1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Л И С Т
N 14-17-13/4500 від 17.11.2000
м.Київ
При вирішенні цього питання слід розглядати два випадки.
1. Відповідно до статті 2 Закону України від 3 липня 1992 року N 2535-XII "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляд земельного податку або орендної плати. Власники землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Отже, якщо власник сертифіката на право на земельну частку (пай) відповідно до норм статей 22 та 23 Земельного кодексу України отримав державний акт на право приватної власності на землю (тобто є власником конкретної земельної ділянки), то він повинен сплачувати земельний податок. І в даному випадку, якщо земельна ділянка надана в оренду, то власник земельної ділянки сплачує земельний податок, а орендар - орендну плату.
2. У разі, якщо земельна частка (пай) надана в оренду на підставах сертифіката на право на земельну частку (пай).
Указом Президента України від 3 грудня 1999 року N 1529 "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки" запроваджено обов'язкове укладання підприємствами, установами, організаціями, які використовують землю для сільськогосподарських потреб, договорів оренди земельної частки (паю) з власниками цих часток (паїв) з виплатою орендної плати у натуральній або грошовій формах.

................
Перейти до повного тексту