- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної
прокуратури
N 21 від 06.04.2005 )
Про Положення про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України
З метою поліпшення наукового-методичного забезпечення організації і діяльності органів прокуратури України, сприяння ефективній реалізації вимог наказів Генерального прокурора України, підвищення рівня аналітичної, методичної та правотворчої діяльності, керуючись ст.
51 Закону України
"Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 03 березня 2004 року Положення про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України (додається).
2. Голові науково-методичній ради при Генеральній прокуратурі України забезпечити ознайомлення членів науково-методичної ради з цим Положенням та дотримання його вимог.
3. Наказ Генерального прокурора України від 21 березня 2002 року N 22 "Про Положення про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України" вважати таким, що втратив чинність.
Генеральний прокурор України державний радник юстиції 1 класу | Г.А.Васильєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального
прокурора України
03.03.2004 N 26/12-ок
ПОЛОЖЕННЯ
про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України
1. Загальні положення
1.1. Науково-методична рада (надалі - Рада) - постійно діючий дорадчий орган при Генеральній прокуратурі України, який утворюється на підставі частини другої статті
51 Закону України
"Про прокуратуру" для вивчення пропозицій щодо поліпшення організації діяльності органів прокуратури.
1.3. Положення про Раду, її персональний склад затверджуються наказом Генерального прокурора України. Організовує роботу Ради її голова.
1.4. Члени Ради працюють на громадських засадах.
1.5. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Ради за дорученням її голови здійснюється відповідальним секретарем Ради спільно з управлінням справами Генеральної прокуратури України.
2. Основні завдання Ради
2.1. Вивчення пропозицій щодо поліпшення організації роботи органів прокуратури, сприяння ефективній реалізації вимог наказів Генерального прокурора України, підвищення рівня аналітичної, методичної діяльності прокуратури, впровадження результатів наукових досліджень у прокурорсько-слідчу практику.
2.2. Обговорення та розроблення науково-обґрунтованих рекомендацій з проблемних питань прокурорського нагляду, правотворчої діяльності та правозастосовчої практики.
2.3. Вивчення та розгляд методичних рекомендацій з питань організації прокурорського-слідчої діяльності, розроблених Академією прокуратури при Генеральній прокуратурі України, структурними підрозділами, підпорядкованими прокурорами; підготовка висновків щодо їх доцільності, обґрунтованості, якості та відповідності законодавству.
2.4. Обговорення пропозицій щодо впровадження в діяльність органів прокуратури найбільш досконалих форм і методів роботи, схвалення інформаційних листів про позитивний досвід прокурорсько-слідчої роботи, висловлення рекомендацій щодо його поширення.
2.5. Вивчення та розгляд законодавчих пропозицій, проектів законів та інших нормативних актів, опрацювання коментарів до законодавства, обговорення цих питань на засіданні Ради.
2.6. Розробка спільно з іншими правоохоронними органами узгоджених пропозицій щодо законопроектів у сфері боротьби зі злочинністю та охороні правопорядку.
2.7. Проведення наукової експертизи щодо спірних або недостатньо урегульованих питань застосування законів, які стосуються діяльності органів прокуратури, розробка відповідних рекомендацій.
2.8. Участь в організації та проведенні науково-практичних конференцій і семінарів, у тому числі міжнародних, "круглих столів" та інших заходів з актуальних правових проблем.
2.9. Координація діяльності методичних рад прокуратур обласного рівня, надання їм консультативної допомоги.
2.10. Підтримання зв'язків з аналогічними структурами інших правоохоронних органів та юридичних науково-дослідних інститутів і навчальних закладів, взаємодія з Вченою радою Академії прокуратури України.
3. Структура й склад Ради
3.1. Раду очолює голова - один із заступників Генерального прокурора України відповідно до наказу про розподіл обов'язків між керівниками Генеральної прокуратури України.
3.2. До її складу входять відповідальний секретар і члени Ради з числа найбільш кваліфікованих працівників прокуратури й науковців.
3.3. Обов'язки відповідального секретаря виконує один із членів Ради.
3.4. У разі необхідності Рада утворює зі свого складу тимчасові робочі групи, а також залучає до їх роботи працівників прокуратури, правоохоронних та інших державних органів, науковців.
4. Повноваження голови Ради
4.1. Голова Ради:
- організовує роботу Ради відповідно до цього Положення та за дорученням Генерального прокурора України;
- доповідає Генеральному прокурору України про результати діяльності Ради та ініціює пропозиції щодо їх реалізації;
- приймає рішення про винесення питань на розгляд Ради;
- входить з пропозиціями від імені Ради про розгляд на колегії Генеральної прокуратури України актуальних питань;
- забезпечує підготовку засідань Ради з питань, що виносяться на її розгляд;
- скликає засідання Ради, забезпечує повідомлення членів Ради про час скликання засідання та порядок денний, веде засідання Ради;
- дає доручення відповідальному секретарю і членам Ради з питань, що розглядаються на її засіданнях;
- підписує рішення Ради та протоколи її засідань;
- дає доручення керівникам структурних підрозділів Генеральної прокуратури та підпорядкованих прокуратур, що випливають з рішень Ради стосовно їх діяльності;
- забезпечує розгляд звернень науковців, членів Ради, керівників структурних підрозділів, що надходять до Ради;
- представляє Раду у відносинах з правоохоронними органами, науковими, юридичними навчальними закладами, іншими відомствами та організаціями.
4.2. Голова Ради здійснює інші повноваження відповідно до Закону України
"Про прокуратуру", наказів і розпоряджень Генерального прокурора України, цього Положення.
................Перейти до повного тексту