- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 100/219 від 21.04.99
м.Київ
Затверджено
наказом Головного управління
Державного казначейства України
та Державної податкової
адміністрації України
від 21 квітня 1999 р. N 100/219
Інструкція про застосування порядку викупу кредиторської і погашення дебіторської заборгованості держави з використанням казначейських векселів
1. Ця Інструкція регулює застосування Порядку викупу кредиторської і погашення дебіторської заборгованості держави з використанням казначейських векселів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 1999 року
N 321.
2. Загальний обсяг емісії казначейських векселів визначається Міністерством фінансів України.
3. Головні розпорядники бюджетних коштів щоквартально, не пізніше ніж за 10 днів до початку чергового кварталу, надають Головному управлінню Державного казначейства України (далі - ГУДКУ) реєстр кредиторів державного бюджету за встановленою формою (додаток 1) та заяву про погашення заборгованості на умовах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.99 N 321 (додаток 2).
4. Для здійснення викупу кредиторської заборгованості кредитор розпорядника бюджетних коштів емітує переказний вексель, платником по якому призначає відповідного розпорядника бюджетних коштів. Підставою для емітування такого векселя є кредиторська заборгованість розпорядника бюджетних коштів, підтверджена реєстром кредиторів державного бюджету, наданим відповідним головним розпорядником бюджетних коштів.
Якщо у кредитора розпорядника бюджетних коштів наявна податкова заборгованість з платежів до державного бюджету за продукцією власного виробництва, він здійснює в межах загальної суми кредиторської заборгованості розпорядника бюджетних коштів емітування двох переказних векселів:
1 - на суму податкової заборгованості;
2 - на залишок загальної кредиторської заборгованості розпорядника бюджетних коштів.
5. Викуп кредиторської заборгованості держави у її кредиторів здійснюється на підставі договору про викуп переказного векселя, який укладається безпосередньо державним підприємством "Українське спеціалізоване фінансове підприємство" (далі - Укрспецфін) або уповноваженими ним юридичними особами.
Укрспецфін укладає з уповноваженими особами угоди, в яких визначаються умови викупу заборгованості.
Переказний вексель, емітований кредитором розпорядника бюджетних коштів на суму своєї податкової заборгованості, Укрспецфін обмінює на вексель Державного казначейства безкоштовно, на бездисконтній і безпроцентній основі, за окремими рішеннями Міністерства фінансів України або Кабінету Міністрів України.
6. Викуп переказних векселів здійснюється на біржових торгах, відповідно до встановлених правил та угоди Укрспецфіну з відповідною біржею.
7. Підставою для викупу переказного векселя кредитора розпорядника бюджетних коштів є:
- наявність підприємства, яке емітувало переказний вексель, у реєстрі кредиторів відповідного розпорядника бюджетних коштів;
- заява на продаж переказного векселя встановленої форми;
- акт звірки розрахунків між розпорядником бюджетних коштів та кредитором бюджету за надані послуги або отримані товари, завірений відповідним головним розпорядником бюджетних коштів (акт дійсний не більше одного місяця від дня його підписання головним розпорядником коштів, додаток 3);
- документ, що підтверджує правові відносини між розпорядником бюджетних коштів та його кредитором (акт виконаних робіт, договір, рахунок-фактура тощо).
8. Після отримання заявок на продаж переказних векселів, випущених в рахунок погашення кредиторської заборгованості держави, Укрспецфін проводить їх перевірку стосовно наявності вказаної заборгованості та лімітів фінансування по відповідному розпоряднику бюджетних коштів.
9. Не менше одного разу на тиждень Укрспецфін надає ГУДКУ реєстр кредиторської заборгованості державного бюджету, викупленої за попередній період (додаток 4), підтверджений відповідними переказними векселями, на яких ним робиться індосамент про їх передачу ГУДКУ.
На підставі реєстру кредиторської заборгованості державного бюджету, викупленої Укрспецфіном за попередній період, та заяв головних розпорядників бюджетних коштів про погашення заборгованості на умовах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.99 N 321, ГУДКУ готує проект рішення про забезпечення видатків казначейськими векселями (додаток 5) в межах лімітів фінансування головних розпорядників бюджетних коштів, визначених в Державному бюджеті України. Проект рішення подається на затвердження заступнику Міністра фінансів - начальнику Головного управління Державного казначейства України.
На підставі вказаного рішення ГУДКУ передає Укрспецфіну за реєстрами казначейські векселі на суму погашеної заборгованості для їх подальшої реалізації.
Укрспецфін вносить в базу даних інформацію щодо фінансування відповідного розпорядника коштів (у розрізі конкретних бюджетних установ, з урахуванням коду території та кодів бюджетної класифікації).
10. Раз на місяць Укрспецфін направляє головним розпорядникам бюджетних коштів повідомлення про суму фінансування, оформленого казначейськими векселями.
Реєстри фінансування, проведеного шляхом використання казначейських векселів, та дані про касові видатки Укрспецфін в електронному вигляді направляє управлінням Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (додаток 6), а останні - до відповідних відділень казначейства.
Укрспецфін передає розпорядження (додаток 7) ГУДКУ на проведення зазначених операцій в обліку виконання державного бюджету по видатках.
11. В реєстраційних картках розпорядників бюджетних коштів органи Державного казначейства проводять ці операції по відповідних підрозділах бюджетної класифікації за окремою ознакою.
12. У щомісячних, квартальних та річних звітах розпорядники бюджетних коштів та органи Державного казначейства відображають проведене казначейськими векселями фінансування в загальних сумах, виділяючи його окремо.
13. Укрспецфін реалізує казначейські векселі юридичним особам самостійно або через уповноважених осіб (банки або торговців цінними паперами) на біржових торгах відповідно до встановлених правил та угоди Укрспецфіну з відповідною біржею.
Реалізація казначейських векселів може здійснюватись зі знижкою (дисконтом), розмір якої регулюється Укрспецфіном в залежності від кон'юнктури ринку.
Укрспецфін укладає з уповноваженими особами угоди, в яких визначаються умови реалізації казначейських векселів.
14. Юридичні особи, які придбали казначейські векселі, можуть передавати їх у рахунок погашення податкової заборгованості (податку, фінансової санкції, пені) та інших платежів до державного бюджету, а також передавати їх третім особам відповідно до законодавства.
15. Обіг казначейських векселів здійснюється шляхом індосації та надання кожному векселедержателю довідки на право володіння векселем (додаток 8). Оригінал векселя зберігається в Укрспецфіні.
................Перейти до повного тексту