1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
12.11.2001 N 95
Про Науково-технічну раду Держатомрегулювання України
На виконання п. 11 Положення про Державний комітет ядерного регулювання України, затвердженого Указом Президента України від 06.03.2001 р. N 155/2001,
НАКАЗУЮ:
1. Для розгляду наукових рекомендацій та пропозицій щодо формування науково-технічної політики Держатомрегулювання створити Науково-технічну раду Державного комітету ядерного регулювання України.
2. Затвердити персональний склад Науково-технічної ради (додаток 1 *).
---------------
* Не наводиться.
3. Затвердити Положення про Науково-технічну раду Державного комітету ядерного регулювання України (додаток 2).
4. Призначити академіка НАН України, директора НЦ "Інститут ядерних досліджень" Вишневського І.М. Головою Науково-технічної ради (за згодою), першого заступника Голови Держатомрегулювання Миколайчук О.М. та заступника директора НЦ "Інститут ядерних досліджень" Тришина В.В. (за згодою) заступниками Голови Науково-технічної ради.
5. Покласти виконання функцій вченого секретаря Науково-технічної ради на Кошарну О.П., заступника начальника Управління планування, координації та розвитку.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова В.Грищенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ядерного регулювання України
12.11.2001 N 95
ПОЛОЖЕННЯ
про Науково-технічну раду Державного комітету ядерного регулювання України
1. Загальна частина
1.1. Науково-технічна рада Державного комітету ядерного регулювання України (далі - НТР) створена відповідно до п. 11 Положення про Державний комітет ядерного регулювання України (далі - Держатомрегулювання).
1.2. НТР є дорадчим органом Держатомрегулювання.
2. Основні завдання і функції НТР
2.1. Основними завданнями НТР є:
Внесення пропозицій щодо визначення науково-обгрунтованої політики, спрямованої на розв'язання всього комплексу проблем щодо основних напрямків розвитку системи державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки, обговорення найважливіших питань застосування досягнень науки і техніки з метою поліпшення стану ядерної та радіаційної безпеки;
за тематикою Держатомрегулювання внесення пропозицій і рекомендацій щодо розвитку наукових напрямків і технологій, визначення перспективної тематики досліджень, пріоритетності у фінансуванні наукових програм та напрямків, можливості їх реалізації;
залучення досягнень вітчизняної і зарубіжної науки, техніки, передових технологій з метою забезпечення на цій основі підвищення якості робіт та заходів з питань, що відносяться до компетенції Держатомрегулювання;
розгляд і підготовка пропозицій щодо забезпечення високого науково-технічного рівня наукових розробок, проектних, конструкторських і технологічних рішень з проблем ядерної та радіаційної безпеки (далі - ЯРБ);
підготовка висновків і рекомендацій для керівництва Держатомрегулювання щодо удосконалення практики державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки і формування культури безпеки в державі.
2.2. НТР відповідно до покладених на неї завдань виконує такі функції:
розглядає проекти річних та довгострокових державних та галузевих програм на відповідність вимог ЯРБ;
оцінює рівень виконання найважливіших науково-дослідних та технічних проектів у галузі ЯРБ;
вивчає та готує пропозиції щодо запровадження міжнародного та національного досвіду у регулюючій сфері;
розглядає заходи щодо реалізації законодавчих актів, які відносяться до сфери компетенції Держатомрегулювання, вносить пропозиції щодо удосконалення законодавчих актів, готує рекомендації стосовно поліпшення організації та виконання науково-дослідних, проектних робіт, підвищення їх ефективності, вносить пропозиції щодо розвитку найбільш перспективних досліджень та припинення робіт, що не мають практичного значення або малоефективні;
заслуховує доповіді керівників науково-дослідних установ, проектно-конструкторських організацій, кураторів та наукових керівників програм та проектів щодо виконання наукових програм, науково-дослідних, проектних робіт, підвищення їх ефективності у частині виконання вимог ЯРБ;
розглядає:
проекти планів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт з ЯРБ;
у необхідних випадках, звіти спеціалістів про відрядження до зарубіжних країн;
рекомендації щодо робіт, які висуваються на здобуття державних та інших премій за видатні науково-технічні досягнення;
рекомендації до впровадження найважливіших винаходів і пропозиції щодо удосконалення і організації виробництва;
питання підготовки наукових кадрів та спеціалістів у межах компетенції Держатомрегулювання.
обговорює і готує рекомендації щодо тематичних планів видань спеціальної літератури у межах компетенції Держатомрегулювання.
3. Склад НТР
3.1. До складу НТР входять Голова НТР, заступники Голови НТР, вчений секретар НТР, керівники секцій, члени НТР.
3.2. Склад НТР, її Голова та його заступники, вчений секретар затверджуються наказом Держатомрегулювання.
3.3. Рішення про залучення певного фахівця до складу Ради приймає Голова Держатомрегулювання. Рішення реалізується шляхом письмового запрошення обраного фахівця та отримання від нього письмової або усної згоди на виконання відповідних функцій.
3.4. До складу НТР залучаються фахівці Держатомрегулювання, провідні вчені, висококваліфіковані спеціалісти, представники науково-технічних товариств та інших організацій, які мають великий досвід та компетентність у таких питаннях: фізика ядерних реакторів, радіаційний захист, безпека АЕС, технології ядерно-паливного циклу, радіаційне матеріалознавство, захист навколишнього середовища від впливу радіаційних факторів, забезпечення якості, нерозповсюдження ядерної зброї, поводження з радіоактивними відходами, фізичний захист, ядерне право, відшкодування ядерної шкоди.
3.5. При НТР її рішенням можуть бути організовані секції за напрямками, постійні і тимчасові комісії щодо розгляду і підготовки рішень з окремих питань. Керівники секцій за посадою є членами НТР.
3.6. Виключення фахівця зі складу НТР відбувається рішенням Голови Держатомрегулювання, оформленого відповідним наказом.
4. Порядок роботи НТР
4.1. Голова НТР здійснює безпосереднє керівництво діяльністю НТР, затверджує плани роботи НТР, її рішення та інші необхідні документи. Голова Ради веде засідання Ради та виступає від імені Ради у спілкуванні з Держатомрегулюванням та, за дорученням Голови Держатомрегулювання, з зовнішніми організаціями.

................
Перейти до повного тексту