- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
РАДА ЦЕНТРАЛЬНОЇ СПІЛКИ СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ
III збори XIX скликання
П О С Т А Н О В А
Про громадські органи управління і контролю споживчого товариства
Збори Ради
ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:
1. Затвердити:
1.1. Положення про кооперативну дільницю споживчого товариства (додаток 1).
1.2. Положення про уповноваженого (додаток 2).
1.3. Положення про дільничні комітети споживчого товариства (додаток 3).
1.4. Положення про комісію кооперативного контролю (додаток 4).
2. Надати право правлінню Центральної спілки споживчих товариств України вносити зміни і доповнення до зазначених положень.
Голова зборів Ради Секретар зборів Ради | М.М.Ванівський Г.І.Кульчинська |
Додаток 1
до постанови третіх зборів
Ради Укоопспілки
дев'ятнадцятого скликання
25.01.2006
ПОЛОЖЕННЯ
про кооперативну дільницю споживчого товариства
1. Загальні положення
1.1. Кооперативна дільниця N ____ (далі - дільниця) є однією
з територіальних одиниць, в межах яких здійснює свою діяльність
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
споживче товариство.
1.2. За дільницею закріплюються члени споживчого товариства
за місцем їх проживання або роботи: _____________________________
_________________________________________________________________
(найменування і межі території дільниці)
________________________________________________________________.
1.3. На кооперативній дільниці члени споживчого товариства через дільничні збори беруть участь в управлінні справами споживчого товариства і безпосередньо здійснюють свої права і обов'язки, визначені статутом споживчого товариства.
1.4. У період між загальними зборами (зборами уповноважених) споживчого товариства в межах дільниці свою діяльність здійснюють уповноважені, дільничний комітет та комісія кооперативного контролю за роботою об'єктів торгівлі, харчування, послуг, виробництва, заготівель тощо (далі - підприємств) дільниці.
2. Організація діяльності і керівництво кооперативною дільницею
2.1. Основною формою здійснення повноважень членів споживчого товариства на дільниці є дільничні збори.
Дільничні збори:
2.1.1. Обирають відкритим або закритим (таємним) голосуванням терміном на 5 років уповноважених кооперативної дільниці за модусом (квотою) представництва, визначеним загальними зборами (зборами уповноважених) споживчого товариства, дільничний комітет та комісію кооперативного контролю за роботою підприємств дільниці у чисельності, визначеній дільничними зборами.
2.1.2. Можуть достроково відкликати обраних ними уповноважених, членів дільничного комітету та комісії кооперативного контролю за роботою підприємств дільниці і здійснюють додаткові вибори замість вибулих. Повноваження уповноважених, членів дільничного комітету та комісії кооперативного контролю за роботою підприємств дільниці, обраних у період між виборами органів управління і контролю, передбачені в пункті 2.1.1, припиняються з моменту чергових виборів органів управління і контролю кооперативної дільниці.
2.1.3. Заслуховують звіти органів управління і контролю дільниці.
2.1.4. Обговорюють та дають рекомендації щодо кандидатів на посаду голови правління споживчого товариства.
2.1.5. Схвалюють накази членів споживчого товариства від дільниці, вносять пропозиції правлінню споживчого товариства про відкриття нових, закриття або перепрофілювання кооперативних підприємств, що втратили своє значення на дільниці.
2.1.6. Розглядають результати діяльності підприємств, що знаходяться на території дільниці, визначають шляхи підвищення їх ефективності; заслуховують звіти директорів (завідувачів) магазинів, їдалень, заготівельних пунктів та інших кооперативних підприємств (або осіб, які виконують їх функції), що безпосередньо обслуговують членів споживчого товариства дільниці та можуть вносити пропозиції правлінню споживчого товариства про притягнення зазначених осіб до відповідальності за порушення Статуту, неналежне виконання обов'язків, наказів членів споживчого товариства, вимог комісій кооперативного контролю, рішень дільничних зборів та дільничного кооперативного комітету.
2.1.7. Вносять пропозиції щодо входження в споживче товариство колективних членів, які знаходяться або здійснюють свою діяльність на території дільниці.
