1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ
І ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ
Л И С Т
02.03.2006 N 6-13-312/157
Голові фермерського
господарства "Райдуга"
Підкурганному В.В.
м. Київ,
вул. Промислова, 4,
кімната 310, 01013
Щодо надання роз'яснення
Шановний Вікторе Володимировичу!
Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель розглянула Ваше звернення від 20.02.2006 N 157/13 щодо надання роз'яснення стосовно використання фермерським господарством земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. За результатами розгляду повідомляємо наступне.
Земельні ділянки фермерському господарству надаються для виробництва товарної сільськогосподарської продукції, її переробки та реалізації з метою отримання прибутку. У державному акті на право власності на земельну ділянку фермерського господарства чи в державному акті на право власності на земельну ділянку члена фермерського господарства зазначено її цільове призначення - "для ведення товарного сільськогосподарського виробництва".
На думку інспекції, при створенні фермерського господарства змінювати цільове призначення земельної ділянки, в даному випадку, не потрібно.
Повідомляємо, що відповідно до частини 2 статті 5 Закону України "Про фермерське господарство" (далі - Закон) від 19.06.2003 N 973-IV, громадяни, які створили фермерське господарство мають право облаштувати постійне місце проживання в тій частині наданої для ведення фермерського господарства земельної ділянки, з якої забезпечується зручний доступ до всіх виробничих об'єктів господарства. Згідно з пунктом "г" частини 1 статті 14 та частиною 1 статті 16 Закону, фермерське господарство має право споруджувати житлові будинки, господарські будівлі та споруди на належних йому, його членам на праві власності земельних ділянках, відповідно до затверджених документації із землеустрою та містобудівної документації у встановленому законом порядку.

................
Перейти до повного тексту