- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження і введення в дію Інструкції про порядок ведення первинного обліку роботи прокурора та форм такого обліку
З метою встановлення єдиних форм первинного обліку роботи прокурора та забезпечення достовірності показників статистичної звітності органів прокуратури, керуючись ст.
15 Закону України
"Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з другого кварталу 2005 року Інструкцію про порядок ведення первинного обліку роботи прокурора та форм первинного обліку роботи, що додаються.
2. Начальникам Головних управлінь, самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним і прирівняним до них прокурорам організувати вивчення положень Інструкції та належне ведення первинного обліку роботи у підпорядкованих прокуратурах.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників Генерального прокурора України згідно з розподілом обов'язків, прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів та Військово-Морських Сил України, міських, районних, міжрайонних і прирівняних до них прокурорів.
Наказ надіслати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним і прирівняним до них прокурорам, довести його до відома прокурорських працівників.
Накази Генерального прокурора України від 02.04.2004 N 39/12-ок "Про затвердження і введення в дію Інструкції про порядок ведення первинного обліку роботи прокурора та форм такого обліку" та від 17.11.2004 N 103/12-ок "Про вдосконалення ведення первинного обліку роботи прокурорів та слідчих" вважати такими, що втратили чинність.
Генеральний прокурор України державний радник юстиції 1 класу | С.Піскун |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Генерального
прокурора України
31.03.2005 N 20
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок ведення первинного обліку роботи прокурора
Загальні положення
1. В органах прокуратури система первинного обліку є джерелом одержання даних для складання державної статистичної звітності форми N П "Про роботу прокурора".
Первинний облік покликаний забезпечувати повноту та достовірність статистичних звітів і враховувати фактично виконану роботу за звітний період.
Дані, які містяться в документах первинного обліку, можуть використовуватися для аналізу результатів роботи, а також для здійснення контролю за прокурорською діяльністю.
2. Ведення передбачених наказом Генерального прокурора України форм первинного обліку роботи у відповідних органах прокуратури є обов'язковим.
3. Інструкція регламентує порядок ведення первинного обліку роботи прокурора і збирання даних для складання статистичного звіту форми N П.
4. Документами первинного обліку роботи прокурорів є книги, довідки, картки. Джерелом відомостей про роботу прокурора можуть бути також наглядові провадження, наряди, справи, матеріали перевірок, процесуальні та інші документи.
У книгах, довідках, картках первинний облік ведеться шляхом заповнення відповідних реквізитів за кінцевими результатами виконаних дій, передбачених статистичною звітністю. Записи в книгах, довідках і картках дають змогу зробити в кінці звітного періоду підрахунок по кожній позиції окремо, а в разі необхідності розшукати і самі матеріали.
Система первинного обліку роботи прокурора побудована таким чином, що може бути переведена на комп'ютерну обробку передбачених даних.
5. У прокуратурі ведеться, як правило, одна книга кожної форми первинного обліку роботи. У разі необхідності форми первинного обліку роботи прокурора з одного напрямку діяльності, наприклад, нагляду за додержанням законів органами, що ведуть боротьбу із злочинністю, можуть бути розміщені в одній книзі. Книги заповнюють працівники прокуратури, які виконали обліковану роботу. Якщо працівник виконує функції по різних напрямках прокурорської діяльності, то він повинен відображати дані про результати виконаної роботи у відповідних облікових документах.
6. Відповідальність за своєчасне і повне відображення в книзі обліку всіх даних покладається на одного з працівників прокуратури згідно з розподілом обов'язків. Цей працівник підбиває підсумок даних про виконану роботу за звітний період, підписує форму первинного обліку і подає прокурору або начальнику структурного підрозділу для внесення показників у статистичний звіт.
7. Міські, районні, міжрайонні та прирівняні до них прокурори перед включенням даних у статистичний звіт зобов'язані перевірити достовірність їх відображення у формах первинного обліку.
Відповідальність за організацію роботи по веденню первинного обліку покладається на керівників, що підписують статистичний звіт.
8. Керівники структурних підрозділів вищого рівня контролюють по напрямках діяльності ведення форм первинного обліку роботи у підпорядкованих прокуратурах.
