- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Про створення Національного атласу України - сучасної бази даних про природу та суспільство держави
Заслухавши доповідь члена-кореспондента НАН України Л.Г.Руденка "Про створення Національного атласу України - сучасної бази даних про природу та суспільство держави", Президія НАН України відзначає, що згідно з затвердженою Кабінетом Міністрів України
Програмою підготовки та видання Національного атласу України фахівцями інститутів НАН України, провідних університетів при співпраці з Державним комітетом статистики, Державним комітетом геодезії, картографії та кадастру, Міністерством економіки, Міністерством охорони навколишнього природного середовища України завершено авторські роботи з реалізації наукових та технологічних положень розробленої в Інституті географії НАН України концепції Національного атласу України. Атлас - однотомне україномовне (з додатками російською та англійською мовами) видання, форматом 47х34 см та обсягом 540 сторінок. Програмою підготовки й видання Атласу передбачено також створення його ГІС-версії, що потребує спеціального інформаційного центру для актуалізації та оновлення бази даних.
Атлас являтиме собою одну з найбільш доступних для широкої української та світової громадськості інформаційних баз держави, що тематично співставна з національними атласами інших держав світу. В ньому узагальнено результати новітніх досліджень щодо особливостей природних умов і ресурсів України, змін у розселенні її населення, розвитку економіки, екологічного стану компонентів природи та історичних подій. В його структурі завершено розробку авторських матеріалів за тематичними блоками "Загальна характеристика" (35 карт), "Природні умови та природні ресурси" (315 карт), "Історія" (74 карти), "Населення та людський розвиток" (180 карт), "Економіка" (177 карт), "Екологічний стан природного середовища" (72 карти) та інших інформаційних продуктів.
Національні атласи, що видає більшість держав світу, виконують роль своєрідних банків даних розвитку цих держав. Починаючи з першого Національного атласу Фінляндії (1899 р.), переважна більшість країн-членів ООН видали, а деякі країни по декілька разів перевидали свої атласи. Останніми роками наші найближчі сусіди випустили свої Національні атласи (Росія - в 1997 р., Польща - в 1997 р., Білорусь - в 2002 р.).
Національний атлас України - це візитна картка нашої держави, а його інформаційні можливості допоможуть законодавчим та виконавчим гілкам влади різного рівня в прийнятті управлінських рішень
Розробка авторського оригіналу Атласу здійснена за рахунок програми фінансової підтримки технічного забезпечення НАН України. Відсутність цільових коштів на виконання програми не дозволила організувати співвиконавцю робіт Державному науково-виробничому підприємству (ДНВП) "Картографія" технологічно обґрунтовану послідовність підготовки Атласу до видання, що спричинило затримку її виконання. Започатковані також роботи зі створення повної електронної версії Національного атласу України.
................Перейти до повного тексту