2.2. Дільничні збори скликаються дільничним комітетом або правлінням споживчого товариства в міру необхідності, але не рідше одного разу на рік, а також на вимогу не менш як 1/3 членів споживчого товариства дільниці. Про дату, час, місце проведення та порядок денний зборів члени споживчого товариства сповіщаються не пізніше ніж за три дні до зборів.
2.3. Дільничні збори правомочні вирішувати питання, якщо на них присутні більше половини членів споживчого товариства дільниці.
2.4. Рішення дільничних зборів членів споживчого товариства приймаються більшістю голосів присутніх, заносяться до протоколу. До нього додається також реєстраційний список учасників зборів з особистими підписами. Рішення, що суперечить чинному законодавству або Статуту споживчого товариства, може бути відмінено самими зборами, загальними зборами (зборами уповноважених) споживчого товариства, а також за рішенням суду.
Дія рішення дільничних зборів може бути також призупинена правлінням споживчого товариства та правлінням спілки, членом якої є споживче товариство, шляхом ініціювання внесення цього питання на розгляд дільничних зборів, загальних зборів (зборів уповноважених) членів споживчого товариства або звернення в судові органи.
2.5. Правління споживчого товариства координує роботу на кооперативній дільниці через уповноважених та дільничний комітет.
3. Порядок створення і реорганізації (ліквідації) кооперативної дільниці
3.1. Дільниця створюється відповідно до постанови правління споживчого товариства за згодою членів споживчого товариства. Межі і розташування дільниці визначаються з урахуванням чисельності пайовиків, розташування населених пунктів і підприємств. Положення про дільницю затверджується загальними зборами (зборами уповноважених) членів споживчого товариства.
3.2. Реорганізація (ліквідація) дільниці здійснюється постановою правління споживчого товариства за згодою членів споживчого товариства, яка підтверджена рішенням дільничних зборів.
Додаток 2
до постанови третіх зборів
Ради Укоопспілки
дев'ятнадцятого скликання
25.01.2006
ПОЛОЖЕННЯ
про уповноваженого споживчого товариства
1. Загальні положення
1.1. Уповноважений споживчого товариства є повноважним представником членів споживчого товариства своєї дільниці в органі управління споживчого товариства - зборах уповноважених членів споживчого товариства, сполучною ланкою між правлінням і членами споживчого товариства, організатором громадської діяльності споживчого товариства на дільниці.
1.2. Уповноважений обирається дільничними зборами один раз на п'ять років відкритим або таємним голосуванням. Уповноважений за рішенням дільничних зборів може бути достроково відізваний, якщо він не виконує покладені на нього громадські обов'язки або втратив зв'язок з споживчою кооперацією. Замість вибулого уповноваженого дільничні збори обирають нового.
1.3. Уповноважений обирається із членів споживчого товариства. Він може бути обраний і працювати у складі інших органів управління і контролю споживчого товариства та спілки, до складу якої воно входить.
1.4. Уповноважений на громадських засадах на основі вимог статуту споживчого товариства, цього Положення, рішень керівних кооперативних органів підтримує ділові зв'язки з правлінням, ревізійною комісією та іншими уповноваженими споживчого товариства, дільничним комітетом і комісією кооперативного контролю, органами державної влади та місцевого самоврядування, господарськими та громадськими організаціями.
1.5. Уповноважений підзвітний дільничним зборам, які його обрали, та зборам уповноважених членів споживчого товариства.
2. Обов'язки уповноваженого споживчого товариства
Уповноважений споживчого товариства:
2.1. Організовує на своїй дільниці виконання наказів пайовиків та рішень органів кооперативного управління і контролю, для чого:
- веде облік прийнятих наказів, що стосуються інтересів пайовиків дільниці, контролює хід їх виконання;
- забезпечує доведення до кооперативного активу та пайовиків дільниці рішення органів управління і контролю споживчого товариства та спілки, членом якої є споживче товариство, слідкує за їх виконанням, інформує правління споживчого товариства про хід їх реалізації на дільниці.