9. Показники, пов'язані з роботою про охорону прав неповнолітніх у формах первинного обліку, відмічаються шляхом додатку до основних записів у рядках індексу "Н".
10. Показники первинного обліку роботи повинні формуватися в точній відповідності з вимогами, які встановлені інструкцією зі складання статистичного звіту про роботу прокурора.
Форми первинного обліку
11. Робота прокурора з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів органами влади і управління, місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, посадовими особами та громадянами відображається в книзі обліку роботи прокурора з нагляду за додержанням законів щодо прав і свобод громадян та захисту інтересів держави (додаток 1). Книга розроблена відповідно до таблиці 1 розділу 1 звіту форми N П "Про роботу прокурора" і забезпечує формування показників цього розділу.
У названій книзі обліку робота прокурора обчислюється за її кінцевими наслідками: після порушення кримінальної справи, закриття кримінальної справи за пп. 1, 2 ст.
6 КПК України, направлення до суду кримінальної справи в порядку ст.
232 КПК України, одержання повідомлення про розгляд із вжиттям заходів приписів та подань, про задоволення протесту, притягнення до відповідальності посадових осіб (дисциплінарної, адміністративної, матеріальної) за приписами, поданнями, постановами про порушення дисциплінарного провадження чи провадження про адміністративне правопорушення, даними реального стягнення за актами прокурорського реагування збитків, коштів і соціальних виплат.
У графі 2 вказується назва підприємства, установи чи організації, в яких виявлені порушення законів.
У графі 3 зазначається в чому полягає порушення, яку конкретно норму закону порушено, вжиті прокурором заходи щодо усунення виявлених порушень.
До графи 4 вносяться дані про кількість кримінальних справ, порушених прокурором за результатами перевірок додержання законів щодо прав і свобод громадян та захисту інтересів держави, та за якими статтями
Кримінального кодексу України.
До графи 5 вносяться дані про кількість кримінальних справ, закритих за пп. 1, 2 ст.
6 КПК України (із числа порушених прокурором за результатами перевірок додержання законів щодо прав і свобод громадян та захисту інтересів держави).
У графі 6 вказуються дані щодо направлення кримінальних справ до суду в порядку ст.
232 КПК України.
До графи 7 вносяться дані щодо кількості розглянутих із вжиттям заходів реагування подань та приписів, які внесені прокурором за результатами перевірок додержання законів щодо прав і свобод громадян та захисту інтересів держави.
У графі 8 вказується кількість задоволених протестів на незаконні правові акти чи дії посадових осіб із зазначенням, який конкретно акт чи норма акту скасовані (приведені у відповідність із законом), або вжиті заходи щодо приведення у відповідність із законом дій посадових осіб.
У графі 9 зазначається кількість посадових осіб, притягнутих до дисциплінарної, адміністративної чи матеріальної відповідальності за внесеними поданнями та приписами, винесеними постановами про порушення дисциплінарного провадження чи постановами про адміністративне правопорушення.
У графі 10 із загальної кількості посадових осіб, притягнутих до відповідальності, виділяються особи, притягнуті до адміністративної відповідальності.
Дані про відшкодовані збитки, кошти та інші соціальні виплати за приписами і поданнями зазначаються у графі 11.
У графі 12 подається сума відшкодованих збитків та коштів, які стягнуто безпосередньо до бюджету. До граф 11-12 включаються відшкодовані суми за наявності підтверджуючих документів.
12. Книга обліку позовів (заяв) прокурора до суду в порядку цивільного судочинства (додаток 2) розроблена відповідно до таблиці 4 розділу 2 звіту форми N П "Про роботу прокурора". Формування показників даної форми обліку проводиться з додержанням правил, викладених в Інструкції зі складання статистичного звіту "Про роботу прокурора". Облік ведеться тими прокурорами, які пред'явили позов (заяви), незалежно від того, яким судом вони розглянуті. Транспортні та інші прокурори, які пред'явили позови (заяви) до суду, також заповнюють усі графи цієї книги.
