1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ
ЗА РЕЖИМАМИ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ І ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ
Л И С Т
31.05.2006 N 01/41-697
Керівникам
електропередавальних
організацій
Начальникам регіональних
інспекцій Держенергонагляду
Щодо погодження технічних умов та проектної документації
Відповідно до вимог Правил приєднання електроустановок до електричних мереж (далі - Правила), згідно наданих повноважень, а також у зв'язку з численними запитами щодо виконання окремих положень Правил, Держенергонагляд повідомляє.
Державний енергетичний нагляд здійснюється уповноваженими підрозділами Держенергонагляду шляхом безпосереднього огляду електричних, теплових установок і мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики, а також непрямим методом через аналіз відповідної звітності, розгляд скарг і звернень споживачів та контроль відповідної технічної й виконавчої документації на енергетичні установки.
На підставі зазначеного до внесення НКРЕ в установленому порядку відповідних змін до Правил Держенергонагляд пропонує керуватися вимогами зазначеного роз'яснення.
А. Технічні умови приєднання (далі - ТУ) електроустановок напругою в точці приєднання понад 1000В з наміченою до приєднання потужністю 150 кВА та більше і до 1000 В першої категорії з надійності електропостачання незалежно від величини наміченої до приєднання потужності, розроблені в установленому порядку, у двох примірниках мають направлятися власником мереж на погодження до інспекції Держенергонагляду у Кримському регіоні, інспекції Держенергонагляду у місті Києві або обласних інспекцій Держенергонагляду відповідно до місця розташування електроустановки замовника.
У разі якщо електроустановка замовника призначена для виробництва електричної енергії або до приєднання в електричну мережу напругою 35 кВ та вище, ТУ направляються власником мереж на погодження до відповідної регіональної інспекції Держенергонагляду.
До ТУ власник мереж має прикладати копію оформленого належним чином опитувального листа споживача.
Відповідна інспекція Держенергонагляду розглядає ТУ протягом 5 робочих днів від дати їх отримання.
У разі відповідності ТУ вимогам нормативних документів відповідна інспекція Держенергонагляду у лівому верхньому куті бланка ТУ проставляє гриф про їх погодження та відсилає обидва примірники ТУ власнику мереж з наданням пояснень щодо внесених змін.
У разі наявності в ТУ порушень вимог нормативних документів, щодо:
забезпечення відповідної категорії електропостачання;
включення до ТУ надмірних вимог, які безпосередньо не стосуються електропостачання споживача;
засобів обліку електричної енергії тощо, інспекція Держенергонагляду надає власнику мереж відповідні зауваження та пропозиції щодо їх усунення. Оперативно усунувши зауваження власник мереж має повторно надати ТУ на погодження.
Погоджені ТУ реєструються інспекцією Держенергонагляду у відповідному журналі. Копія ТУ залишається в інспекції Держенергонагляду, яка їх погоджувала. У разі внесення власником мереж до ТУ змін і доповнень, необхідне повторне погодження ТУ Держенергонаглядом у такому самому порядку.
Час, передбачений для розгляду ТУ відповідними інспекціями Держенергонагляду, не входить до передбаченого Правилами терміну оформлення договору приєднання до електричних мереж.
Б. Після розробки проектної документації на електроустановки та отримання рішення щодо неї від електропередавальної організації замовник надає її на розгляд до відповідної інспекції Держенергонагляду, яка погоджувала ТУ.
Відповідна інспекція Держенергонагляду протягом 10 днів від дня надходження розглядає проектну документацію на відповідність вимогам нормативних документів щодо:
відповідності схем зовнішнього та внутрішнього електропостачання об'єкта, категорії струмоприймачів щодо надійності електропостачання;
принципів виконання і розташування пристроїв РЗА;
повноти та достатності обліку електроенергії;

................
Перейти до повного тексту