1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
15.02.2006 N П-25-8
Про стан і проблеми пенсійного забезпечення громадян та завдання профспілок у цій сфері
ФПУ, її членські організації брали активну участь у здійсненні пенсійної реформи на всіх її стадіях. Фактичний стан у цій сфері свідчить, що певні зрушення є: запроваджено персоніфікований облік внесків на пенсійне страхування, проведено розмежування джерел фінансування пенсійних виплат, які здійснюються за різними пенсійними програмами; введено в дію закони України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та "Про недержавне пенсійне забезпечення", на виконання яких внесено зміни більш як до 30 законодавчих актів.
За наполяганням ФПУ, її членських організацій збережено існуючий пенсійний вік, пільгове пенсійне забезпечення, забезпечено виплату пенсій на рівні не нижче прожиткового мінімуму тощо.
Активно проводиться роз'яснювальна робота, узагальнюється практика застосування пенсійного законодавства та вносяться відповідні пропозиції державним органам стосовно його вдосконалення. Укладено Угоду з Пенсійним фондом про співпрацю у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, періодично підводяться підсумки її виконання.
Членські організації ФПУ брали участь у семінарах, конференціях, круглих столах з питань загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення, забезпечувалися публікації та виступи у ЗМІ і на місцевому телебаченні. Профспілкові комітети підприємств та організацій беруть участь у підготовці документів для призначення пенсій, у роботі комісій при проведенні атестації робочих місць за умовами праці тощо.
Разом з тим ще не всі проблеми вирішено: не забезпечено на належному рівні диференціацію розмірів пенсій; розміри раніше призначених пенсій відстають від розмірів новопризначених пенсій, продовжують діяти спеціальні пенсійні системи, за якими розміри пенсій у 10-30 і більше разів перевищують розміри пенсій, призначених на загальних підставах; не завжди на належному рівні здійснюється захист пенсійних прав працівників на рівні підприємств та організацій.
Президія Федерації професійних спілок України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Узяти до відома інформацію заступника Голови Федерації профспілок України Колосюк Г.В. про стан і проблеми пенсійного забезпечення громадян та завдання профспілок у цій сфері (додається).
2. Доручити керівництву Федерації профспілок України в роботі з Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Міністерством праці та соціальної політики України, Пенсійним фондом України домагатися забезпечення диференціації розмірів пенсій залежно від стажу роботи, умов праці та заробітної плати (доходу), соціальної справедливості при визначенні розмірів пенсій для різних категорій громадян, ратифікації міжнародних документів у сфері пенсійного забезпечення.
3. Членським організаціям ФПУ вживати заходів, у тому числі і через галузеві та регіональні угоди, для забезпечення своєчасного проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах і в організаціях, не допускаючи при цьому порушення прав працівників, та для охоплення працівників недержавним пенсійним забезпеченням.
4. Запропонувати територіальним профспілковим об'єднанням періодично проводити спільні зустрічі за участю представників органів Пенсійного фонду, управлінь праці та соціального захисту населення стосовно здійснення пенсійного забезпечення громадян в області (місті), аналізу проблем і розробки та вжиття заходів щодо посилення соціального захисту громадян; проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо пенсійних прав громадян.
5. Рекомендувати первинним профспілковим організаціям посилити контроль за: своєчасністю та повнотою сплати страхувальниками страхових внесків до Пенсійного фонду за застрахованих осіб;
підготовкою (оформленням) у повному обсязі і в установлені строки адміністрацією підприємства, організації, установи документів для призначення пенсій працівникам;
реалізацією працівниками своїх прав на пільгове пенсійне забезпечення, зокрема щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, видачі уточнюючих довідок про характер виконуваної працівником роботи, в тому числі в разі ліквідації підприємства або організації тощо.
6. Профспілковим організаціям усіх рівнів брати участь у роботі з подальшого вдосконалення пенсійного законодавства шляхом надання ФПУ відповідних пропозицій виходячи з проблем, які виникають на місцях, для узагальнення та подальшої роботи ФПУ з державними органами влади.
7. Контроль за виконанням постанови покласти на заступника Голови ФПУ Колосюк Г.В.
Голова ФПУ О.В.Юркін
Додаток
до постанови Президії ФПУ
15.02.2006 N П-25-8
ІНФОРМАЦІЯ
про стан і проблеми пенсійного забезпечення громадян та завдання профспілок у цій сфері
Значне місце серед питань соціального захисту займають питання захисту прав та інтересів трудящих у сфері пенсійного забезпечення. Адже кожний працюючий у майбутньому стає пенсіонером, а пенсія є основним видом матеріального забезпечення непрацездатних громадян, чисельність яких сьогодні становить майже третину населення - 14,3 млн. осіб. У зв'язку з цим Федерація профспілок України велику увагу приділяла питанням проведення пенсійної реформи та запровадження нового пенсійного законодавства.
ФПУ брала активну участь на всіх етапах розробки проектів законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та "Про недержавне пенсійне забезпечення", які після прийняття Верховною Радою України набрали чинності з 1 січня 2004 року.
Основною метою проведення пенсійної реформи ФПУ вважала необхідність удосконалення пенсійного законодавства, забезпечення справедливого підходу у визначенні пенсій для всіх категорій громадян залежно від тривалості страхового стажу та розміру одержуваної заробітної плати, поступового підвищення пенсій до рівня прожиткового мінімуму. При опрацюванні зазначених вище законів враховано десятки різних пропозицій ФПУ: законодавчо закріплено розмежування джерел фінансування різних пенсійних виплат; збережено пенсійний вік і систему пільгових пенсій працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці; обов'язкова накопичувальна пенсійна система запроваджуватиметься лише при досягненні відповідних умов. Ураховано багато зауважень і пропозицій профспілок щодо порядку нарахування і сплати внесків на пенсійне страхування, призначення та визначення розмірів пенсій .по інвалідності та втраті годувальника, виплати пенсій та інші.

................
Перейти до повного тексту