1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Н А К А З
N 117 від 28.11.2000
м.Київ
Про проведення розрахунків, передбачених абзацом 1 частини 4 статті 60 Закону України "Про Державний бюджет України на 2000 рік" ( 1458-14 )
Для забезпечення проведення розрахунків, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 13.11.2000 N 1692 "Про затвердження Порядку погашення заборгованості Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів за військове майно (роботи, послуги)",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Регламент погашення заборгованості Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів за військове майно (роботи, послуги) (далі - Регламент), який додається.
2. Начальникам Управлінь Державного казначейства України у Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, начальнику Управління видатків державного бюджету та цільових фондів (Т.М. Шкляренко) та виконуючому обов'язки начальника Операційного управління (В.О. Шевчук) Державного казначейства України забезпечити дотримання Регламенту усіма учасниками розрахунків.
3. Цей наказ набуває чинності з дня підписання і діє до 28 грудня 2000 року.
Голова О.І.Кірєєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
казначейства України
28.11.2000 N 117
РЕГЛАМЕНТ
погашення заборгованості Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів за військове майно (роботи, послуги)
1. Визначення днів проведення розрахунків.
1.1. Усі розрахунки згідно цього Регламенту проводяться уповноваженим банком та його установами 11 та 18 грудня 2000 року.
1.2. Державне казначейство України може визначити додаткові дні розрахунків.
1.3. Учасники розрахунків до вказаних дат у п.1.1. цього Регламенту організовують підготовчу роботу щодо надання органам Державного казначейства України та уповноваженому банку і його установам необхідних документів з урахуванням вимог нормативно-правових актів з питань проведення зазначених розрахунків та згідно до умов цього Регламенту.
2. Відкриття рахунків для проведення розрахунків.
2.1. Державне казначейство України відкриває на своє ім'я в уповноваженому банку рахунок за балансовим рахунком N 2513 Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України.
2.2. Управління Державного казначейства у Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі відкривають на своє ім'я в установах уповноваженого банку такі рахунки:
2.2.1. для обліку доходів державного бюджету за балансовим рахунком N 2510 Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України в розрізі кодів бюджетної класифікації за доходами згідно додатку 6 до цього наказу;
2.2.2. для обліку видатків державного бюджету за балансовим рахунком N 2513 Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України;
2.3. Управлінням Державного казначейства, Операційному управлінню Держказначейства довести до відома учасників розрахунків реквізити рахунків, відкритих на їх ім'я згідно цього Регламенту.
2.4. Кредитори (учасники боргового зобов'язання) відкривають на своє ім'я в уповноваженому банку та його установах рахунки за балансовим рахунком N 2602 Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України.
2.5. Після проведення розрахунків усі рахунки закриваються.
3. Функції відділень Державного казначейства України при організації розрахунків.
3.1. Боржник подає відділенню Державного казначейства (за місцем надання звітності Державному казначейству України) 4-й примірники акта звіряння розрахунків (додаток 1 до цього наказу).
3.2. Відділення Державного казначейства звіряє суму заборгованості, відображену в поданому акті звіряння розрахунків (додаток 1 до цього наказу), із сумою заборгованості по загальному фонду державного бюджету на 01.01.2000 за відповідними кодами бюджетної класифікації видатків (додаток 8 до цього наказу) відображену у звіті бюджетної установи за 1999 рік.
3.3. Відділення Державного казначейства погоджує усі примірники наданого акта звіряння розрахунків (додаток 1 до цього наказу) за умови, коли:
- сума заборгованості, відображена в поданому акті (додаток 1 до цього наказу), не перевищує суми кредиторської заборгованості по загальному фонду державного бюджету на 01.01.2000 за відповідними кодами бюджетної класифікації видатків відображеної у звіті бюджетної установи за 1999 рік;
- сума заборгованості, відображена в поданому акті (додаток 1 до цього наказу), є непогашеною протягом 2000 року;
- кредитор є безпосереднім постачальником боржника, інше забороняється.
