1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
10.02.2006 N 43
Наукові аспекти побудови нової системи міждержавних конкурентних відносин
Заслухавши та обговоривши доповідь директора Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України академіка НАН України Ю.М.Пахомова, Президія НАН України відзначає, що просування України на шляху до утвердження її як повноправного учасника європейського і світового ринку, надійного економічного партнера, орієнтує Українську державу та суб'єкти господарювання на новий рівень вимог щодо забезпечення конкурентоспроможності української економіки в сучасному світі в цілому, а також на підвищення конкурентних характеристик експортних товарів, що виробляються в Україні, засвідчення їх відповідності існуючим міжнародним вимогам.
При цьому необхідно враховувати, що інтеграція України до світового ринку відбувається в умовах різкого загострення на ньому міждержавних конкурентних відносин, що об'єктивно спричиняє до переростання економічних протиріч, насамперед в енергетичній сфері, у серйозні ускладнення у відносинах між окремими державами, а в цілому ряді випадків - у геополітичні проблеми, що стосуються великих регіонів.
Зазначені обставини висувають перед академічними установами, що ведуть дослідження проблем геополітики, міжнародних відносин, економіки, нові завдання щодо обґрунтування та захисту національних інтересів; вироблення концептуальних засад, програмних документів та практичних рекомендацій для органів державної влади стосовно забезпечення стабільного функціонування і динамічного зростання господарського комплексу України в умовах загострення міждержавної економічної конкуренції; поглибленої розробки питань розвитку рівноправного економічного співробітництва України з зарубіжними країнами.
Президія НАН України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Доповідь директора Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України академіка НАН України Ю.М.Пахомова взяти до відома.
2. Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України спільно з відділеннями економіки і історії, філософії та права НАН України внести корективи до планів науково-дослідних робіт на 2006 та наступні роки, передбачивши у них поглиблену розробку проблем:

................
Перейти до повного тексту