1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Вимоги


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ
І ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ ТА УПРАВЛІННЯ ТОВАРНИМ І ГРОШОВИМ ОБІГОМ
N 13 від 27.06.2002
м. Київ
Додаток 6
до протокольного рішення
Державної комісії з питань
впровадження електронних
систем і засобів контролю та
управління товарним і
грошовим обігом
від 27.06.2002 р. N 13
Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій в автоматизованих контрольних пунктах проходу пасажирів у метрополітен
1. Дія цих вимог (далі - фіскальні вимоги) поширюється на автоматизовані контрольні пункти проходу пасажирів у метрополітен або, в залежності від конструктивного виконання, пристрої керування цими пунктами, які є невід'ємною складовою частиною автоматизованого контрольного пункту проходу пасажирів у метрополітен (далі - АКП), в частині виконання ними фіскальних функцій щодо обліку кількості жетонів та інших платіжних засобів.
2. Терміни та визначення, що використовуються, відповідають наведеним у статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", розділі 1 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги) та розділі 1 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, які затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 р. N 614.
3. До засобів АКП, які реалізують фіскальні функції, відносяться такі їх складові частини:
фіскальний блок;
пристрій приймання платіжних засобів (жетонів, магнітних карток, смарт-карток тощо);
пристрій відображення фіскальної інформації.
Доступ до згаданих складових частин АКП повинен здійснюватися тільки після введення відповідного пароля або застосування спеціального ключа (електронного або механічного).
4. До складу фіскального блока повинні входити:
фіскальна пам'ять;
оперативна пам'ять, що накопичує поточні дані про кількість проходів пасажирів з використанням всіх видів платіжних засобів і зберігає їх до занесення у фіскальну пам'ять;
годинник-календар;
процесор, який керує операціями реєстрації кількості проходів за всіма видами платіжних засобів, формує команду дозволу на прохід пасажира та керує виведенням даних на пристрій відображення фіскальної інформації, виконує формування звітів АКП, занесення фіскальної інформації до фіскальної пам'яті;
запам'ятовуючий пристрій, який містить внутрішнє програмне забезпечення АКП (програмну пам'ять).
5. Фіскальний блок повинен розміщуватися в єдиному кожусі і пломбуватися засобами контролю безпосередньо після його фіскалізації або після проведення ремонту відповідно до вимог діючого законодавства.
Пломбування повинно унеможливлювати доступ до складових частин фіскального блока без пошкодження засобів контролю або корпуса.
6. Конструктивне виконання фіскальної пам'яті повинне виключати можливість її несанкціонованої заміни.
7. АКП повинен забезпечувати можливість зчитування інформації з фіскальної пам'яті за допомогою сервісних технічних засобів у разі виходу з ладу інших складових частин фіскального блока.
8. Годинник-календар повинен працювати незалежно від електроживлення фіскального блока. У разі відключення електроживлення інформація в оперативній пам'яті та годиннику-календарі повинна зберігатися не менш як 1440 годин.
АКП повинен забезпечувати можливість корегування поточного часу годинника-календаря на величину, що не перевищує +- 1 хвилини за добу.
9. АКП повинен забезпечувати можливість зчитування програмної пам'яті фіскального блока у машинних кодах або у зашифрованому вигляді для встановлення його відповідності програмній документації виробника.
10. Пристрій приймання платіжних засобів повинен забезпечувати приймання і перевірку платіжних засобів.
11. Пристрій відображення фіскальної інформації повинен забезпечувати відображення даних, що зберігаються у фіскальній пам'яті, і може бути виконаний як зовнішній пристрій, що підключається до інтерфейсу фіскального блоку.
12. У разі застосування для відображення фіскальної інформації комп'ютера автоматизованої системи оплати проїзду в метрополітені відповідність програмно-технічних засобів захисту інформації нормативним документам Системи технічного захисту інформації повинна підтверджуватися в установленому порядку.
13. АКП повинен забезпечувати роботу в таких режимах:
режим проходу пасажирів;
тестовий режим;
режим звітування.
14. В режимі проходу пасажирів здійснюється приймання платіжних засобів, видача дозволу на прохід пасажира, а також реєстрація кількості отриманих жетонів і кількості проходів пасажирів за допомогою інших платіжних засобів (окремо за кожним їх типом).
15. Тестовий режим та режим звітування є службовими, перехід до них повинен здійснюватися тільки після введення відповідного пароля або застосування спеціального ключа (електронного або механічного).
16. В тестовому режимі повинна перевірятися працездатність всіх складових частин автоматизованого контрольного пункту проходу пасажирів в метрополітені в цілому. При цьому операції, що пов'язані з прийманням платіжних засобів і проходом пасажирів, окремо реєструються в оперативній пам'яті для кожного засобу платежу.
17. В режимі звітування здійснюється формування звітів встановленої форми та виведення їх на пристрій відображення фіскальної інформації.
18. Зміст і кількість записів, що мають зберігатися у фіскальній пам'яті, повинні відповідати наведеним у додатку 1.
19. Занесення до фіскальної пам'яті підсумкових даних, що накопичені в оперативній пам'яті, повинно проводитися не менше, ніж раз за добу (відповідно до встановленого порядку роботи станцій метрополітену).
20. АКП повинен забезпечувати виведення на пристрій відображення фіскальної інформації періодичних звітів (за будь-який відрізок часу його експлуатації) за формою: "код запису" "значення запису" згідно з додатком 2.
21. Фіскалізація АКП проводиться один раз за весь період експлуатації фіскальної пам'яті. При цьому АКП повинен забезпечити неможливість подальшого виходу з фіскального режиму роботи.
22. Під час фіскалізації до фіскальної пам'яті повинні заноситися такі ідентифікаційні дані:
заводський номер АКП;
фіскальний номер АКП;
дата занесення заводського та фіскального номерів.

................
Перейти до повного тексту