3.4. 3-и примірники погодженого акта звіряння розрахунків (додаток 1 до цього наказу) відділення Державного казначейства повертає боржнику, 1-ин примірник залишає собі.
3.5. Територіальні управління Державного казначействата та Операційне управління Державного казначейства виконують функції відділень Державного казначейства у випадку, коли боржник обслуговується через ці органи.
3.6. Управління видатків державного бюджету та цільових фондів Державного казначейства виконує функції відділень Державного казначейства у випадку коли фінансування видатків боржника здійснюється централізовано.
4. Функції управлінь Державного казначейства України при організації розрахунків.
4.1. Організація роботи з боржником.
4.1.1. Боржник надає територіальному управлінню Державного казначейства, яке здійснює видатки з держбюджету та Операційному управлінню Державного казначейства України:
- один примірник акту звіряння розрахунків (додаток 1 до цього наказу), погоджений відділенням Державного казначейства;
- шість примірників витягу з єдиного реєстру кредиторської та податкової заборгованості (додаток 4 до цього наказу), які складаються на підставі Єдиного реєстру кредиторської та податкової заборгованості;
- платіжні доручення на перерахування коштів кредитору;
4.1.2. Управління Державного казначейства, Операційне управління Державного казначейства України погоджують витяг з єдиного реєстру кредиторської та податкової заборгованості (додаток 4 до цього наказу):
1-й примірник залишає собі;
2-й примірник повертає боржнику;
3-й примірник повертає боржнику для передачі кредитору;
4-й примірник повертає боржнику для передачі учаснику боргового зобов'язання;
5-й примірник повертає боржнику для передачі до установи уповноваженого банку, в якій відкрито рахунки з обліку видатків на ім'я управління Державного казначейства;
6-й примірник повертає боржнику для надання управлінню Державного казначейства, яке має подати в установу уповноваженого банку платіжне доручення на перерахування коштів з рахунків з обліку доходів державного бюджету на рахунки з обліку видатків управління Державного казначейства, яке завірило витяг з єдиного реєстру кредиторської та податкової заборгованості.
4.2. Організація роботи з кредитором (учасником боргового зобов'язання).
4.2.1. Кредитор надає управлінням Державного казначейства, а саме відділу доходів (за місцем реєстрації кредитора як платника податків):
- оригінал та дві копії довідки про податкову заборгованість за встановленою формою, надану органом державної податкової служби (за місцем реєстрації платника податків);
- в разі потреби - акт звіряння розрахунків між кредитором та учасником боргового зобов'язання (додаток 3 до цього наказу), який залишається в управлінні Державного казначейства.
4.2.2. Учасник боргового зобов'язання управлінням Державного казначейства, а саме відділу доходів (за місцем реєстрації учасника боргового зобов'язання як платника податків):
- оригінал та 2-і копії довідки про податкову заборгованість за встановленою формою, надану органом державної податкової служби (за місцем реєстрації платника податків);
- акт звіряння розрахунків між кредитором та учасником боргового зобов'язання (додаток 3 до цього наказу), який залишається в управлінні Державного казначейства.
4.2.3. Управління Державного казначейства (відділ доходів) реєструє довідку про податкову заборгованість в журналі реєстрації довідок про податкову заборгованість кредиторів та учасників боргового зобов'язання, яка утворилася станом на 1 січня 2000 р. (додаток 5 до цього наказу), оригіналі довідки залишає собі для контролю погашення податкової заборгованості, завіряє обидва примірники копій довідки, з яких 1-й примірник повертає кредитору (учаснику боргового зобов'язання), 2-й примірник передає до установи уповноваженого банку, в якій відкрито рахунки з обліку доходів на ім'я управління Державного казначейства.
4.2.4. Довідка про податкову заборгованість завіряється шляхом проставлення на копії довідки слів "З оригіналом вірно", дати завірення, порядкового номеру по журналу реєстрації, посади, підпису (розшифровки підпису) посадової особи, яка завіряє довідку, та гербової печатки.
