1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ
ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
СПІЛЬНЕ РІШЕННЯ
30.01.2006 N 109/28/25
Про проведення всеукраїнського відкритого конкурсу на кращий проект Меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів в Україні
З метою увічнення пам'яті жертв голодоморів в Україні, на виконання Указу Президента України від 11.07.2005 N 1087/2005 "Про додаткові заходи щодо увічнення пам'яті жертв політичних репресій та голодоморів в Україні", доручення Президента України від 18.11.2005 N 1-1/1283 та доручення Прем'єр-міністра України від 19.11.2005 N 61234/1/1-05:
1. Оголосити всеукраїнський відкритий конкурс на кращий проект спорудження у м. Києві Меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів в Україні.
2. Затвердити програму та умови всеукраїнського відкритого конкурсу згідно з додатком 1.
3. Затвердити склад журі всеукраїнського відкритого конкурсу згідно з додатком 2.
4. Взяти до відома, що фінансове забезпечення підготовки і проведення всеукраїнського відкритого конкурсу здійснюється за рахунок коштів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
5. Покласти організаційне забезпечення проведення всеукраїнського відкритого конкурсу на Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови Київської міської державної адміністрації І.Фоменка, першого заступника Міністра культури і туризму України В.Корнієнка, першого заступника міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України А.Беркуту.
Київський міський голова
Міністр культури і туризму України
Міністр будівництва, архітектури
та житлово-комунального
господарства України
О.Омельченко
І.Ліховий


П.Качур
Додаток N 1
до спільного рішення
від 30.01.2006 N 109/28/25
ПРОГРАМА І УМОВИ
проведення всеукраїнського відкритого конкурсу на кращий проект спорудження у м. Києві Меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів в Україні
Київська міська державна адміністрація, Міністерство культури і туризму України і Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України оголошують всеукраїнський відкритий конкурс на кращий проект Меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів, спорудження якого передбачається у місті Києві в районі парку "Вічної Слави".
1. Мета конкурсу
Метою конкурсу є:
визначення кращого проекту Меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів в Україні з метою увічнення та вшанування пам'яті жертв голодоморів, забезпечення глибокого осмислення історичного минулого та посилення уваги суспільства до трагічних сторінок історії українського народу.
2. Завдання конкурсу та основні положення
Перед учасниками конкурсу ставиться завдання на розробку проекту Меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів в Україні на земельній ділянці обмеженій Дніпровським узвозом, Парковою дорогою, територією парку "Вічної Слави" та мурами Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у м. Києві, у складі Калинового гаю, монумента, музею та науково-методичного центру вивчення голодоморів в Україні загальною площею до 5,0 тис. кв. м.
3. Організатор конкурсу
Організатором конкурсу є Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
4. Учасники конкурсу
До участі у конкурсі запрошуються фахівці та авторські колективи фахівців, які подали на конкурс проекти, що відповідають його умовам. Конкурс проводиться без обмеження кількості учасників.
5. Умови проведення конкурсу
5.1. Після оголошення конкурсу учасники повинні в місячний термін надати письмову заявку щодо участі у конкурсі та одержати у організатора конкурсу конкурсну документацію та вихідні дані для проектування, до яких входять:
- програма і умови конкурсу;
- ситуаційна схема у масштабі 1:2000;
- топоплан з нанесеними інженерними мережами у масштабі 1:500.
5.2. На конкурс подаються матеріали анонімно під девізом у формі шестизначного числа, що проставляється у верхньому правому кутку на перших сторінках усіх матеріалів проекту, у складі:
- ситуаційний план М 1:2000;
- схема генерального плану М 1:500, а також 1:1000 (в межах ареалу впливу історико-меморіального комплексу);
- містобудівний макет в масштабі 1:500 та макет будівлі музею 1:200, а також макет монумента М 1:20;
- інші ілюстративні матеріали (розгортки, перспективи тощо), необхідні для розкриття ідеї проекту;
- коротка пояснювальна записка (до 2-х сторінок формату А-4) щодо архітектурних рішень із зазначенням орієнтовної вартості комплексу;
- пропозиції щодо уточнення місця розташування комплексу;
- інші матеріали за пропозицією автора;
- конверт з девізом, зазначений шестизначним числом, у якому вказуються прізвища, імена, по-батькові виконавців, адреси, номери контактних телефонів, пропозиції щодо розподілу суми можливої премії між членами авторського колективу, завірені їх підписами, ідентифікаційні коди виконавців, розрахункові рахунки колективів виконавців та банківські реквізити.
Графічні матеріали подаються на планшетах формату А-1 (вертикального розташування) на твердій основі кількістю 8 планшетів (окрім макетів та моделей).
5.3. Ідея проекту Меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів в Україні - увічнення та вшанування пам'яті жертв голодоморів, забезпечення глибокого осмислення історичного минулого та посилення уваги суспільства до трагічних сторінок історії українського народу.
5.4. Завдання учасникам.
Розробка ескізного проекту Меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів в Україні має проводитись з урахуванням збереження унікального природного ландшафту на ділянці проектування. Рішення має включати в себе пропозиції щодо проекту Меморіального комплексу у складі Калинового гаю, монумента, музею та науково-методичного центру вивчення голодоморів в Україні загальною площею до 5,0 тис. кв. м, а також уточнення місця розташування Меморіального комплексу.
5.5. Форма подачі матеріалів:
- чорно-біла або кольорова графіка генплану, фасадів, розрізів, розгорток, панорамна розгортка з боку р. Дніпро, схеми планів на планшетах відповідного до масштабу розміру (обов'язкових - 8 планшетів);
- кількість додаткових планшетів - за бажанням автора. Всі планшети мають бути на твердій основі;
- макети (з матеріалів на вибір автора).
Матеріали, подані з порушенням вимог пп. 5.2, пп. 5.6 та пп. 5.7, допускатись до участі в конкурсі не будуть.
5.6. Аспекти, що мають бути висвітлені у конкурсних матеріалах:
- визначення оптимального об'ємно-просторового рішення в умовах складного рельєфу;
- вирішення транспортної та пішохідної схем;
- влаштування автостоянки згідно з нормами;
- комплексний благоустрій, озеленення та екологічне оздоровлення території та здійснення протизсувних заходів;
- пропозиції щодо інженерного забезпечення території;
- тактовне відношення до навколишнього середовища та унікального природного ландшафту.
5.7. Принципові вимоги, яким мають відповідати конкурсні рішення:
- органічне включення в ландшафт та історично сформоване середовище;
- комфортність середовища;
- яскрава образність, унікальність та оригінальність концептуальних пропозицій;
- розміщення об'єкта поза межами червоних ліній прилеглих вулиць і доріг та поза межами охоронних зон інженерних комунікацій;
- відповідність ідеї та меті конкурсу;
- композиційна узгодженість з ландшафтом, пам'ятками культурної спадщини, іншими будинками і спорудами, що оточують об'єкт проектування, врахування містобудівного значення місця розташування об'єкта.

................
Перейти до повного тексту