- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
Затверджено Аудиторською
палатою України 17.02.94 р.
протокол N 12
Положення про ліцензування аудиту
1. Загальні положення
1.1. Дане Положення розроблено відповідно до Закону України
"Про аудиторську діяльність", інших актів законодавства та Статуту Аудиторської палати України.
Положення регулює умови і порядок видачі ліцензій на заняття аудитом.
1.2. Ліцензія (дозвіл) на проведення аудиту є документом, що підтверджує право її власника (юридичної або фізичної особи) на заняття аудитом на території України з дотриманням вимог Закону України "Про аудиторську діяльність" та даного Положення.
1.3. Ліцензування аудиту (видачу ліцензій) здійснює Аудиторська палата України.
2. Ліцензія
2.1. Ліцензія видається за встановленою формою. Вона повинна містити такі реквізити:
2.1.1. найменування органу, який її видав;
2.1.2. прізвище, ім'я та по батькові (якщо ліцензія видається фізичній особі), найменування аудиторської фірми, підприємства (якщо ліцензія видається юридичній особі);
2.1.3. запис про надання права (дозволу) здійснювати аудит відповідно до отриманого сертифікату;
2.1.4. реєстраційний номер ліцензії та дату її видачі;
2.1.5. термін дії ліцензії;
2.1.6. підпис Головуючого на засіданні Аудиторської палати України та підпис завідуючого секретаріатом Аудиторської палати України.
2.2. Термін чинності ліцензій на заняття аудиторською діяльністю не може перевищувати п'яти років.
2.3. За видачу ліцензії стягується плата у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат, яка спрямовується до державного бюджету.
3. Отримувачі ліцензій
3.1. Ліцензії (дозволи) на заняття аудитом видаються юридичним та фізичним особам України.
3.2. Ліцензії на заняття аудитом аудиторським фірмам (аудиторам) видаються загального зразка. При цьому аудиторські послуги надаються відповідно до серії чинного сертифікату.
3.3. Видача ліцензії на заняття аудитом одноособово здійснюється при наявності у отримувача відповідного чинного сертифікату Аудиторської палати України та документу, що підтверджує реєстрацію його як підприємця.
3.4. Видача ліцензії аудиторській фірмі здійснюється за умови, якщо в ній працює хоча б один аудитор. При цьому керівник фірми обов'язково повинен бути аудитором (мати чинний сертифікат), а загальний розмір частки засновників (учасників, акціонерів), як фізичних, так і юридичних осіб, які не є аудиторами, у статутному фонді не може перевищувати 30 відсотків.
3.5. Аудиторам забороняється безпосередньо займатися торговельною, посередницькою та виробничою діяльністю, що не виключає їх права отримувати дивіденди від акцій та доходи від інших корпоративних прав.
4. Порядок видачі ліцензій
4.1. Для отримання ліцензії на право заняття аудиторською діяльністю аудиторська фірма (аудитор) після державної реєстрації фірми (окремого аудитора як суб'єкта підприємницької діяльності) подають до Аудиторської палати України клопотання, в якому повинно бути вказано:
- прізвище, ім'я та по батькові (якщо ліцензія видається фізичній особі), найменування аудиторської фірми, підприємства (якщо ліцензія видається юридичній особі);
- юридичну та поштову адресу (місцезнаходження);
- відомості про сертифікат (сертифікати), відповідно до якого видається ліцензія, прізвище, ім'я та по батькові особи (осіб - для аудиторської фірми), якій видано сертифікат; серія та номер сертифікату (сертифікатів); дата видачі та термін його (їх) дії;
- відомості про всіх засновників (учасників, акціонерів) аудиторської фірми з числа аудиторів (прізвище, ім'я та по батькові; серія та номер сертифікату; дата видачі та термін його дії, частка в статутному фонді фірми).
4.2. Одночасно з клопотанням подаються:
- оригінали або нотаріально завірені копії засновницьких документів та реєстраційного свідоцтва аудиторської фірми (свідоцтва про реєстрацію окремого аудитора як суб'єкта підприємницької діяльності);
- копія платіжного документу про перерахування до державного бюджету плати за ліцензування.
4.3. Подані документи на отримання ліцензії розглядаються Секретаріатом не більше 5 днів з моменту їх надходження. За наслідками розгляду документів завідуючим Секретаріатом АПУ виноситься письмовий висновок.
4.4. Рішення про видачу ліцензії або відмова в видачі приймаються, а також видача здійснюються в термін, що не перевищує 40 днів з дня подачі клопотання і представлення необхідних документів в Секретаріат Аудиторської палати України.
4.5. Підставою для відмови у видачі ліцензії аудиторській фірмі або окремому аудитору може бути невідповідність документів, що подаються до Аудиторської палати України вимогам чинного законодавства та даному Положенню.
4.6. Рішення про відмову у видачі ліцензії аудиторській фірмі (окремому аудитору) повідомляється в письмовій формі з зазначенням причин відмови.
4.7. Після усунення виявлених недоліків аудиторська фірма (окремий аудитор) в місячний термін з дня прийняття рішення про відмову мають право подати до Аудиторської палати України повторне клопотання про видачу ліцензії.
4.8. Завідуючий Секретаріатом Аудиторської палати України до кожного засідання палати готує письмову інформацію про видачу і відмову у видачі ліцензій. Причини відмови підтверджуються документально.
................Перейти до повного тексту