1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
11.05.2006 N 377
Про Положення про ліцензування телерадіомовлення
На виконання вимог пункту 4 прикінцевих положень Закону України "Про телебачення і радіомовлення", відповідно до ст. 17 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" Національна рада
ВИРІШИЛА:
1. Прийняти за основу проект Положення про ліцензування телерадіомовлення.
2. Доручити службам Національної ради доопрацювати це Положення та винести його для затвердження на чергове засідання Національної ради.
3. Відділу зв'язків із засобами масової інформації та громадськістю розмістити текст проекту Положення про ліцензування на офіційному сайті Національної ради.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на юридичне управління Національної ради.
Голова Національної ради
Відповідальний секретар
В.Шевченко
В.Лясовський
Проект
ПОЛОЖЕННЯ
про ліцензування телерадіомовлення
1. Вступні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до Законів України "Про інформацію", "Про телебачення і радіомовлення", "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", "Про телекомунікації", "Про радіочастотний ресурс України" та інших законів України, що регулюють відносини у сфері телерадіомовлення і регламентують порядок, правила та процедуру розгляду Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада) заяв про видачу ліцензій, продовження строку їх дії та переоформлення, процедуру видачі ліцензій, анулювання та тимчасове зупинення дії, видачі дублікатів ліцензій.
1.2. Національна рада є єдиним державним органом, що здійснює ліцензування всіх видів мовлення: супутникового, ефірного, кабельного, проводового, багатоканального.
1.3. Метою ліцензування є виконання законів України у сфері телерадіомовлення, регулювання діяльності суб'єктів господарювання, що здійснюють мовлення.
1.4. За видачу і продовження строку дії ліцензії на мовлення ліцензіатом сплачується ліцензійний збір згідно зі статтею 31 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
1.5. Видача ліцензій на мовлення здійснюється на конкурсних засадах або без конкурсу (за заявочним принципом) у випадках, передбачених ст. 23, 25 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
2. Подання та реєстрація заяв про видачу ліцензії на мовлення
2.1. Для отримання ліцензії суб'єкт господарювання подає заяву до Національної ради за встановленою формою, в залежності від виду мовлення. Заява повинна містити дані, передбачені ст. 24 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", з додатками відповідних документів, перелік яких визначається в залежності від виду мовлення (Додатки N 1, 5, 6, 7, 8, 9).
2.2. Для підтвердження намірів та зобов'язань щодо власних пропозицій до конкурсу на отримання ліцензії претендент здійснює грошовий внесок під конкурсну гарантію (конкурсна застава), що сплачується в порядку ст. 26 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" на підставі рахунку, виписаного Національною радою.
2.3. Заява телерадіоорганізації на отримання ліцензії приймається сектором прийому ліцензійних документів, реєструється і готується для розгляду відповідними управліннями в порядку, визначеному Національною радою.
3. Залишення заяви про видачу ліцензії на мовлення без розгляду
3.1. Національна рада залишає заяву без розгляду відповідно до вимог ст. 29 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
3.2. Про залишення заяви без розгляду заявнику повідомляється письмово із зазначенням причин цього рішення протягом семи робочих днів після реєстрації заяви. Повідомлення здійснюється офіційним листом із додатком копії відповідного рішення.
Якщо причини, за якими заява залишалася без розгляду, заявником було усунуто до завершення терміну подачі заяви для участі в конкурсі на отримання ліцензій на мовлення, телерадіоорганізація допускається до участі в конкурсі.
4. Відмова у видачі ліцензії на мовлення
4.1. Національна рада може відмовити у видачі ліцензії на мовлення у випадках, передбачених ст. 30 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
4.2. Рішення про відмову у видачі ліцензії на мовлення приймається Національною радою за результатами розгляду заяви. Протягом п'яти робочих днів після протокольного оформлення цього рішення воно надсилається заявникові у письмовій формі із зазначенням підстав відмови.
4.3. Рішення про відмову у видачі ліцензії може бути оскаржено у місячний термін.
5. Видача ліцензії та строк її дії
5.1. Бланк ліцензії є документом суворої звітності, який має необхідні ступені захисту.
5.2. Рішення про видачу ліцензії приймається Національною радою одночасно з рішенням про визначення переможця конкурсу на отримання ліцензії у порядку, визначеному статтею 32 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
5.3. При позаконкурсному розгляді заяви про видачу ліцензії на мовлення Національна рада приймає рішення про видачу ліцензії або про відмову у видачі ліцензії відповідно до вимог ст. 30 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
5.4. Строк дії ліцензії визначається відповідно до ст. 36 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
6. Порядок продовження строку дії ліцензії на мовлення
6.1. Для продовження строку дії ліцензії на мовлення телерадіоорганізація подає до Національної ради заяву у строки, визначені статтею 33 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
6.2. Заява про продовження терміну дії ліцензії подається відповідно до вимог статті 24 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
6.3. Ліцензія з продовженим терміном дії видається Національною радою не раніше ніж в останній робочий день строку дії попередньої ліцензії за умови сплати ліцензійного збору відповідно до ст. 31 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
6.4. Національна рада приймає рішення про відмову в продовженні терміну дії ліцензії лише у випадках, визначених ст. 33 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
6.5. У випадку коли вчасно подана телерадіоорганізацією заява про продовження дії ліцензії на мовлення не була розглянута Національною радою у визначені Законом строки, ліцензія залишається чинною до прийняття остаточного рішення про продовження дії ліцензії або про відмову у продовженні дії ліцензії відповідно до вимог законодавства (ст. 36 Закону України "Про телебачення і радіомовлення").
