1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
14.10.2003 N 12-14/427
Про витрати бюджетної установи на утримання службового автомобіля
(Витяг)
...Фінансово-господарська діяльність будь-якої бюджетної установи здійснюється за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету на підставі єдиного кошторису доходів і видатків (далі - кошторис), який складається відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. N 228 (далі - Порядок N 228). Відповідно до кошторису, який є основним плановим документом і надає повноваження бюджетній установі щодо отримання доходів і здійснення видатків, установа визначає обсяг і спрямування коштів для виконання своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік, відповідно до бюджетних призначень (п. 1 Порядку).
Планування та здійснення витрат на утримання автомобіля бюджетною установою проводиться за кодом економічної класифікації видатків 1135 "Оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів" відповідно до затверджених кошторисних призначень. Як встановлено Роз'ясненням щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету (додаток до листа Держказначейства України від 18.01.2002 р. N 07-07/92-353, виданого на виконання наказу Міністерства фінансів України від 27.12.2001 р. N 604 "Про бюджетну класифікацію та її запровадження"), за кодом 1135 здійснюються видатки на утримання транспорту, видатки з доставки працівників на роботу власним та орендованим транспортом, придбання пально-мастильних матеріалів, у тому числі для сільськогосподарської техніки, поточний ремонт автомобілів та транспортних засобів, планово-технічне обслуговування; придбання запчастин до транспортних засобів, які за своєю вартістю за одиницю (комплект) не належать до основних засобів; а також видатки на страхування автомобіля, проїзд по платних дорогах (тунелях), інші збори, які передбачені нормативними та законодавчими актами, плата збору за забруднення навколишнього середовища залежно від використаного пального, оформлення прав водія, страхування та медичний огляд водіїв; технічний огляд транспортного засобу; податок із власників транспортних засобів, оренда транспортних засобів тощо.
До цього коду належить також збір на обов'язкове пенсійне страхування, що стягується у випадку придбання автомобілів. Водночас видатки з найму транспорту для будівельних робіт і капітального ремонту будівель належать до капітального будівництва та капітального ремонту, а не до коду 1135.
Джерело придбання службового автомобіля (загальний чи спеціальний фонд) не впливає на те, за рахунок коштів якого фонду (загального чи спеціального) бюджетна установа має здійснювати видатки на утримання автомобіля. Як зазначено вище, видатки бюджетної установи мають здійснюватися відповідно до кошторису, складеного та затвердженого згідно з Порядком N 228.
Тобто можливі такі варіанти. Перший - придбаний автомобіль (50 відсотків оплачено за рахунок коштів загального фонду, 50 - спеціального) використовується для здійснення основної діяльності бюджетної установи і не задіяний у наданні платних послуг. У цьому випадку утримання автомобіля бюджетна установа може проводити у межах виділених асигнувань. У разі незабезпеченості витрат на утримання службового автомобіля коштами загального фонду такі витрати можуть здійснюватися також за рахунок спеціального фонду. При цьому слід мати на увазі, що до кошторисів можуть включатися тільки видатки, передбачені законодавством, необхідність яких обумовлена характером діяльності установи. Крім того, необхідно додержуватися послідовності здійснення видатків спеціального фонду: за визначеною метою, на погашення заборгованості установи та на проведення заходів, пов'язаних з виконанням основних функцій, які не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду. Оскільки такі видатки планується проводити за рахунок надходжень спеціального фонду, вони передбачаються в спеціальному фонді кошторису (пункти 20, 23 Порядку N 228).

................
Перейти до повного тексту