1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
19.04.2006 N 357
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення N 2979 від 28.12.2011 )
Про затвердження Інструкції про видачу, продовження, переоформлення та видачу дубліката ліцензії провайдера програмної послуги
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення N 1741 від 08.10.2008 ) ( Про відкриття провадження в адміністративній справі про визнання нечинним Рішення див. Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення N 2047 від 07.10.2009 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради з питань телебачення і радіомовлення N 2 від 20.01.2010 )
Заслухавши інформацію начальника управління науково-технічного і частотного розвитку, керуючись статтями 17, 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", статтями 7, 69 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", відповідно до рішення від 5 квітня 2006 року N 288
, Національна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити і ввести в дію Інструкцію про видачу, продовження, переоформлення та видачу дубліката ліцензії провайдера програмної послуги згідно з додатком.
2. Скасувати попередні нормативні акти Національної ради щодо діяльності організацій кабельного та ефірно-кабельного телебачення, а саме:
2.1. розпорядження голови Національної ради від 30.01.2001 року "Про початок ліцензування діяльності організацій кабельного телебачення (ОКТБ)";
2.2. рішення від 27 листопада 2002 року "Про внесення змін до Тимчасового положення про порядок ретрансляції (трансляції) телеканалів в мережах кабельного, ефірно-кабельного телебачення";
2.3. рішення N 348 від 19.03.2003 року "Про порядок оформлення ліцензійних документів організацій кабельного телебачення";
2.4. рішення N 420 від 09.04.2003 року "Про особливості ліцензування кабельного, ефірно-кабельного та супутникового мовлення";
2.5. рішення N 938 від 07.07.2003 року "Про затвердження Положення про порядок ліцензування телерадіомовлення";
2.6. рішення N 1091 від 23.07.2003 року "Про внесення змін до Положення про особливості ліцензування кабельного, ефірно-кабельного та супутникового мовлення";
2.7. рішення N 193 від 03.03.2004 року "Про визначення каналів конвертації телепрограм під час ліцензування організацій кабельного телебачення".
3. Керівникам структурних підрозділів Національної ради, представникам Національної ради в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі організувати роботу з документами суб'єктів господарювання для ліцензування провайдерів програмної послуги відповідно до вимог цієї Інструкції.
4. Доручити управлінням: юридичному, науково-технічного і частотного розвитку, контрольно-аналітичному підготувати перелік програм, які відповідають нормам чинного законодавства, зокрема п. 1 ст. 42 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
5. Доручити директору департаменту контрольно-аналітичної роботи Крушановському С.І. довести цю Інструкцію до відома керівників підрозділів департаменту.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на членів Національної ради Понеділка В.І. та Плаксюка Ю.О.
Голова Національної ради
Відповідальний секретар
В.Шевченко
В.Лясовський
( Дію Інструкції відновлено згідно з Рішенням Національної ради з питань телебачення і радіомовлення N 2 від 20.01.2010 ) ( Дію Інструкції про видачу, продовження, переоформлення та видачу дубліката ліцензії провайдера програмної послуги відмінено на підставі Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення N 1741 від 08.10.2008 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної ради
19.04.2006 N 357
ІНСТРУКЦІЯ
про видачу, продовження, переоформлення та видачу дубліката ліцензії провайдера програмної послуги
Ця Інструкція визначає порядок виконання та механізми реалізації норм Закону України "Про телебачення і радіомовлення" при ліцензуванні провайдерів програмної послуги.
Інструкція розроблена на підставі статей 17, 18, 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", відповідно до статей 1, 2, 23, 24, 27, 28, 31, 39, 40, 42, 47 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", статей 15, 31, 32, 33, 41 Закону України "Про авторське право та суміжні права".
Інструкція розроблена відповідно до абзацу 2 пункту 5 розділу X "Прикінцеві положення" Закону України "Про телебачення і радіомовлення" ( 3317-IV в редакції від 12 січня 2006 року.
Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Визначення термінів
Для цілей цієї Інструкції вживаються такі терміни:
ліцензування провайдерів програмної послуги - видача, продовження, переоформлення, анулювання ліцензій провайдерів програмної послуги, внесення змін до ліцензій провайдерів програмної послуги, видача дублікатів ліцензій провайдерів програмної послуги, ведення ліцензійних справ та ліцензійних реєстрів, контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов і умов ліцензії, видача розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов і умов ліцензії, а також розпоряджень про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування провайдерів програмної послуги;
дистриб'ютор телерадіопрограм (суб'єкт інформаційної діяльності) - юридична особа, що здійснює господарську діяльність в сфері телебачення і радіомовлення, яка полягає у передачі (відчуженні) на підставі договору майнових прав організацій мовлення (вітчизняних та/або зарубіжних) телерадіоорганізаціям України та/або провайдерам програмної послуги для розповсюдження цих програм з використанням мереж мовлення та/або багатоканальних телемереж України (цифрових, кабельних, ефірно-кабельних, локальних Інтернет-мереж, мереж мобільного зв'язку тощо).