2.2. Бере участь у роботі з кооперування населення, обліку пайовиків та організації прийняття пайових внесків. З цією метою:
- веде списки некооперованого дорослого населення, яке проживає на території кооперативної дільниці, та інформує правління споживчого товариства про зміни у складі пайовиків дільниці і чисельності дорослого некооперованого населення;
- може приймати від громадян заяви про вступ у члени споживчого товариства, а також з інших питань членства, передає їх правлінню споживчого товариства;
- сприяє реалізації встановлених статутом споживчого товариства пільг і переваг для членів споживчого товариства, контролює порядок приймання пайових внесків;
- проводить особисто або через кооперативний актив дільниці пропагандистську роботу із залучення населення у члени споживчого товариства;
- вносить пропозиції правлінню споживчого товариства про заохочення найбільш активних членів споживчого товариства.
2.3. Готує і проводить наради кооперативного активу дільниці з питань поліпшення роботи з некооперованим населенням та членами споживчого товариства, активізації діяльності комісії кооперативного контролю, надання допомоги трудовим колективам кооперативних об'єктів дільниці у поліпшенні обслуговування членів споживчого товариства.
2.4. Бере участь у роботі правління споживчого товариства при розгляді питань, що зачіпають інтереси членів споживчого товариства і трудових колективів кооперативних об'єктів дільниці, вносить пропозиції з цих питань правлінню споживчого товариства.
2.5. Бере участь у роботі виробничих нарад трудових колективів кооперативних об'єктів дільниці.
2.6. Розглядає пропозиції, заяви і скарги громадян, які мешкають на території дільниці, з питань діяльності споживчого товариства. Питання, що відносяться до компетенції органів управління споживчого товариства, передає для вирішення правлінню споживчого товариства.
2.7. Проводить організаційну роботу з підготовки та проведення дільничних зборів, для чого:
- заздалегідь вирішує питання про місце і час проведення дільничних зборів;
- вносить правлінню споживчого товариства пропозиції щодо кандидатур членів дільничного комітету та комісії кооперативного контролю;
- уточнює списки членів споживчого товариства, кооперативної дільниці;
- надає допомогу у підготовці керівників кооперативних об'єктів, дільничного комітету і комісії кооперативного контролю до звітів на зборах;
- організовує підготовку приміщень для проведення дільничних зборів;
- своєчасно повідомляє членів споживчого товариства про порядок денний, місце і час проведення зборів;
- готує звіт про свою роботу в період між дільничними зборами і про виконання наказів членів споживчого товариства, а також за дорученням правління споживчого товариства інформує учасників зборів про діяльність споживчого товариства у звітному періоді;
- спільно з кооперативним активом дільниці готує проект рішення дільничних зборів.
2.8. Організовує реєстрацію пайовиків, які прибули на дільничні збори.
2.9. Відкриває дільничні збори з обов'язковим повідомленням зборам кількості членів споживчого товариства на дільниці і числа зареєстрованих.
2.10. Забезпечує ведення та оформлення протоколу зборів і протягом 7 днів надсилає його правлінню споживчого товариства разом зі списками реєстрації членів споживчого товариства дільниці, бюлетенями таємного голосування (якщо таке відбулося).
2.11. Бере участь у роботі загальних зборів (зборів уповноважених) членів споживчого товариства, вносить пропозиції з обговорених питань, зауваження та доповнення до проектів рішень, бере участь у виборах органів управління і контролю споживчого товариства.
Не пізніше ніж за сім днів до початку загальних зборів (зборів уповноважених) подає правлінню споживчого товариства для узагальнення критичні зауваження та пропозиції пайовиків, які були висловлені на дільничних зборах, отримані при спілкуванні з пайовиками, а також особисті пропозиції.
2.12. Уповноважений бере активну участь у роботі дільничних зборів, вносить пропозиції з обговорюваних питань, зауваження та доповнення до проектів рішень, з правом ухвального голосу бере участь у виборах органів управління та контролю.
2.13. Інформує кооперативний актив дільниці про загальні збори (збори уповноважених) членів споживчого товариства, їх рішення і з залученням цього активу доводить рішення зборів до всіх членів кооперативної дільниці.
3. Права уповноваженого споживчого товариства
3.1. Уповноважений має право:
................Перейти до повного тексту