Якщо суд повернув позов (заяву), але прокурор повторно направив позов (заяву) до суду, то в цьому випадку в книзі напроти вказаного позову необхідно позначити дату його повторного направлення до суду.
Якщо прокурор повторно не направив до суду повернутий йому позов (заяву), то такий позов (заява) виключається з обліку, про що необхідно зробити відповідну відмітку в книзі.
У графі 3 книги обліку позовів (заяв) прокурора необхідно виділити позови прокурора, пред'явлені до посадових осіб про відшкодування за їх рахунок заподіяних збитків та про відшкодування збитків, заподіяних корупційними діяннями.
У графі 11 зазначаються дані про передачу рішення суду, яке набрало законної сили, для виконання в органи державної виконавчої служби. В цій графі зазначається сума, на яку передано для виконання рішення суду за позовом прокурора, або інші дані щодо дій по виконанню рішення суду згідно з резолютивною частиною рішення.
13. Форма первинного обліку позовів (заяв) прокурора до господарського суду (додаток 3) розроблена відповідно до таблиці 5 розділу 2 звіту форми N П "Про роботу прокурора". Формування показників цієї книги повинно виконуватися з додержанням правил, викладених в Інструкції зі складання статистичного звіту за формою N П "Про роботу прокурора". Дані книги заповнюються тими прокурорами, які пред'явили позов (заяву), незалежно від того, в якому господарському суді вони були розглянуті. Транспортні та інші прокурори, які подали позови (заяви) до господарського суду, також заповнюють усі графи цієї книги.
Якщо суд повернув позов (заяву), але прокурор після дооформлення повторно направив позов (заяву) до господарського суду, то в цьому випадку в книзі обліку напроти вказаного позову (заяви) необхідно поставити дату його повторного направлення.
Якщо прокурор повторно не направив до господарського суду повернутий йому позов (заяву), то такий позов (заява) виключаються з обліку, про що необхідно вказати у книзі.
У графі 11 зазначаються дані про передачу рішення суду, яке набрало законної сили, для виконання в органи державної виконавчої служби. В цій графі зазначається сума, на яку передано для виконання рішення суду за позовом прокурора, або інші дані щодо дій на виконання рішення суду згідно з резолютивною частиною рішення.
Книги первинного обліку роботи прокурора NN 2 та 3 побудовані таким чином, що дає можливість вести повний облік роботи й аналізувати участь прокурора у розгляді справ по першій інстанції в порядку цивільного та господарського судочинства.
14. Форма первинного обліку даних про реальне виконання рішень суду за позовами прокурора у цивільному судочинстві (додаток 4) розроблена відповідно до таблиці 4 розділу 2 звіту форми N П "Про роботу прокурора". Формування цієї книги повинно виконуватися з додержанням правил, викладених в Інструкції зі складання статистичного звіту за формою N П "Про роботу прокурора". Дані книги заповнюються тими прокурорами, котрі пред'явили позов (заяву), незалежно від того, де виконуються рішення суду.
15. Форма первинного обліку даних про реальне виконання рішень суду за позовами прокурора у господарському судочинстві (додаток 5) розроблена відповідно до таблиці 5 розділу 2 звіту форми N П "Про роботу прокурора". Формування цієї книги повинно виконуватися з додержанням правил, викладених в Інструкції зі складання статистичного звіту за формою N П "Про роботу прокурора". Дані книги заповнюються тими прокурорами, котрі пред'явили позов (заяву), незалежно від того, де виконуються рішення суду.
16. Форма первинного обліку роботи прокурора у розгляді справ по першій інстанції в порядку цивільного судочинства (додаток 6) розроблена відповідно до таблиці 6 розділу 2 звіту форми N П. Ця книга заповнюється тим прокурором, який пред'явив позов, та що брав участь у розгляді справи в суді незалежно від місця його знаходження.
17. Форма первинного обліку роботи прокурора у розгляді справ по першій інстанції в порядку господарського судочинства (додаток 7) розроблена відповідно до таблиці 6 розділу 2 звіту форми N П. Ця книга заповнюється тим прокурором, який пред'явив позов, та прокуратурою, представник якої брав участь у розгляді справи в суді незалежно від місця його знаходження.