6.6. Відмова у продовженні терміну дії ліцензії не може бути підставою для позбавлення телерадіоорганізації можливості взяти участь у новому конкурсі на отримання ліцензії, включаючи канал (частоту), на якому (якій) вона до цього вела мовлення. Телерадіоорганізація має право повторно отримати ліцензію в порядку, визначеному Законом України "Про телебачення і радіомовлення" та цим Положенням.
7. Порядок переоформлення ліцензії на мовлення
7.1. Зміна телерадіоорганізацією заявочних відомостей або умов ліцензії, без внесення Національною радою відповідних змін до чинної ліцензії, не допускається.
7.2. У разі виникнення підстав для переоформлення ліцензії, які передбачені ч. 3 ст. 35 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", телерадіоорганізація зобов'язана у десятиденний термін направити до Національної ради заяву про переоформлення ліцензії та відповідні документи або їх нотаріально завірені копії, які засвідчують зазначені зміни (Додаток N 3).
7.3. Національна рада відмовляє у переоформленні ліцензії у випадках, передбачених ч. 6, 10 ст. 35 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
7.4. Заява на переоформлення ліцензії розглядається Національною радою у строки визначені ч. 7 та 8 ст. 35 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
7.5. Переоформлена ліцензія на мовлення видається не пізніше десятиденного терміну після прийняття Національною радою відповідного рішення за умови внесення ним сплати за переоформлення ліцензії відповідно до вимог ст. 31 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
7.6. У разі переоформлення ліцензії на мовлення Національна рада приймає рішення про визнання недійсною ліцензії, що підлягала процедурі переоформлення, з внесенням відповідних змін до Державного реєстру телерадіоорганізацій України. При видачі переоформленої ліцензії попередня ліцензія на мовлення вилучається.
8. Анулювання ліцензії та тимчасове зупинення її дії
8.1. Національна рада приймає рішення про анулювання ліцензії або звертається до суду з цією метою у випадках та порядку, передбаченому ст. 37 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
8.2. Анульований бланк ліцензії вилучається Національною радою, про що зазначається у відповідному рішенні.
Анулювання та знищення бланків ліцензій здійснюється в порядку визначеному Національною радою.
8.3. Відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" Національна рада може приймати рішення про тимчасове зупинення дії ліцензії. Тимчасове зупинення дії ліцензії не дає підстав для продовження загального строку дії цієї ліцензії.
9. Порядок видачі дубліката ліцензії на мовлення
9.1. Видача дубліката ліцензії на мовлення здійснюється Національною радою у випадках та порядку, передбаченому ст. 34 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
9.2. Заява телерадіоорганізації щодо видачі дубліката ліцензії розглядається Національною радою протягом 10 днів з дня реєстрації заяви. Протягом п'яти днів після прийняття рішення про видачу дубліката ліцензії на мовлення Національна рада письмово повідомляє про це телерадіоорганізацію та видає дублікат ліцензії на мовлення.
9.3. На бланку ліцензії праворуч у кутку ставиться штамп "Дублікат" і дата видачі. Відомості ліцензії, що дублюється, переносяться до дубліката без змін, у тому числі початок і кінцевий термін дії ліцензії та дата набрання ліцензією чинності.
9.4. Сплата коштів телерадіоорганізацією за дублікат ліцензії проводиться у відповідності до статті 31 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
10. Особливості ліцензування провайдерів програмної послуги
10.1. Ліцензування діяльності (мовлення) кабельного телебачення і радіомовлення здійснюється за реєстраційним принципом згідно з Інструкцією про видачу, продовження, переоформлення та видачу бланка ліцензії провайдера програмних послуг.
10.2. Ліцензія видається без конкурсу на підставі заяви на термін 10 років. Заява про видачу ліцензії провайдера програмної послуги подається відповідно до вимог ст. 24 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" з додатками, визначеними ст. 40 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", за заявочною формою згідно з Додатками N 2, 4.
11. Особливості ліцензування супутникового мовлення
11.1. У процесі ліцензування супутникового мовлення конкурсного відбору телерадіоорганізацій Національна рада не проводить.
11.2. Ліцензуванню підлягає супутникове мовлення, розраховане на приймання індивідуальними приймальними пристроями (системами), абонентом або групою абонентів.
11.3. Не ліцензується технологічне супутникове мовлення для забезпечення власних потреб телерадіоорганізацій (яке не використовуватиметься для мовлення на широку аудиторію глядачів або слухачів).
