- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 139 від 17.05.2000
м. Київ
Про українське геологічне видання - Атлас "Геологія і корисні копалини України"
Заслухавши та обговоривши доповідь завідуючого відділом геології корисних копалин Інституту геологічних наук НАН України доктора геолого-мінералогічних наук, професора Л.С. Галецького "Про українське геологічне видання - Атлас "Геологія і корисні копалини України" (далі - Атлас), Президія НАН України відзначає теоретичне та практичне значення цієї роботи як універсального носія геологічної спадщини, енциклопедичного навчального посібника та основи для входження у світову геоінформаційну систему.
Атлас створений на основі узагальнення багаторічних досліджень провідних учених та спеціалістів-геологів Національної академії наук та Міністерства екології та природних ресурсів України. При цьому залучено нові наукові концепції еволюції земної кори, багатофакторної моделі її розвитку, розшарування і глибинних неоднорідностей літосфери, геоблокового поділу, тектоно-магматичної активізації, геодинаміки, металогенічної зональності, виділення рудоконцентруючих зон.
Він складається із 75 різноманітних карт масштабу 1:5 000 000, що супроводжуються пояснювальними записками, відображає комплексні дані про геологічну будову та мінеральні ресурси території України, історію геології та рудної справи і містить сім розділів: карти із загальними даними, геофізичні карти, карти структурного районування, геологічні зрізи, літолого-фаціальні, еколого-гідрогеологічні, карти корисних копалин, а також короткий звід законів та правил про надрокористування та інвестиційні пропозиції.
Атлас дає повне уявлення про геологічну будову, природні ресурси та екологічний стан території України і є підсумком комплексного геологічного вивчення території України за XX ст.
Авторський варіант Атласу демонструвався на XXX Міжнародному геологічному конгресі у Китаї в 1996 р. На засіданні Європейського союзу геологічних наук у Страсбурзі (Франція) у квітні 1999 р. була зроблена доповідь "Багатоцільовий Атлас "Геологія і корисні копалини України" як унікальний метод передачі геологічної спадщини у III тисячоліття". Він викликав великий інтерес міжнародної спільноти й визнаний ексклюзивним твором, який не має аналогів у світі. В березні 2000 р. при підтримці канадської фірми "Northland Power Inc." була проведена презентація Атласу на міжнародному гірничо-геологічному конгресі у Торонто, де досягнута домовленість про видання англійської версії Атласу у видавництві університету Торонто при безпосередній підтримці "Northland Power Inc.".
Атлас відкриває новий шлях для ефективної реалізації геологічних програм з іноземними партнерами.
На сьогодні Атлас підготовлено українською мовою (комп'ютерна версія), а також англійською (підготовлено до друку і видано сигнальний екземпляр).
................Перейти до повного тексту