.4, 2.2.5, 2.2.6 та 2.2.7 звіту).
2.2.1 Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок спеціальних коштів
Підрозділ 2.2.1 складається в розрізі кодів функціональної, відомчої та економічної класифікації видатків на підставі даних аналітичного обліку видатків органів Державного казначейства, звірених із звітами розпорядників бюджетних коштів за формою N4-1 "Звіт про надходження і використання спеціальних коштів".
У графі 5 "Затверджено на рік" відображаються суми планових бюджетних призначень розпорядників коштів на 2000 рік за спеціальними коштами розпорядників, з урахуванням внесених змін.
У графі 6 "Залишок на початок року" по рядках "Надходження та використання спеціальних коштів" відображаються залишки коштів на спеціальних реєстраційних рахунках на початок року.
У графі 7 "Надійшло коштів з початку року" по рядках "Надходження та використання спеціальних коштів" відображаються суми спеціальних коштів, які надійшли на спеціальні реєстраційні рахунки бюджетних установ.
У графі 8 "Касові видатки, всього" по рядках "Надходження та використання спеціальних коштів" проставляються загальні суми проведених за рік касових видатків за відповідними кодами функціональної і відомчої класифікації з урахуванням всіх типів проведених операцій.
За кодами економічної класифікації видатків проставляються суми проведених за рік касових видатків.
У графі 9 "Касові видатки, грошові операції" - відображаються суми касових видатків розпорядників, проведених через рахунки, відкриті на ім'я органів Державного казначейства в установах уповноважених банків за балансовим рахунком 3530 (2530) Плану рахунків бухгалтерського обліку Національного та комерційних банків України.
У графах 10-16 "Касові видатки" - відображаються суми касових видатків, проведених шляхом негрошових форм розрахунків (взаємозалік, векселі, взаємні розрахунки, централізовані проплати, децентралізовані проплати, бартерні операції та операції проведені у валюті) при наявності законодавчих та нормативних актів, що є підставою для їх здійснення в процесі виконання державного бюджету.
У графі 17 "Залишок коштів на кінець року" по рядках "Надходження та використання спеціальних коштів" відображаються суми, які дорівнюють різниці між сумами надходжень та сумами проведених касових видатків за відповідними КФК та КВК.
2.2.2 Видатки спеціального фонду бюджету, проведені за рахунок коштів, отриманих на виконання окремих доручень
Підрозділ 2.2.2 складається в розрізі кодів функціональної, відомчої та економічної класифікації видатків на підставі даних аналітичного обліку видатків органів Державного казначейства, звірених із звітами розпорядників бюджетних коштів за формою N 4-2 "Звіт про надходження і використання сум за дорученнями".
У графі 5 "Затверджено на рік" відображаються суми планових бюджетних призначень розпорядників коштів на 2000 рік за коштами, отриманими на виконання окремих доручень, з урахуванням внесених змін.
У графі 6 "Залишок на початок року" по рядках "Надходження та використання коштів, отриманих на виконання окремих доручень" відображаються залишки коштів на спеціальних реєстраційних рахунках на початок року.
................Перейти до повного тексту