1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
06.04.2005 N 21
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 89 від 25.11.2010 )
Про затвердження Положення про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України
З метою поліпшення науково-методичного забезпечення організації та діяльності органів прокуратури України, сприяння ефективній реалізації вимог наказів Генерального прокурора України, удосконалення аналітичної, методичної та правотворчої діяльності, керуючись ст. 51 Закону України "Про прокуратуру" ,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 6 квітня 2005 року Положення про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України (додається).
2. Голові науково-методичної ради при Генеральній прокуратурі України забезпечити ознайомлення членів науково-методичної ради з цим Положенням та дотримання його вимог. Довести до відома прокурорсько-слідчих працівників.
3. Наказ Генерального прокурора України від 3 березня 2004 року N 26/12-ок "Про положення про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України" вважати таким, що втратив чинність.
Генеральний прокурор України
державний радник юстиції 1 класу

С.Піскун
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального
прокурора України
06.04.2005 N 21
ПОЛОЖЕННЯ
про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України
1.1. Науково-методична рада (далі - Рада) є постійно діючим консультативно-дорадчим та науково-методичним органом при Генеральній прокуратурі України, який утворюється на підставі частини другої статті 51 Закону України "Про прокуратуру" для поліпшення організації та діяльності органів прокуратури.
1.2. У своїй діяльності Рада керується Конституцією України, Законом України "Про прокуратуру", іншими законами України, наказами Генерального прокурора України та цим Положенням.
1.3. Положення про Раду, її персональний склад затверджується наказом Генерального прокурора України. Організовує роботу Ради її голова.
1.4. Члени Ради працюють на громадських засадах.
1.5. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Ради за дорученням її голови здійснюється відповідальним секретарем Ради спільно з управлінням справами Генеральної прокуратури України.
2. Основні завдання Ради
2.1. Вивчення пропозицій щодо поліпшення організації та діяльності роботи органів прокуратури, сприяння ефективній реалізації вимог наказів Генерального прокурора України, удосконалення аналітичної та методичної діяльності прокуратури, впровадження результатів наукових досліджень у прокурорсько-слідчу практику.
2.2. Участь у розробці науково обґрунтованих рекомендацій з проблемних питань прокурорського нагляду, правотворчої діяльності та правозастосовної практики.
2.3. Вивчення та розгляд методичних рекомендацій з питань організації прокурорсько-слідчої діяльності, розроблених Академією прокуратури при Генеральній прокуратурі України, структурними підрозділами, підпорядкованими прокурорами; підготовка висновків щодо їх доцільності, обґрунтованості, якості та відповідності законодавству.
2.4. Обговорення пропозицій щодо впровадження в діяльність органів прокуратури найбільш досконалих форм і методів роботи, схвалення інформаційних листів про позитивний досвід прокурорсько-слідчої роботи.
2.5. Вивчення і розгляд законодавчих пропозицій, проектів законів та інших нормативних актів, опрацювання коментарів до законодавства, обговорення цих питань на засіданні Ради.
2.6. Надання висновків та пропозицій зі спірних або недостатньо врегульованих питань застосування законів щодо діяльності органів прокуратури.
2.7. Координація діяльності методичних рад прокуратур обласного рівня, надання їм консультативної допомоги.
2.8. Підтримання зв'язків з аналогічними структурами інших правоохоронних органів та юридичних науково-дослідних інститутів і навчальних закладів, взаємодія з Вченою радою Академії прокуратури України.
3. Структура і склад Ради
3.1. Раду очолює голова - один із заступників Генерального прокурора України, відповідно до наказу про розподіл обов'язків між керівництвом Генеральної прокуратури України.
3.2. До її складу входять відповідальний секретар і члени Ради з числа найбільш кваліфікованих працівників прокуратури та науковців.
3.3. У разі необхідності Рада утворює зі свого складу тимчасові робочі групи, а також залучає до їх роботи працівників прокуратури, правоохоронних та інших державних органів, науковців.
4. Повноваження голови Ради
4.1.Голова ради:
організовує роботу Ради відповідно до цього Положення та за дорученням Генерального прокурора України;
доповідає Генеральному прокурору України про результати діяльності Ради та ініціює пропозиції щодо їх реалізації;
приймає рішення про винесення питань на розгляд Ради;
скликає та проводить засідання Ради;
дає доручення відповідальному секретарю і членам Ради з питань, що розглядаються на її засіданнях;
підписує рішення Ради та протоколи її засідань;
дає доручення керівникам структурних підрозділів Генеральної прокуратури та підпорядкованих прокуратур, що випливають з рішень Ради стосовно їх діяльності;
забезпечує розгляд звернень науковців, членів Ради, керівників структурних підрозділів, що надходять до Ради;
представляє Раду у відносинах з правоохоронними органами, науковими, юридичними навчальними закладами, іншими відомствами та організаціями.
4.2. Голова Ради здійснює інші повноваження відповідно до Закону України "Про прокуратуру", наказів і розпоряджень Генерального прокурора України, цього Положення.
4.3. За відсутності голови Ради його обов'язки виконує відповідний заступник Генерального прокурора України згідно з розподілом функціональних обов'язків.
5. Повноваження відповідального секретаря Ради
5.1. Відповідальний секретар Ради:
за погодженням з головою складає плани роботи Ради, контролює їх виконання, щорічно узагальнює її роботу;
виконує доручення голови Ради;
організовує підготовку засідань Ради (готує матеріали, повідомляє членів Ради та запрошених про час і місце проведення засідань, порядок денний, надсилає їм проекти документів);
за дорученням голови Ради забезпечує запрошення для участі в засіданні Ради науковців, фахівців, керівників структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, які не є членами Ради, та інших осіб, причетних до розгляду питань порядку денного;

................
Перейти до повного тексту