4.3. Організація роботи з контрольно-ревізійними органами та органами державної податкової служби України.
4.3.1. Управління Державного казначейства взаємодіють з обласними управліннями контрольно-ревізійної служби щодо сумнівної кредиторської заборгованості, зафіксованої в актах звіряння розрахунків (додаток 1 до цього наказу).
4.3.2. Управління Державного казначейства взаємодіють з обласними управліннями Державної податкової служби щодо сумнівної податкової заборгованості.
4.4. Організація роботи з банком.
4.4.1. Управління Державного казначейства, яке здійснює видатки, та Операційне управління Державного казначейства України, подають згідно до узгодженої схеми розрахунків (додаток 4 до цього наказу) до установи уповноваженого банку платіжне доручення на перерахування коштів зі свого рахунку, відкритого за балансовим рахунком 2513, на рахунок кредитора, відкритий за балансовим рахунком 2602.
4.4.2. Управління Державного казначейства, яке відображає в обліку проведені операції як отримані доходи, подає згідно до узгодженої схеми розрахунків (додаток 4 до цього наказу) до установи уповноваженого банку платіжне доручення на перерахування коштів з відповідного рахунку, відкритого на його ім'я за балансовим рахунком 2510, на рахунок 2513, відкритий на ім'я Управління Державного казначейства, яке здійснює видатки.
4.4.3. Кредитор (учасник боргового зобов'язання) подає згідно до узгодженої схеми розрахунків (додаток 4 до цього наказу) до установи уповноваженого банку платіжні доручення на сплату податків.
4.4.4. При погашенні заборгованості з податку на прибуток кредитор (учасник боргового зобов'язання):
- перераховує кошти в сумі 1,5% від узгодженої суми до взаєморозрахунку із свого розрахункового рахунка на рахунок, відкритий на ім'я органу Державного казначейства України за оалансовиим рахунком N 2502 за кодом бюджетної класифікації 11021200 символ звітності 020 "Відрахування від суми податку на прибуток для фінансування житлового будівництва для військовослужбовців", за місцем реєстрації платника податків;
- при перерахуванні зазначених коштів додатково зазначає в призначенні платежу "Стаття 60/1/4" та "1.5% стаття 22.3 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"";
- надає установі уповноваженого банку та управлінню Державного казначейства копію проведеного банком платіжного доручення на сплату 1.5% податку на прибуток на вищезазначений рахунок.
Додаток 1
до наказу Державного
казначейства України
28.11.2000 N 117
Акт від "_____"________________ 2000 р.
звіряння розрахунків між _________________________________________
(назва суб'єкта господарювання)
та розпорядником коштів державного бюджету _______________________
(назва бюджетної
______________________ за __________________________________.
установи, організації) (військове майно, роботи, послуги)
Згідно з показниками обліку отриманого військового майна (робіт,
послуг) та затвердженими тарифами і цінами станом на "01" січня
2000 р. визначається кредиторська заборгованість за ______________
(військове
_______________________ в сумі __________________ грн.
майно, роботи, послуги)
Заборгованість, яка залишилась не погашеною на дату складання
цього акту, становить ______________________ грн.
До взаєморозрахунку:
------------------------------------------------------------------
| Назва кредитора | Сума (грн.) |
|--------------------------------------+-------------------------|
| 1 | 2 |
|--------------------------------------+-------------------------|
| | |
|--------------------------------------+-------------------------|
| | |
|--------------------------------------+-------------------------|
| | |
|--------------------------------------+-------------------------|
|УСЬОГО | |
------------------------------------------------------------------
Коди (заповняються бюджетною КВК __________________
установою, організацією) КФК __________________
КЕКВ _________________
Назва регіону ________
ЗКПО _________________
Керівник суб'єкта господарювання Керівник бюджетної установи,
організації
__________ _____________________ ________ ___________________
(підпис) (розшифрування) (підпис) (рошифрування)
Головний бухгалтер Головний бухгалтер
__________ _____________________ ________ ___________________
(підпис) (розшифрування) (підпис) (розшифрування)
М.П. М.П.
