1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ТЕНДЕРНА ПАЛАТА УКРАЇНИ
Л И С Т
27.09.2005 N 45/09
Головним розпорядникам
державних коштів,
Національному банку
України, Пенсійному
фонду України, фондам
соціального страхування,
Раді міністрів Автономної
Республіки Крим,
обласним, міським у
Києві та Севастополі
державним адміністраціям,
іншим розпорядникам
державних коштів
Щодо державних закупівель
23 серпня 2005 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткових гарантій захисту фінансових інтересів держави" від 16 червня 2005 року N 2664-IV, яким внесено зміни до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (далі - Закон).
Внесені зміни спрямовані на посилення контролю за дотриманням законодавства у сфері державних закупівель, недопущення корупції та зловживань у цій сфері, що сприятиме врегулюванню актуальних питань та розв'язанню проблем, які склались на сьогоднішній день у сфері державних закупівель.
З метою забезпечення більш повного механізму прозорості та відкритості здійснення державних закупівель Законом вдосконалена система контролю за формуванням та реалізацією державної політики у сфері державних закупівель товарів, робіт та послуг шляхом:
- запровадження дієвого механізму здійснення парламентського контролю за витрачанням державних коштів на закупівлю товарів, робіт та послуг, а саме визначено повноваження Верховної Ради України у цій сфері та зобов'язано замовників торгів повідомляти Верховну Раду України та ради відповідного рівня про дату проведення розкриття тендерних або кваліфікаційних пропозицій;
- посилення контролюючої ролі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань координації закупівель товарів, робіт і послуг;
- започаткування громадського контролю за формуванням та реалізацією державної політики у сфері державних закупівель, що унеможливить порушення законодавства України у цій сфері.
Функції громадського контролю у сфері державних закупівель Законом покладено на Тендерну палату України, що була зареєстрована Київським міським управлінням юстиції 19 квітня 2005 року N 0044-2005-Г.О. (Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 N 031748 від 19.04.2005 р., ідентифікаційний код 33498176).
Місцезнаходженням та місцем діяльності Тендерної палати України є місто Київ. Тендерна палата України розташована за адресою: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 6, тел. (044) 592-00-84, 592-00-86.
Цілі та завдання Тендерної палати України, визначені Законом та Статутом, полягають в сприянні розвитку системи державних закупівель в Україні, прозорості державних закупівель, підвищенню ефективності та раціональності витрачання державних коштів, забезпеченню інформаційно-методичного супроводу державних закупівель, підвищенню конкуренції на ринку державних закупівель, формуванню сучасної інфраструктури державних закупівель, підвищенню професійно-кваліфікаційного рівня спеціалістів з питань державних закупівель, забезпеченню захисту законних прав та інтересів своїх членів в державних та інших органах і організаціях, здійсненню громадського контролю.
Тендерна палата України не веде будь-якої підприємницької діяльності і не має права надавати будь-які платні послуги, а діє виключно з метою виконання завдань, поставлених перед нею Законом та її Статутом.
Відповідно до ст. 173 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" основними функціями Тендерної палати України є:
- забезпечення розгляду скарг комісією по розгляду скарг при Тендерній палаті України;
- надання висновків стосовно дотримання процедур державних закупівель;
- надання висновків щодо обрання замовниками процедур закупівель;
- надання висновків щодо ефективності використання замовниками державних коштів на всіх стадіях закупівлі;
- надання висновків з питань державних закупівель;
- аналіз ринків та цін на товари, роботи та послуги у сфері державних закупівель;
- проведення правових, економічних досліджень у сфері державних закупівель тощо.
Висновок Тендерної палати України надається також при здійсненні відповідними правоохоронними, іншими державними органами перевірок законності здійснення державних закупівель за їх зверненнями, розгляді справ судом, в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
Згідно ст. ст. 8, 173 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" Тендерна палата України виступає засновником Інформаційного бюлетеня Тендерної палати України, в якому замовники повинні публікувати оголошення про заплановану закупівлю (проведення попередньої кваліфікації), оголошення про результати проведеної процедури закупівлі та іншу інформацію щодо державних закупівель. При цьому процедура закупівлі не може здійснюватися до публікації оголошення про неї у "Віснику державних закупівель" або в інформаційному бюлетені, що видає Тендерна палата України. Таким чином, оголошення про заплановану закупівлю чи проведення попередньої кваліфікації учасників публікуються лише в одному із вищезазначених друкованих видань.
На виконання Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткових гарантій захисту фінансових інтересів держави" Тендерною палатою України були внесені відповідні зміни до Статуту, створено Комісію по розгляду скарг при Тендерній палаті України (розташована за адресою: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 6, тел. (044) 501-78-91), створено Інформаційний бюлетень Тендерної палати України (Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації Серії КВ N 10259 від 09.08.2005 року, передплатний індекс 94512), сформовано Наглядову раду Тендерної палати України.
Відповідно до статті 175 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" державний нагляд за діяльністю Тендерної палати України здійснює Наглядова рада, до складу якої входять представники від Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України, Головного контрольно-ревізійного управління України, Рахункової палати, Антимонопольного комітету України, уповноваженого органу, Державного казначейства України, а також три народних депутати України за поданням профільного Комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належить законодавство про діяльність Рахункової палати, Державного казначейства України, Державної контрольно-ревізійної служби. Тендерна палата України своїм рішенням може вводити до складу Наглядової ради інших осіб.
На сьогоднішній день до складу Наглядової ради Тендерної палати України вже ввійшли народні депутати України: Алексєєв Ігор Вікторович (Комітет у закордонних справах), Бондаренко Володимир Дмитрович (Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування причин незадовільного стану системи державних закупівель та перевірки фактів можливого зловживання службовим становищем посадових осіб, інших пов'язаних з цим питань), Буждиган Пилип Пилипович (Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій), Кальніченко Ігор Вікторович (заступник Голови Комітету і питань фінансів і банківської діяльності), Карнаух Микола Васильович (Секретар Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією), Лукашук Олег Григорович (Комітет з питань фінансів і банківської діяльності, заступник Голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин незадовільного стану системи державних закупівель та перевірки фактів можливого зловживання службовим становищем посадових осіб, інших пов'язаних з цим питань), Одайник Микола Миколайович (Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин), Осика Сергій Григорович (заступник Голови Комітету з питань фінансів і банківської діяльності, Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин незадовільного стану системи державних закупівель та перевірки фактів можливого зловживання службовим становищем посадових осіб, інших пов'язаних з цим питань), Семинога Анатолій Іванович (Комітет з питань фінансів і банківської діяльності), Хомутиннік Віталій Юрійович (заступник Голови Комітету з питань фінансів і банківської діяльності).

................
Перейти до повного тексту