- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Укрзалізниці
08.05.2001 N 56
ПОЛОЖЕННЯ
про стажування спеціалістів на підприємствах, в установах та організаціях залізничного транспорту
1. Загальні положення
1.1. Основною метою стажування є підвищення кваліфікації спеціаліста, вивчення специфіки діяльності відповідного підрозділу залізничного транспорту для набуття практичного досвіду певної роботи, перевірка професійного рівня, ділових та особистих рис фахівця, зарахованого в резерв, який є претендентом на відповідну посаду.
1.2. Для стажування допускаються особи, які мають вищу освіту відповідної спеціалізації та зараховані в резерв кадрів або пропонуються керівництвом на вищу посаду.
1.3. Термін стажування встановлюється від 1 до 6 місяців та визначається в кожному випадку окремо.
1.4. Тривала відсутність стажиста в період проходження стажування з поважних причин (хвороба, призов на військові збори, відпустка для догляду за дитиною та ін.) в строк стажування не зараховується.
1.5. Відбір кандидата на стажування проводиться підприємством, установою, організацією, де має відбуватися стажування, за пропозицією кадрового органу та за погодженням з керівником підприємства, установи, організації за місцем постійної роботи спеціаліста.
1.6. Призначення на керівні посади фахівців апарату Укрзалізниці та управлінь залізниць, об'єднань залізничного транспорту проводиться, як правило, тільки після проходження стажування.
2. Організація стажування
2.1. Зарахування на стажування проводиться наказом керівника підприємства, установи, організації, де відбувається стажування, із одночасним призначенням безпосереднього керівника стажування.
2.2. Стажування проводиться з відривом від основної роботи. За працівниками, направленими на стажування, зберігається посада та середній заробіток за основним місцем роботи, визначений згідно з чинним законодавством, на весь період стажування.
2.3. При стажуванні на підприємстві, в установі, організації, розташованих не за місцем постійного проживання, стажисту надається житлове приміщення для проживання. Підприємство, установа, організація, яка проводить стажування, надає стажисту на весь період стажування службовий квиток для проїзду від місця постійного проживання до місця проходження стажування.
2.4. Керівником відповідного підрозділу підприємства, установи, організації, що проводить стажування, за тиждень до його початку складається індивідуальний план стажування спеціаліста з урахуванням досвіду роботи фахівця та вимог до посади, на яку він зарахований у резерв. План стажування погоджується з кадровим підрозділом підприємства, установи, організації та затверджується керівником вищого структурного підрозділу (згідно з розподілом обов'язків між керівником підприємства, установи, організації та його заступниками).
2.5. План стажування повинен передбачати безпосередню участь стажиста у вирішенні перспективних і поточних питань діяльності відповідного підрозділу підприємства, установи та організації шляхом залучення його для вирішення організаційних питань діяльності підрозділу, для проведення нарад, семінарів, зборів, підготовки інформацій, розпорядчих та нормативних документів.
Терміни виконання завдань і доручень повинні бути чітко визначені.
2.6. План стажування надається стажисту в перший день стажування для ознайомлення та виконання.
2.7. Стажування відбувається на відповідних посадах, що передбачені планом стажування протягом визначеного терміну.
У випадку невиконання завдань індивідуального плану стажування можливе його дострокове припинення із поверненням стажиста на основну роботу.
2.8. При успішному виконанні плану стажування стажист достроково, до закінчення терміну стажування, може бути призначений на відповідну посаду.
3. Керівництво стажуванням і контроль за його проходженням
3.1. Загальне керівництво стажуванням покладається на керівника кадрового підрозділу підприємства, установи, організації, які проводять стажування.
Безпосереднє керівництво стажуванням забезпечує керівництво підрозділу, де проводиться стажування. Доцільно призначати безпосереднім керівником стажування керівників головного управління, управління Укрзалізниці та їхніх заступників, начальників служб залізниць та їхніх заступників або головних інженерів.
................Перейти до повного тексту