- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 102 від 13.04.2001
м.Київ
Про стан та перспективи розвитку інформаційних технологій в Україні
Заслухавши і обговоривши доповідь академіка НАН України І.В. Сергієнка "Про стан та перспективи розвитку інформаційних технологій в Україні", Президія НАН України відзначає, що в установах НАН України та інших міністерств та відомств України виконуються фундаментальні та прикладні дослідження зі створення основ побудови сучасних інформаційних технологій, зокрема у напрямах математичного моделювання процесів, оптимізації та теорії системного аналізу, теорії і методів сучасного програмування, захисту інформації, комп'ютерних та телекомунікаційних засобів обробки та передачі даних. Створено і впроваджено ряд сучасних унікальних інформаційних технологій системного застосування, орієнтованих на вирішення проблем державного управління, економіки, енергетики, екології, охорони навколишнього середовища, ліквідації наслідків техногенних катастроф, медицини, біології, здійснення наукових досліджень, створення електронних підручників, виготовлення посвідчуючих документів про освіту тощо.
В основному вирішені питання спільної підготовки кадрів вищої кваліфікації у відповідних установах НАН України і провідних вузах України - Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та ряді інших.
Певну роботу здійснили установи Відділення інформатики НАН України щодо співпраці у зазначеній сфері з провідними світовими корпораціями, зокрема ІБМ, Майкрософт, Інтел, Моторола, участі у реалізації ряду міжнародних проектів.
Разом з тим Президія НАН України відзначає, що потребують вирішення питання подальшого поширення інформаційних технологій в установах НАН України, а також посилення координаційної ролі Відділення інформатики НАН України та відповідних наукових рад у цих процесах.
Передусім особливу увагу необхідно приділити формуванню відповідних інформаційних ресурсів у наукових установах, а також баз знань та даних, представленню результатів наукових досліджень і розробок в електронному вигляді тощо.
Недостатньо опрацьовуються питання розроблення, створення та переведення на українську мову сучасних інформаційних систем та технологій, розроблення та прийняття відповідних стандартів, що значною мірою стримує їх масове використання, входження України до світового інформаційного простору, впливає на рівень інформаційної безпеки.
................Перейти до повного тексту