1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Науково-технічна рада
Р І Ш Е Н Н Я
09.12.2002 N 12
Про Тимчасові методичні рекомендації щодо визначення вартості ремонту і модернізації пасажирських та вантажних ліфтів, які використовуються в будинках житлового та цивільного призначення
Науково-технічна рада В И Р І Ш И Л А:
1. Схвалити і рекомендувати до застосування представлені Управлінням експлуатації житлового фонду Держжитлокомунгоспу за погодженням з Держбудом України Тимчасові методичні рекомендації щодо визначення вартості ремонту і модернізації пасажирських та вантажних ліфтів, які використовуються в будинках житлового та цивільного призначення, розроблені у зв'язку з введенням в дію Доповнення N 3 до ДБН Д.1.1-1-2000 "Правила визначення вартості будівництва".
2. Управлінню експлуатації житлового фонду Держжитлокомунгоспу (Кірюшин В.М.) забезпечити доведення зазначених Тимчасових методичних рекомендацій до заінтересованих організацій.
Голова НТР Г.М.Семчук
СХВАЛЕНО
Рішення НТР Державного
комітету України з питань
житлово-комунального
господарства
09.12.2002 N 12
Тимчасові методичні рекомендації щодо визначення вартості ремонту і модернізації пасажирських та вантажних ліфтів, які використовуються в будинках житлового та цивільного призначення*
--------------
* В подальшому - ремонту і модернізації пасажирських та вантажних ліфтів.
I. Загальна частина
1.1 Тимчасові методичні рекомендації розроблено у зв'язку з різним рівнем технічної готовності учасників інвестиційного процесу до визначення вартості ремонту ліфтів за однорівневою системою ціноутворення.
1.2 Положення методичних рекомендацій дозволяють визначати (до введення в дію ресурсних елементних кошторисних норм на ремонт ліфтів) вартість ремонту і модернізації пасажирських та вантажних ліфтів на всіх стадіях їх здійснення відповідно до Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000 з урахуванням Доповнення N 3) з використанням показників трудовитрат, наведених у "Каталоге унифицированных единичных расценок на ремонт пассажирских и грузовых лифтов и подъемников", затвердженому наказом Мінжитлокомунгоспу України від 27 листопада 1984 року N 329 (в подальшому КУЕР).
1.3 Кошторисна документація, розроблена відповідно до положень цих Тимчасових методичних рекомендацій, в подальшому використовується як інвесторська кошторисна документація, а також для розрахунків за обсяги виконаних робіт.
1.4 інвесторська кошторисна документація, розроблена відповідно до положень цих Тимчасових методичних рекомендацій, обов'язковому перегляду не підлягає.
II. Визначення прямих витрат в інвесторській кошторисній документації
2.1 Прямі витрати визначаються з використанням нормативної бази КУЕР з урахуванням рекомендацій, наведених далі. Норми на окремі види робіт, не охоплені КУЕР, розробляються додатково.
2.1.1 Заробітна плата (основна та додаткова) робітників, зайнятих на ремонті та модернізації ліфтів, визначається на підставі трудовитрат, зазначених в КУЕР, збільшених в 1,4 раза, та вартості людино-години, яка відповідає середньому нормативному розряду робіт 3,8. Час використання робітниками-ремонтниками механізованого знаряддя, що застосовується під час виконання робіт (лебідки, домкрати, талі тощо), включено до норм трудовитрат робітників-ремонтників.
Вартість людино-години згаданих робітників на об'єктах, ремонт яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ та організацій державної власності, приймається за погодженням із замовником, як правило, в межах, рекомендованих Держбудом України, а на об'єктах, ремонт яких здійснюється за рахунок інших джерел фінансування - за погодженням із замовником.
2.1.2 Для врахування ускладнених умов виконання робіт до трудовитрат робітників, визначених відповідно до п. 2.1.1 цих Тимчасових методичних рекомендацій, застосовуються такі коефіцієнти:
- в будівлях, що експлуатуються, в діючих цехах - 1,1;
- при особливо незручних умовах праці - 1,5;
- при температурі повітря на робочому місці вище 40 градусів - в приміщеннях, а також при виконанні робіт в діючих цехах підприємств зі шкідливими умовами праці, де робітникам підприємств скорочено робочий день, а робітники, зайняті на ремонті, мають робочий день звичайного продовження - 1,25.
Примітки:
1. Застосування зазначених коефіцієнтів при складанні кошторисної документації має обгрунтовуватись дефектними відомостями, а при розрахунках за виконані роботи - актами, що фіксують дійсні умови виконання робіт.
2. При виконанні робіт в умовах, перелічених в п. 2.1.2, може застосовуватись тільки один з коефіцієнтів.
2.1.3 Кошторисна вартість матеріалів, виробів та запасних частин визначається на підставі потреби в них, розрахованої виходячи з обсягів робіт за дефектними актами, та обгрунтованих поточних цін на матеріали, які враховують відпускну ціну, вартість тари, упаковки, реквізиту, транспортування і вантажних робіт, заготівельно-складські витрати.

................
Перейти до повного тексту