2. Ліцензія провайдера програмної послуги видається згідно із заявою:
а) суб'єктам господарювання, які мають на меті надання програмної послуги з використанням ресурсу багатоканальної мережі.
б) телерадіоорганізаціям та організаціям кабельного та ефірно-кабельного телебачення, які мають діючу ліцензію на право користування каналами мовлення (на телерадіомовлення) і мають бажання переоформити її в ліцензію провайдера програмної послуги.
3. Суб'єкт господарювання, який здійснює заміщення реклами в програмах іноземних телерадіоорганізацій для подальшого розповсюдження цих програм в багатоканальних телемережах на території України, зобов'язаний отримати ліцензію на кабельне мовлення відповідно до вимог Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
Розділ 2. ПОРЯДОК ЛІЦЕНЗУВАННЯ ПРОВАЙДЕРІВ ПРОГРАМНОЇ ПОСЛУГИ
1. Ліцензія провайдера програмної послуги
1.1. Ліцензія провайдера програмної послуги є єдиною законною підставою на право надання програмної послуги.
1.2. Форма та умови ліцензії провайдера програмної послуги встановлюються і визначаються Національною радою відповідно до статті 27 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
1.3. Ліцензіат зобов'язаний виконувати умови ліцензії. Національна рада контролює виконання ліцензіатами умов ліцензій, а в разі їх порушення застосовує штрафні санкції відповідно до вимог Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
2. Видача (продовження) ліцензії провайдера програмної послуги
2.1. Суб'єкт господарювання - юридична особа, яка має на меті отримати (продовжити) ліцензію провайдера програмної послуги, подає до Національної ради заяву відповідно до вимог статті 24 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
2.2. У заяві повинні міститися такі дані:
а) відомості про засновника (засновників) та власника (власників) суб'єкта господарювання;
б) відомості про особовий склад керівних та наглядових органів суб'єкта господарювання: керівник організації, склад ради директорів;
в) назва організації, її юридична та фактична адреси, банківські реквізити та контактні телефони;
г) вид діяльності (надання програмної послуги) відповідно до пунктів 3, 4, 8 статті 23 Закону України "Про телебачення і радіомовлення";
д) порядок розгляду заяви (позаконкурсний розгляд);
е) оператор телекомунікацій багатоканальної (кабельної) телемережі, наявність ліцензії НКРЗ;
є) характеристики багатоканальної телемережі (оператор телекомунікацій, місцезнаходження головної станції, максимальна кількість каналів (ресурс) багатоканальної телемережі, територія розташування (прийому) багатоканальної телемережі);
ж) кількість домогосподарств на території надання програмних послуг (території розташування (прийому) багатоканальної телемережі).
2.3. Суб'єкт господарювання - юридична особа до заяви додає:
а) копії затверджених у встановленому порядку установчих та статутних документів;
б) копії затверджених у встановленому порядку:
- свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи - заявника,
- довідки про взяття на облік платника податків,
- довідки місцевого органу Державного комітету статистики України про включення суб'єкта господарювання до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
в) орієнтовний штатний розклад суб'єкта господарювання;
г) перелік програм, що включені до складу універсальної програмної послуги;
д) загальну концепцію добору програм для надання програмної послуги;
е) організаційно-технічні, фінансові, інвестиційні зобов'язання, взяті суб'єктом господарювання;
є) документи, які підтверджують право на розповсюдження (ретрансляцію) програм (окрім програм універсальної послуги) або підтвердження намірів про укладання таких (такої) угод (угоди);
ж) копію угоди з оператором телекомунікацій на надання послуг з розповсюдження (ретрансляції) телерадіопрограм та на використання ресурсу багатоканальної телемережі (в разі, якщо оператором телекомунікацій є інший суб'єкт господарювання).
2.4. Рішення по заяві про видачу (продовження) ліцензії провайдера програмної послуги приймається Національною радою у місячний термін з дня надходження її до Національної ради.
У термін, відведений для розгляду заяви, Національна рада може звернутися до НКРЗ із запитом про підтвердження факту наявності ліцензії у оператора телекомунікацій, передбаченого пунктом 2.2.е цієї Інструкції.
Також перевірці Національною радою може підлягати інформація про кількість домогосподарств на території надання програмної послуги (території розташування (прийому) багатоканальної телемережі).
2.5. За результатами розгляду заяви Національна рада приймає рішення:
а) про затвердження пакета програм універсальної програмної послуги;
б) про видачу (продовження) ліцензії провайдера програмної послуги;
в) про відмову у видачі ліцензії провайдера програмної послуги відповідно до статті 30 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
2.6. Видача ліцензії провайдера програмної послуги:
а) ліцензія видається на підставі рішення Національної ради про видачу ліцензії провайдера програмної послуги не пізніше ніж у десятиденний термін після сплати заявником ліцензійного збору та підтвердження сплати відповідним документом органу Державного казначейства України;

................
Перейти до повного тексту