11.4. Для отримання ліцензії на супутникове мовлення суб'єкт господарювання подає до Національної ради документи, передбачені статтею 24 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
11.5. Якщо за допомогою супутника транслюється (ретранслюється) більше одного каналу, ліцензування такої діяльності здійснюється відповідно до ст. 39 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
12. Порядок видачі та зберігання ліцензії
12.1. Ліцензія Національної ради видається керівнику телерадіоорганізації, її засновнику або уповноваженому ним представнику (на підставі письмового доручення) головою або першим заступником голови Національної ради. Вручення ліцензії іншим юридичним і фізичним особам не допускається. Копія ліцензії зберігається в Національній раді.
12.2. Ліцензія на мовлення зберігається в телерадіоорганізації, якій вона видана до закінчення терміну її видачі.
Додаток N 1
до рішення Національної
ради України з питань
телебачення і радіомовлення
11.05.2006 N 377
ЗАЯВА
про видачу (продовження) ліцензії на мовлення
1. Суб'єкт господарювання (заявник) _________________________
_________________________________________________________________
(повна назва, юридична та фактична адреси, банківські реквізити,
_________________________________________________________________
код ЄДРПОУ, контактні телефони, електронна адреса)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
- вихідні дані __________________________________________________
(логотип, позивні, емблема)
2. Засновник(и) (власник(и))
_________________________________________________________________
(юридична особа - назва, юридична адреса, банківські реквізити,
_________________________________________________________________
фізична особа - прізвище, ім'я, по батькові, дата народження,
_________________________________________________________________
громадянство, адреса;
_________________________________________________________________
відомості про розподіл часток статутного фонду, для акціонерного
_________________________________________________________________
товариства - повний список акціонерів, які володіють пакетами
_________________________________________________________________
акцій розміром більше 5 відсотків)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
3. Особовий склад керівних та наглядових органів суб'єкта
господарювання __________________________________________________
(керівник організації, склад ради директорів,
_________________________________________________________________
склад наглядової ради тощо;
_________________________________________________________________
для кожної особи - прізвище, ім'я, по батькові, громадянство,
_________________________________________________________________
дата народження, адреса)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
4. Вид мовлення _____________________________________________
(супутникове, ефірне, кабельне, проводове, багатоканальне)
5. Характеристика каналу мовлення:
- наземне ефірне та мережне мовлення ________________________
(адреса студії, частота(и),
_________________________________________________________________
місцезнаходження та потужність передавача(чів), територія
_________________________________________________________________
впевненого прийому сигналу)
- супутникове мовлення ______________________________________
(адреса студії, параметри супутникового
_________________________________________________________________
каналу мовлення та територія охоплення)
_________________________________________________________________
- мовлення в багатоканальних мережах та багатоканальне
мовлення ________________________________________________________
(адреса студії, місцезнаходження головної станції
_________________________________________________________________
багатоканальної мережі, максимальна кількість каналів (ресурс)
_________________________________________________________________
багатоканальної мережі, територія розташування (прийому)
_________________________________________________________________
багатоканальної мережі)
- проводове мовлення ________________________________________
(адреса студії, адреса ЦЕЗу, характеристика мережі
_________________________________________________________________
6. Територія розповсюдження програм
_________________________________________________________________
(загальнонаціональне мовлення - мовлення не менш ніж на дві
_________________________________________________________________
третини населення кожної з областей України;
_________________________________________________________________
регіональне мовлення - мовлення на регіон, але менше ніж
_________________________________________________________________
на половину областей України; місцеве мовлення - мовлення
_________________________________________________________________
на один чи кілька суміжних населених пунктів, яке охоплює
_________________________________________________________________
не більше половини території області; закордонне мовлення -
_________________________________________________________________
мовлення на територію поза межами державного кордону України)
7. Кількість домогосподарств на передбачуваній території
розповсюдження програм _________________________________________
_________________________________________________________________
8. Оператор телекомунікацій _________________________________
(назва, місцезнаходження, копія
_________________________________________________________________
ліцензії НКРЗ)
9. Періодичність, час, обсяги та сітка мовлення _____________
_________________________________________________________________
10. Мова(и), якою(ими) вестимуться передачі (%)______________
_________________________________________________________________
11. Порядок розгляду заяви __________________________________
(конкурсний - дата оголошення, позаконкурсний розгляд)
Сплату ліцензійного грошового збору гарантуємо
Підпис Підпис головного
заявника: бухгалтера:
___________ ______________ __________ ___________________
(підпис) (прізвище) (підпис) (прізвище)
"___" ____________ 200_ р.
Додаток N 2
до рішення Національної
ради України з питань
телебачення і радіомовлення
11.05.2006 N 377
ЗАЯВА
про видачу (продовження) ліцензії провайдера програмної послуги
1. Суб'єкт господарювання (заявник) _________________________
_________________________________________________________________
(повна назва, юридична та фактична адреси, банківські реквізити,
_________________________________________________________________
код ЄДРПОУ, контактні телефони, електронна адреса)
2. Засновник(и) (власник(и))
_________________________________________________________________
(юридична особа - назва, юридична адреса, банківські реквізити,
_________________________________________________________________
фізична особа - прізвище, ім'я, по батькові, дата народження,
_________________________________________________________________
громадянство, адреса;

................
Перейти до повного тексту