ПОГОДЖЕНО:
______________________________________________
(посада, підпис посадової особи органу
Державного казначейства)
"_______"______________ 2000 р.
Додаток 3
до наказу Державного
казначейства України
28.11.2000 N 117
Акт від "____"__________________ 2000 р.
звірки розрахунків між ___________________________________________
(назва суб'єкта господарювання - кредитора)
та _______________________________________________________________
(назва суб'єкта господарювання - учасника боргового
_____________ за _________________________________________________
зобов'язання) (комплектуючі вироби, сировину, інші матеріальні
________.
ресурси)
Згідно з показниками обліку поставлених комплектуючих виробів,
сировини, інших матеріальних ресурсів за затвердженими тарифами і
цінами станом на "___"_____________ 2000 р. рахується кредиторська
заборгованість в сумі ___________________ гривень.
Заборгованість, яка залишилася непогашеною на дату складання цього
акта становить ____________________________ гривень.
До взаєморозрахунку:
------------------------------------------------------------------
| Назва учасника боргового зобов'язання | Сума, гривень |
|---------------------------------------+------------------------|
| | |
|---------------------------------------+------------------------|
| | |
|---------------------------------------+------------------------|
| | |
|---------------------------------------+------------------------|
| | |
|---------------------------------------+------------------------|
|УСЬОГО | |
------------------------------------------------------------------
Керівник суб'єкта Керівник суб'єкта господарювання -
господарювання - кредитора учасника боргового зобов'язання
__________ _____________________ ________ ___________________
(підпис) (розшифрування) (підпис) (рошифрування)
Головний бухгалтер Головний бухгалтер
__________ _____________________ ________ ___________________
(підпис) (розшифрування) (підпис) (рошифрування)
М.П. М.П.
"___"________________ 2000 р. "___"______________ 2000 р.
Додаток 4
до наказу Державного
казначейства України
28.11.2000 N 117
"Погоджено" (управління державного
казначейства, який здійснює видатки)
Керівник ________ _______________
(підпис) (розшифрування)
М.П.
Витяг* з єдиного реєстру
кредиторської та податкової заборгованості
__________________________________________
(назва розпорядника бюджетних коштів)
-----------------------
Код відомства | |
|---------------------|
Код функції | |
|---------------------|
КЕКВ | |
|---------------------|
Сума до взаєморозрахунку, грн. | |
-----------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Реквізити учасників розрахунків |Реквізити банку| Сума | Податкова | Сума
----------------------------------------+---------------|кредиторської | заборгованість, |заборгованості
Назва (повна адреса) | Код |ЄДРПОУ| МФО |N рахунка|заборгованості| яка підлягає | кредитора
|області| | | | боржника | погашенню | учаснику
| | | | | |--------------------| боргового
| | | | | | Назва | Код |сума| зобов'язання
| | | | | |податку|податку| |
-------------------------+-------+------+-----+---------+--------------+-------+-------+----+---------------
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
-------------------------+-------+------+-----+---------+--------------+-------+-------+----+---------------
УДК, яке здійснює видатки| | | | | | x | x | x | x
-------------------------+-------+------+-----+---------+--------------+-------+-------+----+---------------
Боржник | | | x | x | | x | x | x | x
-------------------------+-------+------+-----+---------+--------------+-------+-------+----+---------------
Кредитор | | | | | x | | | |
|-------+------+-----+---------+--------------+-------+-------+----+---------------
(адреса) | | | | | x | | | |
-------------------------+-------+------+-----+---------+--------------+-------+-------+----+---------------
Учасник боргового | | | | | x | | | |
зобов'язання |-------+------+-----+---------+--------------+-------+-------+----+---------------
(адреса) | | | | | x | | | |
-------------------------+-------+------+-----+---------+--------------+-------+-------+----+---------------
| | | | | | | | |
-------------------------+-------+------+-----+---------+--------------+-------+-------+----+---------------
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |... | ...

................
Перейти до повного тексту