18. Облік участі прокурора у розгляді цивільних справ апеляційною інстанцією (додаток 8) відображається в книзі обліку, яка повинна бути заведена в прокуратурах АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя, в інших прирівняних до них прокуратурах, а також у Генеральній прокуратурі України.
19. Участь прокурора у розгляді господарських справ апеляційною інстанцією (додаток 9) відображається в книзі обліку, яка повинна бути заведена в прокуратурах АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя, в інших прирівняних до них прокуратурах, а також у Генеральній прокуратурі України.
Форми первинного обліку роботи прокурора NN 4-9 розроблені відповідно до таблиць 6-7 розділу 2 звіту форми N П. Формування даних повинно проводитися з додержанням правил, викладених в Інструкції зі складання статистичного звіту за формою N П "Про роботу прокурора". Відомості про задоволені або відхилені подання заповнює прокурор, який брав участь у розгляді їх судом. Показники про розгляд подань заповнюються у книгах обліку тих прокуратур, прокурори яких внесли ці подання.
20. Участь прокурора у розгляді цивільних справ касаційною інстанцією (додаток 10) відображається в книзі обліку, яка повинна бути заведена в прокуратурах АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя, в інших прирівняних до них прокуратурах, а також у Генеральній прокуратурі України.
21. Участь прокурора у розгляді господарських справ касаційною інстанцією відображається в книзі обліку (додаток 11), яка повинна бути заведена в прокуратурах АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя, в інших прирівняних до них прокуратурах, а також у Генеральній прокуратурі України.
22. Облік внесених та розглянутих апеляційних та касаційних подань (скарг), заяв за нововиявленими та винятковими обставинами на рішення суду у цивільних справах відображається в книзі (додаток 12), яка повинна бути заведена в прокуратурах АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя, в інших прирівняних до них прокуратурах, а також у Генеральній прокуратурі України.
23. Облік внесених та розглянутих апеляційних та касаційних подань (скарг), подань про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами на рішення суду у господарських справах відображається в книзі (додаток 13), яка повинна бути заведена в прокуратурах АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя, в інших прирівняних до них прокуратурах, а також у Генеральній прокуратурі України.
24. Форма первинного обліку позовів (заяв) до органів прокуратури та її посадових осіб (додаток 14) розроблена відповідно до таблиці 6 розділу 2 звіту форми N П "Про роботу прокурора". Формування показників цієї книги повинно виконуватися з додержанням правил, викладених в Інструкції зі складання статистичного звіту за формою N П "Про роботу прокурора". Відомості про розгляд справ заповнює прокурор, який брав участь у їх розгляді судом.
25. Книга обліку документів прокурорського реагування (протестів, подань, приписів), внесених з питань нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень (додаток 15) розроблена відповідно до таблиці 1 розділу 1 статистичного звіту (рядок 39) форми N П.
26. Форма первинного обліку роботи прокурора з нагляду за законністю порушення, закриття справ, зупинення слідства і дізнання (додаток 16) розроблена відповідно до таблиці 8 розділу 3 форми N П звіту "Про роботу прокурора".
Формування показників, які містяться в даній формі первинного обліку, повинно проводитися з додержанням правил, викладених в Інструкції зі складання статистичної звітності "Про роботу прокурора".
У кожній з граф даної книги відображаються дії прокурора, передбачені статистичним звітом, а саме: номер справи, дата винесення процесуального документу або виконання дії по справі, статті
Кримінального кодексу і номер провадження. Для позначення органу, по справі якого прокурором прийнято відповідне рішення, необхідно вказати індекс цього органу: слідчий прокуратури - СП, слідчий МВС - СМ, податкової міліції - СПМ, органів дізнання - Д, служби безпеки - СБ, митних органів - МО, прикордонної служби - ПС, Міністерства оборони - МінО, Міністерство надзвичайних ситуацій - МНС. Індекс органу ставиться разом з номером кримінальної справи.
Підрахунок кількості винесених процесуальних документів або здійснених процесуальних дій прокурора проводиться в кінці звітного періоду по органах відповідно до індексів у кожній із граф окремо.
................Перейти до повного тексту